Bu yazı 04 Aralık 2012, Salı 15:08:23 tarihinde eklendi. 2277 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim LALE - Köşe Yazısı


Feragat Hakkına Çözüm ?

Yaklaşık 5ay geçmesine rağmen, bir türlü Şehit Çocuklarımızın iş hakkının kullanması için hiç bir düzenleme yapılmaması, artık hepimizin morallerini bozmaktadır. Devlet olarak, şehit arkadaşlarımızın millete ve bizlere emanet ettiği evlatlarına artık sahip çıkılsın.
Feragat Hakkına Çözüm ?

Siyasilerin anlayamadığı ve yaşayamadığı bu duyguyu, bizler derinden yaşayan ve en içten hisseden kesimiz. Operasyonlarda çatışmalarda,  intikallerde yanı başımızda biz Gazi olur iken onlarda Vatan için Şehit olmadılar mı?

 

 

 

Artık, tüm Şehit olan arkadaşlarımızın bizlere bıraktığı evlatlarına, sahip çıkalım feragat hakkı için değil tamamına iş hakkı verilmesi için. Devlet isteyince on binlerce kadro açarken, neden Şehit arkadaşlarımızın evlatları için iş hakkına sınır getiriliyor.

 

 

 

Ne olur? Ülke mi batar? Yoksa ekonomi mi çöker? Varsın ne olursa olsun, bir teki bile dışarıda kalmayıncaya kadar hep beraber mücadele verelim. Verelim ki arkadaşlarımıza olan sorumluluğumuzu yerine getirelim.

 

 

 

Artık, hiçbir soruna çözüm bulunamadığı gibi, sıkıntılarımız çığ gibi artarak devam etmektedir. Sorunlar tam anlamıyla ve eksiksizce ve her kesime aynı mesafede masaya yatırılmalıdır. Bu sıkıntıları çözmek adına, Ülkemizde bulunan tüm STK’lar ve Derneklerin birleşerek çalışma yapması kaçınılmaz bir hal almıştır.

 

 

 

Kore - Kıbrıs – Güneydoğu Gazileri ve Şehit aileleri bu vatan ve menfaatleri uğruna hizmet vermedi mi? Vazife Şehitleri, Ordu Vazife Malulleri bu vatan menfaatleri için hizmet vermedi mi? Polis Şehit aileleri ve Gazileri Ülkemiz için hizmet vermedi mi?

 

 

 

Hepimiz bu ilke menfaatleri için aynı yolda birleşmedik mi? Tüm camiamızın birleşerek, ortak bir çalışma yapmasının zamanı gelip geçmedi mi? Çözüm mü istiyorsunuz? Alın size çözüm. Unutmayın; “BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”. Biz birlik olur isek her sorunun üstesinden geliriz.

 

 

Yazdır Paylaş
hhjkhkjl - 2012-12-27 10:51:15

Bu yorum Onaylanmamıştır

Diğer İbrahim LALE Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım