Mustafa Kalaycı Şehit Aileleri ve Gazileri Ziyaret Etti

7 Haziran Genel Seçimleri kapsamında seçim çalışmalarına devam eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ve beraberindeki partililer Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Konya Mevlana Şubesi’ni ziyaret etti.
Mustafa Kalaycı Şehit Aileleri ve Gazileri Ziyaret Etti

Konya Milletvekili Mustafa KALAYCI yaptığı konuşmada "MHP'nin Seçim Beyannamesine gazilerimiz ve şehit ailelerimizin sorunlarına kalıcı çözüm getireceklerini eleyen tek partinin MHP olduğunu, daha önceki Meclis çalışmalarında Şehit çocuklarımıza ikinci iş hakkı konusunda meclis çatısı altında yoğun bir şekilde Konya Dernek Başkanımız sayın Mustafa IŞIK ile birlikte çalışmalarımız oldu. Genel başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ bu konuda hükümete çağrı yaparak MHP olarak biz hazırız yasayı getirin hemen meclisten getirelim diyerek kanun tasarılarının yasalaşmasını sağladıklarını, ancak yasa kapsamının genişletilerek tüm şehit ve gazi çocuklarına iş hakkı, üniversitelere sınavsız girme hakkının verilmesi gerektiğini bu konuyla ilgili olarak iktidara gelmeleri halinde derhal yasal düzenlemeler yapılacağını" söyledi. 

 

Dernek başkanı Mustafa IŞIK da sayın vekilimizin TBMM çatısı altında tüm gazilerimiz ve şehit ailelerimizin gözü kulağı olduğunu, meclis çalışmaları esnasında gece yarılarına kadar telefonla iletişim kurarak bizlerin hakları konusunda en çalışkan milletvekili olduğunu her platformda dile getirdiğini ifade etti. Başkanımız Mustafa IŞIK ayrıca yeni kimlik kartlarındaki bilgilerle ilgili şikayetleri de dile getirdi.

 

Ziyaret esnasında Malul Gazi Mustafa AZGIN ; protezlerle ilgili sıkıntılar yaşadığını, Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) Terörle Mücadele Gazileri ile Malul Gaziler arasında ayrım yaptığını, malul gazilerin de vatan beklerken başlarına kazanın meydana geldiğini dolayısı ile protez ödemelerindeki ayrımın kaldırılarak gaziler arasında ayrımcılığın kaldırılarak tüm gazileri protez harcamalarının SGK tarafından karşılanması gerektiğini söyledi.

 

Terörle Mücadele Gazisi Ahmet KAYA; Açılım konusunda daha duyarlı davranılması gerektiğini, Abdullah ÖCALAN'ın idam edilmesi konusunda geçmişte hatalı davranıldığını söyledi.

 

Milletvekili Mustafa KALAYCI'da dönem şartlarında en uygun kararların alındığını ancak iktidar partisinin bu konuda halkı yanılttığını, açılım konusunda ise hiç kimseye gerçeklerin söylenmediğini, Meclis çalışmalarında defalarca konuyu gündeme taşıdığını ancak yeterli bilgilendirmenin hiç bir zaman yapılmadığını, kamuoyunun ve halkın kandırıldığını, hükumetin Abdullah ÖCALAN'dan adeta talimat alır konumuna getirildiğini, bu durumunda ayan  beyan ortada olduğu Dalmabahçe Sarayında yapılan son  Basın Açıklaması ile her şeyin ortaya çıktığını ifade ederek "inşallah yüce milletimiz seçimlerde hükumete gerekli cevabı verecektir" Dedi.

 

http://www.sehitgazihaber.com adresinden 20 Ocak 2021, 18:31 tarihinde yazdırılmıştır.