Gazi'ye Hakaret Eden Şoföre 2,700 TL Para Cezası Verildi

Ankara'da Gazi Yılmaz Yiğit'e hakaret ve darp eden belediye şoförü Vahit Ç.'ye 2,700 TL para cezası verildi.
Gazi'ye Hakaret Eden Şoföre 2,700 TL Para Cezası Verildi 20 Haziran 2007 tarihinde Şırnak'taki bir operasyonda teröristlerin kurduğu pusu sonucu mayına basarak iki el ile bir ayağı ve gözünü kaybeden Gazi Yılmaz Yiğit, 26 Ekim 2014 günü Vahit Ç. isimli şoförle tartışmış, gazi Yılmaz Yiğit şoförün kendisine hakaret ve darp ettiğini ileri sürmüş ve dava açmıştı. Yargılanan şoför Vahit Çatal, 135 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, bu cezayı 2 bin 700 TL paraya çevirdi. Mahkeme, Gazi Yiğit’in ise aynı suçtan beraatine karar verdi. 

 

Ankara'da belediye otobüsü şoförü ile Şırnak gazisi Yılmaz Yiğit arasında geçen diyalog şöyle;
 
Gazi Yılmaz Yiğit, 3 yaşındaki kızı Zeynep'i parka götürdü. Dönüşte otobüse binen baba kız, TSK Rehabilitasyon Merkezi'ne gitmek istedi. "Gaziyim" diyen Yılmaz Yiğit kızıyla boş koltuğa oturdu. İnerken, belediye otobüsünün şoförü V. Ç., "Kartını bas, yoksa inemezsin." diye bağırdı. Yiğit, "Gazi olduğumu söyledim. Kart pantolonumun arka cebinde. Ellerim yok, çıkaramıyorum, siz alır mısınız?" dedi.
 
Yaşanan bu olayın ardından sinirlenen otobüs şoförü gaziye şunları söyledi:
 
"Bana ne... Çıkarmak zorunda mıyım? Bunlar hep böyle. Benim için mi kollarını kaybettin. Sana iyi olmuş, iyi ki kaybetmişsin, Şerefsizsiniz, Allah görmüş de elini almış işte ya.
 
 
 
Gazi Yılmaz Yiğit'e hakaret eden belediye şoförü Vahit Ç.'ye Ankara Büyükşehir Belediyesi herhangi bir ceza vermedi.
 
 
http://www.sehitgazihaber.com adresinden 17 Ocak 2021, 02:21 tarihinde yazdırılmıştır.