Yasa çalışması faaliyetleri

Mayıs 2015’te yapılacak olan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel kurul seçimleri için Genel Başkan adayımız Gazi Hüdaverdi Mercan ve yönetiminin göreve geldiklerinde yapacakları Yasa Çalışmalarını açıklamaya devam ediyor. 2015 Mayıs Seçimlerine kadar her hafta en az iki Yasa Çalışması faaliyetleri açıklanacaktır.
Yasa çalışması faaliyetleri

Göreve Geldiğimizde YASA ÇALIŞMALARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLMESİNE VE ÇÖZÜMLENMESİNE ÖNCELİK VERİLECEK TALEP VE SORUNLAR;

11- Yasa Çalışmamız Göreve Geldiğimizde Her ne kadar derneğimiz üyesi olmasalar bile bir vefa borcunun ifadesi olarak Malul Sayılmayan Gaziler için de 'Gazi' ibareli serbest seyahat kartı verilmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Maluliyeti zaman içinde artan malul sayılmayan Gazilere yeniden muayene edilebilme hakkı tanınması için gerekli girişimlerde bulunulacaktır. Malul Sayılmayan Gazilerin sakatlık oranları malulen emekli olabilecekleri seviyede olmasa da günlük hayatta ciddi sorunlar yaşamalarına neden olmaktadır. Bacağında kısalık olan, ayağında kurşunla yaşayan malul sayılmayan gazilere herhangi bir maaş bağlanmaması hakkaniyetle bağdaşmamaktadır. Bu itibar ile sakatlık derecesi olan malul sayılmayan gazilere maaş bağlanması yönünde çalışma yapılacaktır.

12- Yasa Çalışmamız Er Şehit eşlerine bağlanan maaşların en az sözleşmeli er maaşına endekslenmesi.

13- Yasa Çalışmamız Ordu Görev Şehitleri aileleri ile Vazife Malullerinden de sağlık harcamalarında herhangi bir katkı payı alınmaması.

 

http://www.sehitgazihaber.com adresinden 19 Aralık 2018, 11:31 tarihinde yazdırılmıştır.