Bu yazı 27 Kasım 2014, Perşembe 01:17:40 tarihinde eklendi. 1035 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüdaverdi MERCAN - Köşe Yazısı


Son 3 Yılın Muhasebesini İyi Yapın

...Bugün sizden isteğimiz, dernek Şube Başkanlıkları ve Genel Merkez seçimlerinde mutlaka son 3 yılın muhasebesini iyi yapın ve elinizi vicdanınıza koyarak karar verin...
Son 3 Yılın Muhasebesini İyi Yapın

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı sayın Ayşenur İSLAM hanımefendinin açıklamaları gösteriyor ki, önümüzdeki yıllarda yine kapsamlı bir yasa çalışması yapılması planlanıyor.

 

İnşallah ben ve ekibim Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkez yönetimine layık görülür ve görevlendirilirsek, tamamen şeffaf, yasa çalışmasının her aşamasında bütün camiamızı bilgilendiren bir anlayışla, en ince ayrıntısına kadar bütün sorunları çözümleyecek bir yasa çalışması yapılması için canla başla çalışacağız.

 

Şehit Aileleri ve Gazilerin her sorununu kendi sorunu bilmeyen ve umursamayan bir yönetimle başarıya ulaşabilmek maalesef mümkün değildir.

 

Bu zamana kadar elde edilen başarılar, bazı Şube Başkanları ve yönetimlerinin, Şehit Aileleri ve Gazi Dernek Başkanlıklarının ve bireysel mücadele eden kahramanların çalışmaları ve katkıları ile elde edilmiştir.

 

Elde edilen her başarıyı sahiplenmede üzerine olmayan Dernek Genel Merkezinin, geçen yıl yapılan 6495 sayılı yasa çalışmasında, 2 gün Mecliste yattık demelerine rağmen, mecliste yattıkları andan aylar önce meclise zaten gönderilmiş olan yasa tasarısından farklı olarak, en ufak madde dahi koyduramamış olması ve özel öğretim kurumlarından tüm vazife malulü çocuklarının yararlanabilmelerine yönelik maddenin o yasa çalışmasında geçememiş olması oldukça düşündürücüdür. O madde de malumunuz üzere sonradan 6518 sayılı yasa ile kanunlaştı.

 

2 gün Mecliste gece gündüz kalarak neyi başardınız diye adama sormazlar mı?

 

Biz yönetime geldiğimizde, yasa çalışmasının yapılması esnasından tutun da, tüm aşamalarda sürekli Şehit Aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerine süreçle ilgili bilgilendirmeleri yaparak, herkesi sürece dahil edeceğiz. Camiamızdan herkesin en ufak sorununu dahi sorunumuz bilecek, o sorunun çözümlenmesi için canımız pahasına, sonuna kadar mücadele edeceğiz.

 

Bugün sizden isteğimiz, dernek Şube Başkanlıkları ve Genel Merkez seçimlerinde mutlaka son 3 yılın muhasebesini iyi yapın ve elinizi vicdanınıza koyarak karar verin. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. 

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Hüdaverdi MERCAN Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım