Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkan adayı Gazi Hüdaverdi MERCAN İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle yazılı bir mesajı yayınladı.
Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın Hüdaverdi Mercan Yayınladığı mesajında şu Sözlerine yer verdi;

 

İstiklal Marşımız; Milletimizin bağımsızlığının ve varoluşunun simgesidir. İstiklal marşımızın özünde vatan, bayrak ve millet sevgisi yatmaktadır. Türk Milleti, mili mücadele ruhuyla bir bağımsızlık hareketine girişmiş ve bunda da başarılı olmuştur.

İstiklal Marşımız; parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, küllerinden yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır. Milli mücadelenin ifadesi olan İstiklal Marşı, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir. Milli marşımız olan İstiklal Marşı, Türk ulusunun, hürriyet özgürlük, kahramanlık ve coşkularının ifade edildiği bir marştır.

Kabul edildiği yıl olan 12 Mart 1921  tarihinden  bu yana, geçen 94 yıla rağmen aynı coşku ve heyecanla ruhumuza tesir etmektedir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi: “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın." Yine her satırında ayrı ayrı mili ruh ve maneviyatı anlatan marşımızdan iki kıtayı sizinle paylaşmak istiyorum.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki fedâ?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hüdâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Bu sözlere canı gönülden katılıyor ve İstiklal Marşımızın TBMM'de kabulünün 94. yıl dönümünde, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bu ay yıldızlı bayrak uğruna şehit olan ve gazi olan, gelmiş geçmiş tüm kahramanlarımızı,  rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Saygı ve sevgilerimle

Hüdaverdi MERCAN
Malul Gazi

 

 

http://www.sehitgazihaber.com adresinden 01 Haziran 2020, 22:12 tarihinde yazdırılmıştır.