Bu yazı 29 Mart 2014, Cumartesi 12:42:35 tarihinde eklendi. 3746 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim LALE - Köşe Yazısı


Lütfen bu İnsanları artık daha fazla üzmeyelim!

Lütfen bu İnsanları artık daha fazla üzmeyelim!

Bilindiği gibi 6495 sayılı yasa 2 Ağustos 2013 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yürürlüğe giren 6495 sayılı yasa ile 3713 s.k.’nun iş hakkını düzenleyen EK-1 maddesinde değişiklik yapılarak, iş hakkı kapsamı genişletilmiş, tüm harp ve vazife malulleri ile terör mağdurlarına iş hakkı verilmiştir.

 

Bu kapsam da İş Hakkına ilişkin Yönetmeliğin geciktirilmesi tüm Şehit Aileleri, Harp ve Vazife malulleri ile terör mağdurlarını Derinden Üzmektedir.
 
 
 6495 sayılı yasa 2 Ağustos 2013 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.Şehit Aileleri, Harp ve Vazife malulleri ile terör mağdurlarının özlemle beklediği yönetmelik 4 ay içerisinde çıkarılacağı hüküm altına alınmışken 1 yıl geçti ama halen Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çıkarılmamıştır. 
 
 
Şehit Gazi haber sitesi sahibi olarak Şehit Aileleri, Harp ve Vazife malulleri ile terör mağdurlarından gelen serzenişleri Kamuoyu ile paylaşma kanaatinde olduğumu buradan belirtmek isterim. Artık Şehit Aileleri, Harp ve Vazife malulleri ile terör mağdurlarının bekleyecek gücü kalmamıştır. Lütfen gerekli makamlar bu meselenin işler hale gelmesi adına tüm gayretini göstersin. Ben haber sitesi sahibi olarak yakarışlar karşısında son derece sıkıntı duymaktayım. Sorumluluğum gereği bana iletilen meseleleri kamuoyu nezdinde gündeme taşıyorum. Bu vatan için canını vermişlere sakat kalmışlara ne yapılsa azsa, o zaman artık devletimizce atılacak olan adımlarla bu camianın memnun edilmesi herkesin bu memlekete olan borcudur. Lütfen Şehit Aileleri, Harp ve Vazife malulleri ile terör mağdurlarını artık daha fazla üzmeyelim!
 
Yazdır Paylaş
Diğer İbrahim LALE Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım