Bu yazı 08 Mayıs 2013, Çarşamba 21:04:36 tarihinde eklendi. 1461 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Murat NARİNÇ - Köşe Yazısı


Kanıma Dokunuyor….

Teknolojinin bu kadar yoğun olmadığı, sosyal yapının bu kadar deforme olmadığı yetmişli ve seksenli yıllarda, mahallenin delikanlısı beğendiği komşu kızına mektup yazarak türlü nameler döktürür ama gördüğü aile terbiyesi ve çevresine olan saygısından veya baskısından olsa gerek sokakta oynayan küçük bir çocuğa çikolata alma vaadiyle yazdığı mektubu sevdiği kıza ulaştırırdı.
Kanıma Dokunuyor….

Artık tek umudu çocuğun mektubu sevdiği kıza ulaştırması ve kızın cevabını da yollamasıdır. Ama bu umutla birlikte korkmaktan da kendisini alamaz, gençtir delikanlıdır fakat yinede korkar endişelenir, ya kız mektubu kabul etmese, ya çocuk mektubu kızın ailesine kaptırırsa diye endişelenir durur. Aslında tek endişesi ve korkusu utancındandır.


 

 

 

 

 

O dönemin mektubunun o güzelim saf ve temiz namelerinin yerini her ne kadar teknoloji alsa da, bölücü başı ile Kandil arasındaki name trafiği o dönemi hatırlatıyor bana. Ama sorun şu ki o nameler geçmişteki gibi saf ve temiz bir delikanlının nameleri değil. Bölücü başı ile Kandil arasında postacılık yapanlarda ellerine çikolata verilerek kandırılan ve nameleri taşıttırılan  çocuk değil.

 

 

 

 

 

Bölücü başının namelerini büyük bir iş başarmış edasıyla basın toplantıları ve yandaş medya desteği ile halka anlatmaya çalışmaları ve bölücü başının otuz bin insanın katili değilmiş ve saf ve tertemiz bir adam nameleriymiş gibi “saygı değer Türkiye halkı” diye sözlerine başlaması kanıma dokunuyor.

 

 

 

 

 

Kandan ve gözyaşından beslenen bir avuç çapulcunun yetmiş altı milyon insana küçücük akılları ile demokratik mesajlar vermeye çalışmaları, kadın çocuk demeden öldüren ve Allah’ı tanımayan çapulcuların barış mesajı vermesi ve yetmiş altı milyonu kendi piyonları gibi görmeleri kanıma dokunuyor.

 

 

 

 

 

BDP’nin kadın toplantısında “isteğiniz ve iradeniz dışında sizi evlendirmelerine izin vermeyin” diye mesaj veren bölücü başı, Suriye’de kadınların ortasında göbeğini kaşıyarak kadınları cariye gibi gören kişi değiL Miydi? Kadınlara cariye gözüyle bakan bugün kadınların yaşamları hakkında söz sahibi oluyor ve akıl veriyor ve maalesef bu durum kanıma dokunuyor. 

 

 

 

 

 

Hemen hemen her gün BDP açıklamasında kırmızı çizgilerinin bölücü başının özgürlüğü olduğunu dile getirmeleri ve hele bölücü başının masum birisiymiş gibi dışarı çıkma ihtimali dahi tüylerimi diken diken etmeye yetiyor ve kanıma fazlasıyla dokunuyor. Bölücü başına verilen sözlerin neler olduğunu merak ediyor ve maalesef yetmiş altı milyon gibi büyük bir merakla bekliyorum.

 

 

 

 

 

Bir avuç çapulcu haddini bilmeden “şu tarihte çekiliyoruz” diye büyük bir devlet ordusu edasıyla tarih verebiliyor. Yandaş medya ise bu durumu tarihi bir karar olarak halka empoze ediyor. Bu da yetmiyor yandaş medya her gün ama her gün 8 Mayısı tarihi bir gün olarak ilan ediyor. Her gün her gece yol geçen hanına çevirdikleri ve bu gün çıktıkları yere günü birlik girip çıktıklarını sağır sultan bile biliyor. Yandaş medyaya sözüm o ki PKK bu tarihi günü her gün yaşıyordu o zaman nerdeydiniz.

 

 

 

 

 

Bütün bunların hepsi fazlası ile kanıma dokunuyor… Ya sizin?

 

 

 

Murat NARİNÇ

 

Güneydoğu Terör Gazisi

 

 

 

murat_narinc_74@hotmail.com

 

 
Yazdır Paylaş
Diğer Murat NARİNÇ Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım