Bizim yanımızda olacak bir Genel Başkan İstiyorum!

Biliyorum, bu aralar çok sık aralıklarla köşe yazısı yazıyorum. İnşallah kimseyi rahatsız etmiyorumdur. Amacım , duygu ve düşüncelerimi paylaşmak, doğru ve güzel olanı belirtmek yanlış olanı da eleştirmektir.
Bizim yanımızda olacak bir Genel Başkan İstiyorum! Bugün  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Avrupa Şubesi Başkanı Gazi Önder ÇELİK arkadaşımdan davet mesajı aldım. Huzurlarınızda kendisine nazik davetinden ötürü ve ayrıca da derneği çok güzel bir şekilde gerek dekorsel olarak gerek görsel olarak yenilettiği için çok teşekkür ederim. Emeği geçen herkese de  teşekkürler.  Tavandaki ay yıldızlı Bayrağımız tek kelimeyle mükemmel olmuş.  Sağ olun, var olun…

 

 

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde sanırım bir ilk gerçekleşti. Bugün 29 Nisan 2015 tarihi itibariyle Ankara 10. İdare Mahkemesinde idare dava dosyam işleme konulmuştur. Her ne kadar davamı anlamlı günde Gölcük’ten 18 Mart Şehitler gününde açmış olsam da  davamız bugün ilgili yerde görülmeye başlamıştır. Amacım nedir? Şehit ailelerinden ve Gazilerden vekil referansı aranmaksızın meclise girebilmeleri. Bunu da bize çok görmesinler. Aslında Milletin meclisinde bırakın bizlerden , milletten kaçınılmamalı. Gelen geri çevrilmemeli. Zaten güvenlik 10 numara. 4 -5 kez cihazdan geçiyoruz, Her yerimiz didik didik aranıyor. Bu çekinme niye? Evet Sayın Kılıçdaroğlu’nun yumruklanma olayında da meclisteydim. Bu olayı kınıyorum  fakat bu gibi olaylardan dolayı millet cezalandırılmamalı. Yapan bedelini öder…

 

 

Meclis çatısı altında Şehit ailelerinden ve Gazi arkadaşlarımızdan birilerinin vekil olmasını gönlüm çok isterdi. Arkadaşlarımızdan bir kaçı aday adayı oldu fakat listeye giremediler. Bu duruma çok üzüldüm.  Tepkimi kaleme alarak ''Bilgi Edinme Kanununa'' İstinaden sordum. Şu zamana kadar cevap gelmedi. Tamam biz Şehit aileleri ve Gaziler siyaset üstüyüz. Fakat bizlerden de en azından bir arkadaşımızın vekil olmasını çok isterdim.

 

 

Benim hedefimde de  siyaset yapmak var ama ileride diye  düşünüyorum. Şahsi menfaatlerim için değil de ‘’MİLLET’’ için inşallah bir gün siyaset yapacağım.

 

 

Her neyse bu konuyu geride bırakıyorum ; Hepimiz heyecanlıyız, 02 Mayıs 2015 tarihindeki Genel Merkez seçimlerine 2 gün kaldı. İnşallah adil ve şeffaf bir seçim olur. Her ne kadar oy kullanamayacaksam da Gazi Hüdaverdi MERCAN arkadaşımıza destek için Ankara’da olacağım. Bir değişimin bizler için hayırlı olacağını düşünüyorum. En azından bizlere ya da bir  Şehit ailemize, Gazi arkadaşımıza  yanlış, haksızlıklar ya da  hakaretler (Gazi Yılmaz YİĞİT) yapıldığında  bizlerin yanında olacak bizleri destekleyecek bir Genel Başkan istiyorum.

 

 

Köşe yazımı Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün  sözüyle bitiriyorum"Zafer, ''zafer benimdir'' diyebilenindir. Başarı ise ''başaracağım'' diye başlayarak sonunda ''başardım'' diyenindir. "

Saygılarımla arz ederim.  

 

 

Güneydoğu Gazisi Tarkan YILGÜN

 

 

http://www.sehitgazihaber.com adresinden 29 Kasım 2020, 16:08 tarihinde yazdırılmıştır.