Bu yazı 19 Kasım 2014, Çarşamba 09:11:21 tarihinde eklendi. 2383 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savaş Yücel - Köşe Yazısı


Seçimlere Giderken...

Seçimlere Giderken...

"Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir" ne güzel söylemiş atalarımız. 2015'te bizleri çokta temsil edemeyen derneğin, şube ve Genel Merkez seçimleri olacak.

Ne garip ve talihsiz bir durumdur ki, daha şimdiden "Ali Kıran Baş kesen" lik, "Muhalif Şubeleri Kapatırımcılık" başlamış durumda.

 

Unutmamak lazım ki; GM Seçimleri öncesi ise, Ocak ayı itibariyle şubeler sırasıyla yönetimlerini değiştirecek.

 

Ve nihayetinde, 10 kusur senedir memnuniyetsiz olup; susan, susturulan hatta ve hatta taşeron maşalar vasıtasıyla hakarete ve tehtidlere uğrayıp küstürülen insanlara da söz hakkı gelecek.

 

Umarım üyeler; camiamız ahlakına uygun, emanete ihanet etmeyecek, üyelerini rütbeli rütbesiz şeklinde dışlamayacak, hayatın gereği olan muhalifleri derneklerden baskı ve tehtid yoluyla atmayacak, telefonlarla üyelerine hakaret ve tehtidlerde bulunmayacak,

 

Tüm camia mensubu arkadaşlarımız ve ailelerinin hak ve hukukunu ayrıştırmadan gözetecek, bu hakları daha ileri seviyelere taşıyacak şube yönetimlerine görev verip, hali hazırda saltanat süren birtakım şahıslar ve müritlerine delegelik ve yönetim fırsatı vermeyeceklerdir.

 

Aksi takdirde; seçilecek veya seçilmiş delege ve şube yönetimleri çok büyük vebal altında kalacak, binlerce insanın ahını ve günahını almakla karşı karşıya kalacak ve zamanı gelince vicdan muhasebesinden sınıfta kalacaktır.

Hz. Ali efendimizin de dediği gibi; " Haksızlık karşısında eğilmeyiniz. Zira hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.”

Şehitlik ve Gazilik peygamberlerden sonra en yüce, en şerefli sıfatlar. Yüce rabbim bizleri, şerefini kaybedenlerden eylemesin. Çünkü oyunu satan, camiasını satan, şahsi çıkarlar peşinde koşan, kendi şerefini satar.

Tüm camiamız üyesi; Annelerimiz, Babalarımız, Kardeşlerimiz ve eşleri, illerdeki dernek şube başkanlarını ve yönetimlerini seçerken, bir ellerine vicdanlarını, diğer ellerine bugüne kadar yapılıp - yapılmayanları, ayrıca sözlü ve yazılı belgeleri koysunlar ve kaybolan senelerin hesabını alsınlar.

Sıfatlarına yakışan vakar ve onurlarıyla, Allahın kendilerine verdiği aklı ve kalbi duyguları ortaya koyarak seçimlerini yapsınlar.

Aksi takdirde tüm vebal ve hayır dua! ölene kadar peşlerini asla bırakmayacaktır.

Camiamız mensubu dostlarımız, inşallah bu seçimlerde aklıselim ve vicdanen uygun kararlar verirler, hiç bir baskı ve tehtid altında kalmadan kendi geleceklerinin kararını alırlar.

 

 

Artık öyle bir zamandayız ki "YA HEP, YA HİÇ" döneminin sonlarındayız.

Sakın unutmayalım ki; "Zulmü affetmek, büyüklük; unutmak ise küçüklüktür.” Bizlerde küçülmeyelim ama gereğini de yapalım.

İnşallah beklentimiz; önce şube seçimlerinin, sonra genel merkez seçimlerinin demokratik bir havada ve çok adaylı bir seçim olmasından yana.

 

Pek tabi ki; biz de, Ankara başta olmak üzere bazı illerde ve genel merkez seçimlerinde adaylar belirleyip, camiamız adına göstereceğimiz adaylara destek olup, siz değerli camia üyelerinin de desteğini isteyeceğiz.

Bu sefer, bu zulme dur diyerek adaleti, doğruluğu ve birliği seçelim.

Saygı ve sevgilerimle...

 

Savaş YÜCEL.

 

(Not: Lütfen, karikatür camiamız mensuplarınca yanlış veya hakaret şeklinde anlaşılmasın. Biraz düşünelim biraz da gülelim adına bir espri sadece. Ben de dahil tüm camiayı, koyunluktan ve bazı şahıslara körü körüne itaatten ve geleceklerini karartacak toplu intiharlardan tenzih ederim.)

 

Yazdır Paylaş
Diğer Savaş Yücel Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım