Kahramanmaraş'da Ücretsiz Seyahat Kartı Sorunu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile vazife malulü ve yakınları'na dağıtımını yaptığı ücretsiz seyahat kartı, Şehit aileleri ve gazileri rencide etmeye devam ediyor.
Kahramanmaraş'da Ücretsiz Seyahat Kartı Sorunu Ücretsiz seyahat kartlarının kullanılması aşamasında yaşanılan sorunların ardı arkası kesilmiyor. Bir sorun da Kahramanmaraş'tan geldi.

 

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Belediye otobüs şoförleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın dağıtımını yaptığı ücretsiz seyahat kartı burada geçmiyor diye şehit aileleri ve gazileri rencide ediyor.

 

Gazi Kuddisi Çoban sitemize gönderdiği yazısında Ben Kahramanmararaş'ın Elbistan ilçesinde ikamet ediyorum buradaki belediye otobüs şoförleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın dağıttığı kart için burada geçmiyor deyip çocuklarımı ve beni tersliyorlar. Çocuklarım sürekli bu kartı kullanarak okula gidiyor ve belediye şoförleri çocuklarımı her zaman tersliyor ve rencide ediyor. Haliyle benim bir gazi olarak da zoruma gidiyor bize beleşçi muamelesi yapıyorlar. Hemen hemen şoförlerin hepsi şehit yakınları ve gazilere beleşçi muamelesi yaparak ücretsiz seyahat kartlarımızı kullanmamızı engelliyorlar. Yetkililerin bu soruna çözüm bulmasını istiyorum diye konuştu.

http://www.sehitgazihaber.com adresinden 29 Kasım 2020, 17:04 tarihinde yazdırılmıştır.