Akp İzmir İl Başkanının sözlerine Tepki

01.11.2015 günü bir siyasi partinin İzmir İl Başkanı Bülent Delican secim kutlama konuşmasında bizce skandal olarak ifade edebileceğimiz şu ifadelere yer vermiştir
Akp İzmir İl Başkanının sözlerine Tepki

 “Artık ülkemize şehit gelmeyecek, o şehitlerimizden Allah razı olsun, o şehitlerimiz bize büyük bir emanet bıraktı” demektedir. Bülent Delican’ın bu açıklamalarına iki günden beri internet sitelerimiz ve sosyal medya alanlarımız aracılığı ile şehit aileleri, gazilerden ve duyarlı vatandaşlardan yoğun tepki gelmiş ve aileler şimdiye kadar gelen bu şehitler neden geldiğini sormaktadırlar.

www.sakaryasehitvegazileri.com  site yöneticisi olarak Bülent Delican’ın bu talihsiz açıklamalarını kınıyoruz. Açıklamalarında kasıt varmı bilemiyoruz ama, Bülent Delican  şehit gelmeyeceğini nereden bilmektedir, şehit gelmemesi madem bu kadar basitti şimdiye kadar gelen şehitler niçin gelmiştir, bu konuda (yanlış anlaşıldım onu demek istemedim’den çok)  daha inandırıcı bir açıklama yapmalıdır. Çünkü burada tamda ne demek istediği tarafımızca anlaşılmıştır, Şehit ve Gazilerin gelmesi Bülent Delican’anamı bağlıdır bu bilgiyi nereden almıştır, son dört ayda terörle mücadelede verdiğimiz 155 Güvenlik görevlimiz niçin şehit olmuş bu şehitlerden 78 şehidimizin 120 çocuğu neden yetim kalmıştır. Bülent Delican bundan sonra yüreğimizi parçalayan şehit ve gazi gelmemesi için ne yapmamız gerektiği bilgisini bilmekte midir, biliyorsa kamuoyuna ve güvenlik güçlerimize paylaşmalıdır. Son olarak Bülent Delican’ın bu talihsiz açıklamasını kınayarak, ilgili hakkında varsa suç unsuru soruşturma açılmasını ve görevden alınmasını temenni ediyoruz.  Ve bizlerde bu söylenen bu sözlerin araştırılması için BİMER(Başbakanlık İletişim Merkezi) Aracılığı ile dün ilgili hakkında İzmir Cumhuriyet Savcılığına ihbar ve şikâyette bulunduk.

Bizler Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Şehitlerimiz, Gazilerimiz Aileleri Vatnımız, Bayrağımız Kur-an’ımız vb. gibi milli, manevi değerlerimizle alakalı konularda tek kişi kalsak dahi bu değerlerin kaybolmaması için daima hukukun içinde mücadele edeceğiz.

 

BİMER BAŞVURU METNİ

Bimer başvuru No : 1048045" - 02.11.2015 

Aşağı’daki Konuyla Alakalı İzmir Cumhuriyet Savcılığına www.sakaryasehitvegazileri.com www.gazifıratzorba.com vewww.terorsehitleri.com siteler sahibi ve yöneticisi olarak suç duyurusunda bulunuyorum ve İzmir cumhuriyet savcılığının konu hakkında soruşturma açmasını, yapılan iş işlemler ve sonuç hakkında tarafıma E-Posta yolu ile cevap vermesini arz ederim.

01.11.2015 günü(dün)İzmir(DHA) Doğan Haber Ajansı Haber uzantısında: http://www.dha.com.tr/--ak-partili-delican-artik-ulkemize-sehit-gelmeyecek_1063335.html ve İzmir (CHA) Cihan haber ajansı  haber uzantısı: https://www.cihan.com.tr/tr/ak-parti-izmir-il-baskani-delican-artik-ulkemize-sehit-gelmeyecek-1927141.htm  yansıyan haberlerde Bir Siyasi Partinin İzmir İl Başkanı Bülent Delican cumhuriyet meydanında secim kutlamaları sırasında toplanan kalabalığa konuşurken şu ifadeleri kullandığı ulusal basına yansımıştır. “Artık ülkemize şehit gelmeyecek, o şehitlerimizden Allah razı olsun, o şehitlerimiz bize büyük bir emanet bıraktı” demektedir. Burada Sayın DELİCAN şehit gelmeyeceğini nereden bilmektedir, şuana kadar terörle mücadelede son 4 ayda yaklaşık 155 güvenlik görevlisi (Asker, Polis, Korucu) şehit olmuş bir o kadarıda Gazi olmuştur. Sayın DELİCAN bundan sonra demektedir, bundan önce maalesef şehitler geldiğine göre bundan sonra gelmeyeceğini nereden bilmektedir, şehit ve Gazinin gelip gelmemesinde Sayın DELİCAN’ın  ne gibi bir bilgisi vardır. Bu bildiklerini güvenlik güçlerimizle paylaşmışmıdır. Bu açıklamaların suç unsuru taşıdığı düşüncesindeyim, bu konuyu cumhuriyet savcılığınızın araştırarak açıklığa kavuşturmasını arz ederim.


Kaynak:http://www.sakaryasehitvegazileri.com/haber.php?id=746
 

 

http://www.sehitgazihaber.com adresinden 17 Ocak 2021, 03:12 tarihinde yazdırılmıştır.