Bu yazı 04 Aralık 2014, Perşembe 12:32:26 tarihinde eklendi. 5157 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemal Oğuz ÇAKIR - Köşe Yazısı


Serbest Kalacakmış…

Serbest Kalacakmış…

AKP'nin teröristlere verdiği tavizleri meşru bir zemine oturtma görevini üstlenen akil insanlar topluluğu üyesi Hüseyin Yayman üstlendiği misyonun gereğini yazarlığını yaptığı gazete köşesinden ve televizyon ekranlarından sürdürmeye devam ediyor. Yapılan yorumlar ve anlatılanlar itibarı ile Öcalan; tam bir halk insanı, kahraman, iyiliksever bir vatan evladı olarak gösterilmeye çalışılıyor.

Terörist başını öven bu “aydın zevat”, bütün bunlar yetmezmiş gibi Öcalan’ın 'İmralı'dan dışarı çıkarılmasına toplumun hazır olduğunu' söylüyor.  Üstelik bu söylemleri milletin içerisinde bulunduğu en zor zamanda dile getiriyor.

Aklı başında insanlar kendi kendine soruyor. Terörist başının salıverilmesine hazır olan toplum nerde yaşıyor? Bu yaşananlar gerçekten milletin neresinde yer alıyor?

Bütün bu karmaşa ortamının içinde ben de birkaç soru sormak istiyorum. Bebek katilinin salıverilmesine hazır olan toplum acaba AKP kurmaylarının dilinden bir türlü düşüremediği “tek millet” midir? Toplum denilen unsur yoksa dağda elinde silahıyla gezen,  şehirde sokak ortasında eşi ile alışveriş yapan savunmasız askeri, polisi şehit eden caniler topluluğundan mı oluşmaktadır?

Bir de şunu soruyorum. Hüseyin Yayman denilen bu zat toplum adına yorum yapma hakkını ve haddini nereden buluyor? Kendi ihanet düşüncelerini topluma mal ederek toplumun da ihanet politikalarına kayıtsız kalacağını söyleyebilme cesaretini nereden alıyor?

Yıllarca PKK’nın silah bırakacağı safsataları ile insanları kandırarak, örgütün her türlü tehdidine boyun eğen, taviz üstüne taviz veren mevcut yönetim, maalesef örgütün elinin iyice güçlenmesine sebep olmuştur. Yapılan uygulamalar sayesinde örgütün şehir yapılanması KCK mahkeme kurup insanları yargılamaya başlayacağını söyler hale gelmiştir.

Acziyetin ve hainliğin en keskin şekilde yaşandığı bu günlerde, milletimiz aklını başına getirmelidir. Mesele artık siyasi bir olgu olmaktan çıkmıştır. Vatan bölünme noktasına gelmiştir. İş birlikçi kuklalar, vatan hainleri artık pervasızca ihanet projelerini hayata geçirmektedir. Hayatını kaybeden binlerce insanımız, yaşanan onca acı, senaryosu batılı güçler tarafından hazırlanan oyunlarla insanımızın zihninden silinmek istenmektedir. 

Demokrasi, insan hakları düşünce özgürlüğü gibi kisveler altında yapılan ihanet propagandaları artık necip milletimiz tarafından görülmelidir. Cennet Mekân Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının emanet ettiği bu kutsal toprakların bu hainlerce parçalanmasına izin verilmemelidir. Devlet teröristin önünde diz çökmemeli, haklı olduğu davasında haksız duruma düşmemelidir. Bu gidişe dur denilmeli şeref yoksunu kuklalar artık cesaretlendirilmemeli, millet tepkisini göstermelidir.

Sözün nihayeti bu adamlar köpeksiz köyde değneksiz gezmemelidir.

 

Kemal Oğuz ÇAKIR

Yazdır Paylaş
Diğer Kemal Oğuz ÇAKIR Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım