Şehit Ailesini yıkan karar

Şırnak’lı 1943 doğumlu köy korucusu Sait Yaman, 9.4.1999 tarihinde 3. Piyade bölüğü ile birlikte saat 04.50’da Seslice bölgesine intikale başladı ve intikalin tamamlanmasının hemen ardından saat 05.25’te Komando Tepesindeki mevzide kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmişti.
Şehit Ailesini yıkan karar

Kalp krizi geçirerek şehit düşen köy korucusu Sait Yaman’ın ailesine bugüne kadar sahip çıkılmadı ve Genel kurmay kayıtlarında şehit sayılan Sait Yaman'ı İçişler bakanlığı şehit saymadı.

 

Geçici köy korucusu Şehit Sait YAMAN'ın eşi Hatice YAMAN son bir umut ile İçişleri Bakanlığına müracaat etti. Kendisine yazı ekinde nakdi tazminat komisonu kararı gönderildi. Kararı görünce adeta yıkılan Hatice YAMAN yetkililerin seslerini duymasını istiyor.
 
 
Operasyon esnasında geçirilen kalp krizi sonucu Şehit olan Sait YAMAN'ın ailesi Devletin kendilerine sahip çıkmasını bekliyor. Şehit çocuğu Nimet YAMAN çalmadık kapı bırakmadı. Ancak ne kapılarını çalan var ne de sorunlarını dinleyen var. "Operasonda geçirilen kalp krizi nasıl görevle ilişkili tutulamaz, aklım almıyor" diyen Nimet YAMAN, Devlet büyüklerimize seslenerek haklı feryatlarını kulak vermelerini ve sorunlarının çözümlenmesini istiyor.
 
 
 
 
 
http://www.sehitgazihaber.com adresinden 19 Aralık 2018, 11:33 tarihinde yazdırılmıştır.