Şehit Aileleri, Jandarma’nın 176.Yıldönümünü Manisa'da Kutladılar

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Turgutlu İrtibat bürosu İrtibat sorumlusu Gazi Üsteğmen Turgut Gürkaş beraberinde bulunan Şehit aileleri ve Gazilerle birlikte Jandarma’nın 176. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında, Manisa İl Jandarma Alay Komutanlığı bahçesinde düzenlenen programa katıldılar.
Şehit Aileleri, Jandarma’nın 176.Yıldönümünü Manisa'da Kutladılar
Manisa İl Jandarma Alay Komutanlığı bahçesinde saat 16:30’da başlayan 176. Kuruluş yıldönümü kutlama törenine Manisa Vali Vekili Sıdkı Zehin, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ziya Elmalı, Manisa İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent Mercan, Yunusemre İlçe Kaymakamı Yüksel Topal, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Turgutlu İrtibat bürosu İrtibat sorumlusu Gazi Üsteğmen Turgut Gürkaş, Şehit Aileleri, Gaziler, davetliler ile askeri erkan katıldı.
 
 
 
            Jandarma’nın 176. Kuruluş yıldönümü kutlamaları, Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay’ın kutlama mesajlarının okunmasının ardından, günün anlam ve önemine binaen sırasıyla, Jandarma Teğmen Kudret Öztürk ile Manisa İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent Mercan birer konuşma yaptılar.
 
 
 
Yapılan konuşmalar sonrası, özel eğitimli jandarma iz köpekleri, temsili olarak gizlenen uyuşturucu ve bombaları yirmi saniye gibi kısa zamanda bularak izleyenleri adeta büyüledi. Ayrıca köpeklerin kurulan özel parkurlarda da yaptıkları gösteriler, izleyenler tarafından dakikalarca alkışlandı.
 
Gösteriler sonrası, Protokol üyeleri, davetliler, Şehit Aileleri ve Gaziler, Jandarma özel resim sergisini gezip, ardından Jandarma araç ve gereçlerini incelediler.  
 
Resim sergi gezisi ve araçların incelemeleri sonrası Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Turgutlu İrtibat bürosu İrtibat sorumlusu Gazi Üsteğmen Turgut Gürkaş, Manisa İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bülent Mercan’a bir buket çiçek takdim ederek kuruluş yıldönümlerini kutladı.
 
Foto-Haber:  Ahmet İLTER
http://www.sehitgazihaber.com adresinden 20 Ocak 2021, 18:15 tarihinde yazdırılmıştır.