Şırnak ta çatışma 1 teğmen şehit

Şırnak'ın Besta Bölgesi'nde güvenlik güçleri ile pkklı teröristler arasında çıkan &ccedi

Şırnak ta çatışma 1 teğmen şehit Şırnak'ın Besta Bölgesi'nde güvenlik güçleri ile pkklı teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 teğmen şehit oldu. Bölgedeki operasyon hava destekli olarak sürdürülüyor.

Bugün öğle saatlerinde bölgede arazi arama ve tarama faaliyetini sürdüren Çakırsöğüt Jandarma Tugayı'na bağlı askerler ile bir grup pkklılar arasında çatışma çıktı.

Güvenlik güçlerinin 'Teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada Çakırsüğüt Jandarma Tugayı'nda görevli 1 Jandarma Teğmen şehit oldu. Bölgedeki operasyonun hava destekli olarak devam ettiği belirtildi.

ŞEHİT TEÐMENİN KİMLİÐİ BELLİ OLDU

Şırnak'ın Besta kesiminde bugün çatışmada şehit düşen askerin Çakırsöğüt Jandarma Tugayı'nda görevli Teğmen Korhan Kuruçay olduğu açıklandı.

Çankırı nüfusuna kayıtlı ve Jandarma Özel Harekat'ta görevli Teğmen Korhan Kuruçay'ın geçen 7 Nisan günü Hemşire Hicret Topçu Kuruçay ile nikahlandığı belirtildi. Eşinin tayinini de Şırnak'a aldıran Teğmen Kuruçay'ın terfi beklediği belirtildi.

Şehit Teğmen Korhan Kuruçay için Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi. 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral İlhan Bölük, askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldığı törenden sonra Teğmen Kuruçay'ın cenazesi Helikopter ile Diyarbakık'a gönderilirken, cenazenin burdan da uçak ile ailesinin oturduğu Ankara'ya gönderileceği öğrenildi.

Öte yendan, Teğmen Korhan Kuruçay'ın şehit olduğu çatışmada yaralanan 2 askerin ise tedavilerinin Şırnak Asker hastanesinde sürdüğü belirtilirken, bölgedeki operasyonların devam ettiği öğrenildi.

http://www.sehitgazihaber.com adresinden 29 Kasım 2020, 16:15 tarihinde yazdırılmıştır.