Bu yazı 17 Eylül 2014, Çarşamba 20:23:09 tarihinde eklendi. 644 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nihat Erden - Köşe Yazısı


Çalışacak Bir Kılavuza İhtiyacımız Var

...Şimdi öğrenemediklerimizi öğrenme zamanı yaklaştı. Bizleri toplayacak kanunların uygulanmasında ki sorunları çözecek özlük haklarımızın düzeltilmesi için çalışacak kılavuza ihtiyacımız var ve unutmayalım ki AZ TEK ÇOK TEKE GALİP GELİR hepimiz bir olmayı öğrenmek dileğiyle...
Çalışacak Bir Kılavuza İhtiyacımız Var

Siz bakmayın itibarsızlaştığımıza biz bu ülkeye çok şeyler öğrettik arkadaşlar. En başta gencecik bedenlerimizi ameliyat masalarına yatırdık  kol bacak kelle  göz yanıklar beyin ameliyatları bel omirilik iç organlar vs. Bu ülkede çok doktor yetiştirdik. Doktorlarımız alınmasın biz onlar sayesinde sağlığımıza kavuştuk ama bu gerçek göz ardı edilemez. Kolsuz bacaksız gözsüz kimimiz yatalak kimimiz tekerlekli sandalye bağımlısı olduk bir milyona yakın vatandaşımızın paralı askerlik beklediği ülkemizde nasıl vatan için can verilir nasıl kol bacak verilir, bunları öğrettik vatan için canımızı verdik kanımızı akıttık. Şimdi bizi anlamasalar da haklarımızı verirken burnumuzdan getirseler de küçük düşürücü hareketler yapsalar da biz onlar için hayallerimizi geride bırakıp can verdik, gencecik bedenlerimizi feda ettik. Toprak namustur bunu öğrettik.

 

         Tabi öğrendiğimiz çok şeyler var mesela Şehitlik ve Gazilik önemli değil paran kadar itibarın ve saygınlığın var bu ülkenin insanları bizlere bunu öğretti. Devlet hak verse de kanun çıkarsa da  biz size bunları vermeyiz hak verilmez alınır. Haklarımızı alırken mücadele etmeyi öğrendik ve küçük düşürücü hareketlere maruz kaldık sabır gösterdik sabrı öğrendik.

 

         Tabi öğrenemediğimiz çok şeyler var. Çalışmayan üretmeyen Dernek ve Vakıf yöneticilerini eleştirince  işi siyasete, meshebe, rutbeye ve kıskançlığa döktük.Senin adamın benim adamıma dönderdik üretmeyenleri çalışmayanları koruduk. Elimize ne geçti sonuç neydi işin özünden uzaklaştık hepimiz bir olmayı öğrenemedik.

 

         Şimdi öğrenemediklerimizi öğrenme zamanı yaklaştı. Bizleri toplayacak kanunların uygulanmasında ki sorunları çözecek özlük haklarımızın düzeltilmesi için çalışacak kılavuza ihtiyacımız var ve unutmayalım ki AZ TEK ÇOK TEKE GALİP GELİR  hepimiz bir olmayı öğrenmek dileğiyle.

 

          Gazi Bekir Nihat ERDEN

Yazdır Paylaş
Diğer Nihat Erden Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım