İlgili Makamlara Açık Çağrı

...Jandarma teşkilatı ve Emniyet teşkilatı içinde çalışan Şehit ve Gazi çocuklarına; toplumsal olaylarda görev verilmesinin ve ek görev verilmesinin sakıncalı olduğunu düşünmekteyim...
İlgili Makamlara Açık Çağrı
TÜRKİYE CUMHURİYETİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI, EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINA AÇIK ÇAĞRIMDIR.
 
Jandarma teşkilatı ve Emniyet teşkilatı içinde çalışan Şehit ve Gazi çocuklarına; toplumsal olaylarda görev verilmesinin ve ek görev verilmesinin sakıncalı olduğunu düşünmekteyim. 
 
Baba, ağabey, kardeş vb. aile fertlerine terör örgütü mensuplarınca yapılmış olan saldırı ve olayın etkisiyle, bir toplumsal olayda veya pkklı grupla karşı karşıya kalacak şehit - gazi çocukları ve kardeşleri; 
 
Toplumsal olay ve gösteri içinde yaşanan o anda, hakarete veya küfüre maruz kalınmasından dolayı ayrıca ailevi ve psikolojik durumlar nedeniyle öfke patlamaları yaşayabilir.
 
Ve Allah göstermesin yanlış bir ruh hali sergileyebilir, geri dönüşü olmayacak bir hadise ve olaya sebebiyet verebilir.
 
Örneğin; karşı tarafın kışkırtma ve küfürlerine karşı istemeden silaha sarılına bilir ve bir anlık öfke ve psikolojik patlama ile istenmeyen durumlar yaşanmasına sebep olunabilir. 
 
Daha önce konuştuğum, bir kaç Şehit ve Gazi çocuğu ve kardeşi arkadaşlarımın, içinde bulundukları ruh halini görünce ayrıca bana polis ve asker şehit – gazi ailelerinden gelen maillerden okuduğum ve aldığım izlenimlerle, yanlış bir olay yaşanmaması ve ailelerinin daha önce yaşadığı travmalar nedeniyle, görev yapan bu arkadaşlarımızın başlarına bir şey gelmesinden endişe etmemesi adına, bu yazıyı kaleme alma gereği hissettim.
 
Bu yüzden Şehit ve Gazi çocuklarını istenmeyen bir olaydan korumak amacıyla; Jandarma ve Emniyet teşkilatı olarak toplumsal olaylara gönderilmemesi ve büro işlerinde çalıştırılması ve büro işleri dışında ek görevlendirme yapılmaması sağlanabilir.
 
Saygılarımla.
 
 
Gazi Savaş YÜCEL...
http://www.sehitgazihaber.com adresinden 29 Kasım 2020, 17:03 tarihinde yazdırılmıştır.