Bu yazı 18 Temmuz 2013, Perşembe 23:49:39 tarihinde eklendi. 3703 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüseyin Hüsnü Çınar - Köşe Yazısı


Mustafa Kemal ve Askerleri…

Mustafa Kemal ve Askerleri…

Maide-51

“Ey iman edenler!

Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirlerinin dostudurlar.

İçinizden onları dost tutanlar onlardandır.

Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.”

Mustafa Kemal’in önderliğindeki Türk Milleti, yurdunu işgal etmiş emperyalist ülkelere karşı kurtuluş mücadelesi verdikleri sıradaihanet şebekeleri; İslamiyeti temsil ettiklerini zanneden, İslamiyet adına konuşanlar, kendilerini başkalarından daha dindar, daha Müslüman addedenler ve dini nüfuzlarıyla insanların hayatlarına yön verenlerdir. Gaflet, dalalet ve hatta hıyanete düşmüş tarikat şeyhleri ve müritleri, ihanet içindeki padişaha ve İngilizlere avanelik yapıyorlardı.  Yunan uçakları ile bildiriler attırarak Türk Halkını, vatan mücadelesindeki Mustafa Kemal ve askerlerine karşı kışkırtıyorlardı… 

Tarih gösteriyor ki Mustafa Kemal ATATÜRK din düşmanlığı yapmamış, aksine İslamiyeti yok etmeye çalışan, vatan topraklarımızı işgal eden haçlıları kovmuş, son kalanları da denize dökmüş, ardından Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Şayet Mustafa Kemal ve askerleri olmasaydı bugün bu vatan topraklarında İslamiyet’ten söz etmek mümkün olmayacak, emperyalist batılıların istedikleri ve Sevr haritalarında gösterildiği gibi küçücük uydu bir ülke olacaktık. Mustafa Kemal ve askerlerinin kurduğu bağımsız ve laik Cumhuriyetimiz sayesinde yüce dinimiz İslamiyeti özgürce yaşamaktayız. Gerçekte de özgür olmayan, başka ülkelerin boyunduruğu ve emri altında, esarette yaşayan ülkelerde İslamiyeti yaşamak ve İslamiyetin emirlerini uygulamak da dinen mümkün değildir. Bu uygulansa bile boyunduruğu altında bulunulan ülke buna izin vermeyecek, kendi inancını dikte edecektir.

ATATÜRK’ diyor ki; “Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben, milletimin ve büyük ecdadımın en kıymetli mirasından olan bağımsızlık aşkı ile yaratılmış bir adamım! Bence bir millette şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın yerleşmesi ve yaşaması, mutlaka o milletin hürriyet ve bağımsızlığına sahip olmasına bağlıdır.”

Ortadoğu'daki laik olmayan ve sözde şeriat eksenli olan ülkelere baktığımızda, onlar emperyalist ülkelerin uydusu konumundadır. Kavgalar, savaşlar hiç eksilmeden aksine artarak devam etmektedir. Ne yazık ki ATATÜRK’ün bize en güzel mirası olan, bağımsız ve laik Cumhuriyetimizin değeri halen anlaşılamamıştır. Anlaşılamadığı gibi laiklik konusu halen aynı çevreler tarafından eleştirilmektedir.

Bugün de yine kendilerini daha dindar, daha Müslüman addedenler ile İslamiyet’in temsilcisi olduğunu iddia edenler ise, güzel ülkemizin bağımsızlığını savunmaktan acizdirler…

Papanın önünde eğilenler, sözde dinler arası diyalog masalı ile halkı uyutanlar,

Emperyalist ülkeler ile işbirliği içinde olanlar, ABD ne derse, onu uygulayanlar,

Türkiye Cumhuriyetinin çıkarlarını değil de ABD'nin çıkarlarını üstün görenler.

Bütün bu zihniyet sahipleri;

 Dün İngilizlerin mandasına girelim diyorlardı,

 

Bu gün ABD'nin uydusu ve hatta sömürgesi olalım diyorlar…

  

18.07.2013

Hüseyin Hüsnü ÇINAR

Gazi E. J. Astsb.

Yazdır Paylaş
Diğer Hüseyin Hüsnü Çınar Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım