Devletimizin terör gazisinin bu tür ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanacak açık" /> Gaziden İşitme Cihazı İsyanı Haberi Şehit Gazi Haberleri | Şehit Gazi Haber | Güncel Haberler

Gaziden İşitme Cihazı İsyanı

Devletimizin terör gazisinin bu tür ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanacak açık

Gaziden İşitme Cihazı İsyanı Devletimizin terör gazisinin bu tür ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanacak açıklaması burada ne yazık ki gerçeği yansıtmıyor.

Gazi İbrahim Gökyıldız, Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş’a terör gazisi olduğunu bu olaydan dolayı duymadığını belirterek, işitme cihazının niçin devlet tarafından kalitelisinin kendisine verilmediğini sordu.

Gazi İbrahim Gökyıldız,‘‘Sayın Başkanım, sizin aracılığınız ile işitme cihazı talebimin olduğunu Ankara Sosyal Güvenlik Kurumuna yazdığım dilekçeyle bildirdim. Ankara’dan gelen cevapta Manisa’daki Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat etmem söylendi. Ben de denileni yaptım ve kuruma gittim. Kurumdaki memur,‘‘Senin raporunu İzmir’e göndereceğiz, ona göre karar verilecek’’ diye bana söyledi. Bir gün sonra Sosyal Güvenlik Kurumundan telefon geldi, 500 TL’ ye kadar ödeme yapacaklarını söylediler. Lakin ben terör gazisiyim bana verilmek istenen işitme cihazı son derece yetersiz bir ay içinde bozulur. Kulağımda akıntı ve terleme olduğu için bu tür cihazları istemiyorum. Yıllardır cebimden ek ücret ödeyerek işitme cihazı almaktayım. Ben nasıl bu şekilde bir durumda bırakılıyorum? Devletimizin terör gazisinin bu tür ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanacak açıklaması burada ne yazık ki gerçeği yansıtmıyor. İyi işitme cihazları pahalı, onlar olmadan benim de duymam mümkün değil. Lütfen yetkililer bizi duysun ve yardımcı olsun. Sayın Başkanım, her konuda bize yardımcı oluyorsunuz olmaya gayret ediyorsunuz, size de teşekkür ederim’’ dedi.

Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş ise, ‘‘Gazimiz İbrahim Gökyıldız’ın isteği son derece makbuldür, yetkililerin Gazilerimize sağlık giderleriyle ilgili hiçbir kısıtlama yapmaması en iyi cihazları kendilerine vererek hayatlarını kolaylaştırma yönünde irade buyurmaları beklentimizdir’’ diye konuştu.

http://www.sehitgazihaber.com adresinden 17 Ocak 2021, 03:27 tarihinde yazdırılmıştır.