Çanakkale Zaferinin 100. Yıl Anısına Konferans Düzenlendi

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Çanakkale Zaferinin 100. Yıl Anısına Konferans Düzenledi.
Çanakkale Zaferinin 100. Yıl Anısına Konferans Düzenlendi

Konferansa, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin,75.Yıl huzurevi müdürü Nusrat Yılmaz, Askerlik şübe başkanı Yzb. Serkan savaş, Bafra İlçe Müftüsü İsmail Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Ali Katipoğlu, Türk Eğitim Sen İlçe başkanı İbrahim Akekmekçi, Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven,MHP ilçe başkanı Hüseyin Acar,Orta Karadeniz Gazeteciler Derneği Başkanı Bilal Mürtezaoğlu, Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Müderrisoğlu,Bafra Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin ve Yönetimi,Türkiye Muharip Gaziler Derneği ilçe temsilcisi Rahmi Şahin, Bafra KEYDER Başkanı Halil Özkök, Milletvekili aday adayları Şehit Aileleri ,Gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferans Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Konferans’a sunum yapan Hüseyin Yiğit, Şehitler için hazırlanan slayt gösterisi sonrası gözyaşlarına hakim olamadı. Programa hoş geldiniz konuşmasını yapan Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin, '' Baştanbaşa bir destandır Çanakkale. Mehmetçiğin aslanlaştığı aynı zamanda şefkat kahramanı kesildiği, imanın zaferinin bayraklaştığı, bir milletin istikbalini pazara çıkarıp insanların ölüm kalım mücadelesi verdiği yerdir Çanakkale.

Konuşmanın ardından oynanan Muzaffer Üsteğmen adlı oyun seyirciler tarafından beğeniyle izlendi. Oyun sonrası sahnedeki Muzaffer Üsteğmen rolünde oynayın kişi sahneden inerek göğsünden çıkarttığı Türk Bayrağını Şehit Ferhat Kaçar’ın annesi Şükran Kaçar’a verdi.

Ardından Şehit J.Er Savaş Topal'ın Kız kardeşi Yasemin Topal'ın şiiri geceye damga vurdu.

Son olarak Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. İbrahim Tellioğlu’nun sunumuyla program son buldu.

 

 

 

 

http://www.sehitgazihaber.com adresinden 03 Temmuz 2020, 22:20 tarihinde yazdırılmıştır.