Bu yazı 20 Ağustos 2014, Çarşamba 15:27:04 tarihinde eklendi. 2242 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüdaverdi MERCAN - Köşe Yazısı


Cesaret

Cesaret

Cumhuriyetin ilanından günümüze kadar başımıza dış güçlerin musallat ettiği o kadar çok sorun ve bela ile uğraştık ki, bundan o kadar acılar yaşamamıza rağmen asla ders almadığımız gibi birlik ve beraberliğimizi sağlamak ve atalarımızın inanç ve cesaretinden uzak sessiz korkak ürkek sadece çıkarlarımızı duşunen bir toplum olmaya hızla devam ediyoruz.

 

Farkında olmamız gereken; kendi çıkar ve menfaatlerimizden önce, ülkemizin ve Vatanımızın çıkarlarının geldiği ve geleceğe çocuklarımıza bırakmamız gereken onurla yaşanmış bir hayat ve Şanlı bir ülke olmalıdır.

 

* * *

 

Eli kanlı bebek katillerinin beyaz barış güvencini gibi uçtuğu bu günlerde bizleri derinden yaralayan her gün yeni bir hadise ve rezaletle karşılaşmanın üzerimizdeki etki ve baskısını yaralı ve kanayan bedenlerimize sindirme ve anlama savaşıyla karşı karşıyayayız.

 

Kahramanlar gibi Davulla zurnayla karşılananlar,

 

Büyük terörist konserlerinde Türk düşmanı sözde sanatçı Şivan perverle kol kola göz göze romantik şarkılar,

 

Elinin kanıyla masaya oturup garsona sipariş verir gibi sözde kan akmasın diye onurlu bir halkın şerefini ayaklar altına alanlar...

 

ve son olarak 15 Ağustos 1984 yılında ilk şehitimizi verdiğimiz PKK nın ilk kanlı eylemini yapan Masum Korkmazın Diyarbakırın Lice ilçesi Yolaçan köyünde bulunan sözde şehitliğine dikilen heykelin şenliklerle oraya dikilerek 3 gün süresince devlet yetkililerinin sessiz sedasız bekleyerek sorumluluğu üzerlerine almamak için yapılan kemik salvolar ve yıkım kararını biz değil mahkeme aldı edalarıyla yeni bir fiyasko...

 

Sormazlar mı ya arkadaş sen bunu katiller düşünüp yaptırırken oraya getirirken vinçle kaldırıp oraya şölenle dikerken neredeydin? Şimdi yerle bir edip o heykeli oraya bir Mehmetçik heykeli diksen ne olur? Bu benim askerimden benim polisimden benim kaymakam ve Valimden, velhasıl bütün sorumlulardan sormaya hakkım olan hesaptır.

 

En önemlisi 1984 yılından bu güne 30 yıldır bu dava için ülkenin birlik ve beraberliği huzur ve refahı için canlarını veren şehitlerimiz ve bu uğurda Uzuvlarını kaybeden gazilerimizi sözde temsil eden dernek bazında bizlerin toplum karşısındaki en önemli isimlerinin, yaşanan bu olaylar karşısındaki 2 gün sonra akıllarının basa gelmesinden yaptıkları naif ve yüzeysel ne şiş yansın ne kebap tavırlarından inanın herkese gına geldi.

 

 

* * *

 

Değerli kardeşlerim, teşbihte hata olmaz, komutansız savaş hiçbir zaman kazanılamaz, öndersiz bir başarı yakalamak neredeyse imkansızdır...

 

Bizleri ve bulunduğun makamı kullanarak varsa gitmek istediğin yer ya da beklentilerin bırak artık bunları... Senin takındığın tavır yüzünden camianın artık sabrı taşmak üzeredir. Zannedilmesin ki yel degirmenlerine saldiran sozde donkisotlardan korkacak kadar yureksiziz. Sabrımız tükenmiş ve artık o koltuklara otururken cesur ve gururlu olanlar,beceremedikleri anda da inecek kadar gururlu ve cesur olmalıdırlar. Bizleri temsil noktasında önemli görev üstlenen dernek yönetimine sesleniyorum ve diyorum ki; makamlar geçicidir, baki olan şeref ve onurdur asla unutulmamalıdır ki bugün oturdugunuz makamlara kimsenin gelip hesap sormaması sizlerin korkusundan değil makamınıza olan buyuk saygıdandır.

 

Ey kutsal derneğin Genel Başkanı, sen eleştirsek de kızsak da bizim şu an önderimizsin, al eline kılıcını geç ordunun başına, aynen İstanbul'u fethetmeye giden Fatih sultan Mehmet gibi ya da gel aramıza bizler yürekli cesur elinde kılıcıyla savaşacak cesur bir komutan seçecek kadar davaya inanıyoruz.

 

 

                                                                Hüdaverdi MERCAN

                                                                       Malül Gazi

Yazdır Paylaş
Diğer Hüdaverdi MERCAN Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım