Bu yazı 12 Şubat 2013, Salı 19:08:52 tarihinde eklendi. 1224 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Murat NARİNÇ - Köşe Yazısı


Utanıyorummm….

Utanıyorummm….

 

Uzun süredir takip ettiğim ve son dönemlerde yazılarımla küçükte olsa katkı sunmaya çalıştığım Şehit Gazi Haber sitesine bu yazımı utana sıkıla ve gerçekten hicap duyarak yazıyorum.

 

Gazi haber sitesinden sevgili kardeşim Gazi J. Ütğm.Hamit Yıldız’ın “Er Gazi – Rütbeli Gazi” başlıklı yazısını okudum. Sevigili Hamit Yıldız’a yapılan tamamen gerçek dışı, basit ve ucuz eleştirileri içim acıya acıya üzülerek ve hatta kaygı ve endişeyle karşıladım.

 

Gazi J. Ütğm. Hamit Yıldız gibi kişilerin şehit aileleri ve gazilerin sesi olduğunu, şehit aileleri ile gaziler için ellerinden geleni yaparak seslerini duyurmaya çalıştıklarını o iddayı ortaya atanlar unutmuş olsa gerek.

 

Farkındalık yaratmaya çalışan ve sesimizi duyuran insanları ötekileştirmek, basit ve kısır çekişmelerin içine sokmak camiaya hiçbir fayda getirmez, bir araya gelerek ortak paydada buluşup sesimizi duyurmak yerine o aldı ben niye almadım gibi ucuz ve basit hesaplar şehit aileleri ve gazilere hiç bir şey kazandırmaz aksine çok şey kaybettirir.

 

O küçük ve kısır çekişmeler içine girerek o tarz söylemleri gerçekleştiren arkadaşlara hatırlatmak isterim ki, o arkadaşların şehit aileleri ve gazilerin sesi olmaya hiçbir mecburiyet ve zorunluluğu yoktur. Er gazi derneği, şehit gazi derneği gibi kendi içerimizde yeterince bölünmüşüz zaten.

 

Bu tarz söylemler ve bölünmeler bizleri yönetenlerin ekmeğine yağ sürüyor ve bir araya gelemeyeceğimizi düşünüyorlar. Bu yüzden bütün sorunlara kulak tıkıyorlar ve küçük ve basit şeylerle hem toplum önünde bizlerin adını kullanıyorlar hem de bizleri yeterince ötekileştiriyorlar zaten.

 

Kore gazisinin de sorunu benim sorunum, er gazi ve ordu vazife malulünün de sorunu benim sorunum, kısacası bütün şehit aileleri ve gazilerin sorunları benim ve bizlerin sorunu. Lütfen arkadaşlar söylemlerimize dikkat edelim ve birlikteliği sağlayarak farkındalık yaratma adına büyük bir özveri ile çalışan bu insanları ve birbirimizi kendi içerimizde ötekileştirmeyelim.

 

Bu sorun hepimizin sorunu birlikteliği sağlayalım ve sesimizi ortak ve güçlü bir şekilde duyuralım, eminim o zaman çözüme ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

 

 

Terör Gazisi

Er Murat NARİNÇ

murat_narinc_74@hotmail.com

Yazdır Paylaş
Diğer Murat NARİNÇ Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım