Gaziler Yol İş Sendikası İle Görüşme Yaptı

İzmir’li Gazilerin Öncülüğünde Karayollarında çalışan gazilerin yaşadıkları işyeri sorunları ile ilgili Yol İş Sendikası Başkanı Ramazan AĞAR ile görüştüler.
Gaziler Yol İş Sendikası İle Görüşme Yaptı
Genel Başkan Adayımız Hüdaverdi MERCAN İzmir Şube seçimlerinden önce karayollarında çalışan Gazilerin iş yerlerindeki sorunlarıyla ilgilenme sözü vermişti, Genel Başkan Adayımız Hüdaverdi MERCAN,  Gazi Üstüner MİDİLLİÇ ve Gazi Mustafa DANIŞ’ın girişimleriyle randevu alındı.
 
 
 
Yol iş sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar’la yapılan görüşmede 2015 yılında yapılacak olan toplu iş sözleşmesinde 2005 tarihinden sonra işe atanan Şehit yakını ve Gazilerin 1. ücret skalasından ücretlendirilip, Şehit yakını ve Gaziler arasındaki ikiliğin giderilmesini istediler. Görüşmede Yol iş sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile görüştüklerini ve Karayollarında Çalışan gazilere ayrı bir statü istediklerini, Bakan Faruk Çelik’in konuyla ilgili çalışma yapabileceklerini bildirdiğini söyledi. Görüşme sonunda Gazi Hasan Kocamaz Yol İş Sendikası Başkanı Ramazan AĞAR’ın Tüis yetkilileri ile telefonla görüştüğünü ve Gaziler için çalışma yapılacağını bilgisini verdi.
 
 
 
Karayollarında çalışan Gaziler Sorunların çözümlenebilmesi adına yapılan bu görüşmenin gerçekleşmesine vesile olan Genel Başkan adayımız Gazi Hüdaverdi MERCAN, Ankara Şubesi Başkanı Gazi Üstüner MİDİLİÇ ve Gazi Mustafa TANIŞ’a sonsuz teşekkür ederiz. Dediler.
http://www.sehitgazihaber.com adresinden 19 Aralık 2018, 11:32 tarihinde yazdırılmıştır.