Bu yazı 30 Aralık 2012, Pazar 17:12:52 tarihinde eklendi. 1801 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim LALE - Köşe Yazısı


Bedelli Gelirine Devlet Ayıbı

Bedelli askerlik denildi. Şehitler ve Gazilerin isimleri kullanıldı sonuçta SOSYAL, DEVLETİN yapması gereken tüm yardımların giderleri bedelli askerlik gelirine bağlandı.
Bedelli Gelirine Devlet Ayıbı

 

İşte sürekli anlatıyoruz kimse anlamıyor. Şehitlik Gazilik siyaset üstüdür. Bu güne kadar susanlarda siyasilerin kuklalarıdır. Bu camianın ne kadar sahipsiz olduğu ortada değil mi? Neden bu güne kadar bir tek açıklama yapılmıyor. Bizler kimsenin oyuncağı değiliz. Bizleri kullanarak tüm halkın kandırılması ne kadar doğrudur. Artık bir tepki verin eğer birazcık bu camiayı düşünüyorsanız. Ama sanmıyorum sizde o kabiliyet olduğuna.

Gelelim yapılacak yardımlar

 

1: Bakıma muhtaç özürlülere bakım hizmet bedelleri. (Sosyal Devlet olmanın zorunluluğudur.)

2: Özel eğitime ihtiyaç duyan (özürlü) servis ücretinin karşılanması. (Sosyal Devlet olmanın zorunluluğudur.)

3: 65 yaşını doldurmuş olanlar muhtaç kimsesiz Türk vatandaşların bağlanan aylık ödemelerinde. (Sosyal Devlet olmanın zorunluluğudur. )

4: Rehabilitasyon ve özel eğitim kurumlarının yapımında.(Sosyal Devlet olmanın zorunluluğudur. )

5: Şehit mezarları ve Şehitlik yapımındaki ödemelerde. .(Sosyal Devlet olmanın zorunluluğudur. )

6: 3713, 2330 sayılı kanunda bulunanların toplu konut idaresince faizsiz olarak verilen kredilerde zaten bugüne kadar yapılan zorunlu bir yardımın bu kapsama alınması anlamsızdır. Ayrıca Ordu Vazife Malulleri Buraya eklenmemiştir. (Sosyal Devlet olmanın zorunluluğudur. )

7:  Şehit yakınları, Gaziler, muhtaç er ve erbaş Aileleri Türk Silahlı Kuvvetleri, vazife malulleri ve Emniyet hizmetleri sınıfına mensup vazife malullerine yönelik sosyal hizmet ve yardım

ödemelerinde. ( bu alandaki yardımların kimlere nasıl yapılacağı tam bir muammadır ayrıca .(Sosyal Devlet olmanın zorunluluğudur. )

8: 3713 sayılı terörle mücadele kanunun 21. Maddesi ( b) bendine göre yurt içi yurt dışı kiralanan konutların bedelinin karşılanması bu bedeller zaten bugüne kadar karşılanıyordu ve giderlerde karşılamak. (Sosyal Devlet olmanın zorunluluğudur. )

9:  5434 sayılı kanun 79 maddesinde hak sahipliği bulunan ek ödeme ile eğitim öğrenim yardımlarına karşılık kuruma yapılacak ödemeler. (Sosyal Devlet olmanın zorunluluğudur. )

 

Yukarıdaki maddelerin tamamı SOSYAL DEVLETİN VATANDAŞLARINA BÜTÇESİNDEN karşılanması gerektiği mecburi hizmetlerdir.

 

Bir daha Aziz Şehitlerimizin ve Gazilerin ismini kullanarak hiçbir çalışma yapılmasını istemiyoruz. Buradan Dernek yöneticilerimize sesleniyorum. Artık ciddi bir duruşun zamanı geldi ve geçiyor sizler sessiz bekledikçe bizlerin mevcut hakları, da zaman içinde eriyip gidecektir. Artık uyanma zamanıdır.

sehitgazihaber.com

Gazi İbrahim LALE

 

Yazdır Paylaş
Diğer İbrahim LALE Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım