Bu yazı 23 Şubat 2013, Cumartesi 15:16:46 tarihinde eklendi. 1867 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Murat NARİNÇ - Köşe Yazısı


Ah be İbrahim Babür

Ah be İbrahim Babür

 

Tarafsızlığına ve objektifliğine inandığım ve güvendiğim sayın Ümit Zileli’i sayesinde müdavimi olduğum Beyaz tv’de yayınlanan Dinamit programı sevgili gazi kardeşim İbrahim Babür’ü 22 Şubat akşamı konuk etti.

 

Sevgili gazi kardeşim İbrahim Babür! bizler de her defasında senin gibi akan kanın durmasını, anaların ağlamamasını, çözüm arayışı içerisinde yapılan bu çalışmaların sağlıklı bir şekilde yapılmasını temenni ediyoruz.

 

Ama demekten de kendimizi alamıyoruz sevgili İbrahim Babür. Bunlar yapılırken nelerin feda edildiğini, eli kanlı terör örgütüne hangi vaatlerde bulunulduğunu da bilmek istiyoruz, inan buna bu coğrafyada yaşayan her insandan çok daha fazla hakkımız

var diye düşünüyoruz.

 

Sevgili İbrahim Babür o mesajları verirken, güney doğuda ne amaçla görev yaptığımızı hatırlatmanı da isterdim. İbrahim Babür sende bende ve bizim gibi binlercesi de güney doğuya isteyerek bilerek Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğü için gitmedik mi? Biz güneydoğuya Ay Yıldızlı Bayrağımızın yanında ikinci bir bayrak olmasın diye o mücadeleyi vermedik mi?

 

Yıllardan beri PKK ve meclisteki uzantıları tarafından da sık sık dile getirilen ve istediklerini açık belirttikleri paralel devlet kurma amaçlarını bertaraf etmek için canlarımızı ve uzuvlarımızı vermedik mi?

 

Keşke toplumun ve bizlerin hassasiyetlerinin de önemsenmesini belirtseydin. Üniter yapıyı bozacak, toplumun büyük bir bölümünün sinir uçlarına dokunacak adımların atılmamamsı temennisinde de bulunabilseydin sevgili kardeşim İbrahim Babür?

 

Bir çok defa benim de maruz kaldığım Belediye otobüslerinde Gazi kardeşlerimizin neden aşağılandığını da belirtseydin? Ordu vazife malullerinin sorunlarında biraz daha fazla eğilebilseydin? Devlet büyüklerimizin neden bizleri hiç ziyaret etmediklerini dertlerimizi ve sorunlarımızı dinlemediklerini de söyleyebilseydin?

 

İlgiyle takip ettiğim sayın Latif Şimşek’in ve sayın Rasim Ozan Kütahyalı’nın söylediği hani şu devlet büyüklerimizin de kameralar karşısında ve toplum önünde sürekli dile getirdikleri o meşhur “sizler için ne yapsak az” sözünü sana söylediklerinde neden bizlerin hak aramak için sürekli birilerinin kapısını çalmak zorunda kaldığımızı adeta yalvardığımızı da dile getirme cesareti gösterebilseydin?

 

Yandaş medyanın Abdullah Öcalan dan başka gündem ve haber yokmuş gibi sürekli o caninin adını evire çevire ve hatta abartarak sürekli gündemde tutma çabalarının nedenlerini de sorabilseydin. Atılan bu iyi niyetli çalışmaların daha evvel de dönemin iktidarları tarafından denendiğini ve başarılı olamadığını çünkü verilen tavizlerle o kişilerin yetinemeyeceğini de vurgulayabilseydin?

 

Bu soruları, endişeleri dile getirmediğin gibi, gazilerimizin ve şehit aileleri derneklerimizin geçmişte yaptıkları hak arama ve seslerini duyurma çabalarını da birileri yönlendiriyor kim olduklarını biliyorum ama burada söylemeyeceğim diye suçluyorsun?

 

Sen kimin adına konuşuyorsun orda merak ettim İbrahim Babür kimi temsil ediyorsun sen kimsinnnnnnnnnnnn?

Yazdır Paylaş
Diğer Murat NARİNÇ Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım