Kanla Yazılan, Kanla Silinir!

Yazar - Haydar ŞAHİN

Kanla Yazılan, Kanla Silinir! Yıllar önce canımdan çok sevdiğim ağabeyim vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlamak için şehit oldu.

 

Evet ben bir şehit kardeşiyim.

 

“Vatan bölünmez” sloganı ile çıktığımız yolda maalesef son günlerde yaşanan hadiseler, aziz vatanın bölünmenin eşiğine geldiğini gösteriyor.

 

Eskiden böyle miydi?

 

Elinde silah, pkk çaputları ile ekranlarda boy gösterenleri seyrettikçe yüreğimiz dağlanıyor. Canım anamın çaresizce gözlerinden dökülen yaşlar zaten var olan acımızı daha derinleştiriyor. Biz de istemeyiz kimsenin anası ağlamasın, akan kan dursun. Bu acıdan etkilenen, yüreği yanan bizler, elbette kimsenin ocağına ateş düşsün istemeyiz.  Ancak süreç öyle bir hal aldı ki, bölücülerin anaları gülerken, şehit anaları ağlar oldu. Şehit analarının yüreğindeki köz alevleniyor, kimsenin umurunda değil.

 

 

 

Uğruna mücadele edilen değerlerden verilen tavizler gün be gün aziz vatanı bölünmenin eşiğine götürüyor.  Artık bu gidişe dur deme zamanıdır. Devlet büyüklerimiz ve yetkililerin konuya derhal el atması ve terör örgütüne gereken dersi verme zamanıdır.  Bu vatan kolay kazanılmadı ve kanla çizilen sınırlarımız ancak kanla silinebilir. Bunu kimse aklından çıkarmasın…

 

Haydar ŞAHİN

Şehit Kardeşi

Mail: haydar27@hotmail.com

http://www.sehitgazihaber.com adresinden 19 Aralık 2018, 15:38 tarihinde yazdırılmıştır.