Bu yazı 26 Ağustos 2012, Pazar 20:18:32 tarihinde eklendi. 3225 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim LALE - Köşe Yazısı


-Gazilere Pozitif Ayrımcılık !

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığı tarafından Tüm il Valiliklerine gönderilen yazıda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN ve Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da katılacağı değerlendirme ve bilgilendirme toplantısının 09 Ağustos 2012 günü yapılacağı bildirildi.
-Gazilere Pozitif Ayrımcılık !

 

Konuyla ilgili olarak Valiliklerden 1 şehit eşi ve 1 şehit annesinin iletişim bilgileri istendi. 12.06.2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6353 sayılı Kanunun şehit yakınları ve gazilere sağladığı yeni hak ve muafiyetlere ilişkin bilgilendirme ve değerlendirme yapılacağı toplantıya gaziler çağrılmadı. Bu da akla soru işaretlerini getirdi.

Acaba sayın Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ve Bakan Fatma ŞAHİN gazilerden gelebilecek bir tepkiden mi çekindi diye düşünmeden edemiyoruz. Çünkü son yasal düzenlemelerde epeyce bir iyileştirme yapıldı. Şehit aileleri ve gazilerimizin başbakan ve bakana söyleyecekleri vardı.  Özellikle ordu vazife malulülleri ve gazilerin maaşlarında yapılacak iyileştirme, bedelli askerlikten elde edilen gelirin şehit yakınlarına ve gazilere verilmesi ve madalya maaşı bağlanmasıyla ilgili beklentileri vardı.

Yazdır Paylaş
Diğer İbrahim LALE Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım