Bu yazı 30 Ocak 2013, Çarşamba 11:33:50 tarihinde eklendi. 1103 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Murat NARİNÇ - Köşe Yazısı


Peki şimdi ne değişti?

Komşumuz Suriye, terör örgütü pkk’ya lojistik desteğin yanı sıra yıllarca bölücü başının ağırlanmasını sağlayarak, ülkemizin çok büyük bedeller ödemesine vesile oldu, Irağın kuzeyinde yuvalanması için gerekli olan zemini oluşturdu, bununla da yetinmeyerek terör örgütüne ordusu tarafından eğitimler vererek silahlanmasını sağladı.
Peki şimdi ne değişti?

 

1998 yılına kadar atılan bütün siyasi adımlar Suriye’nin bölücü başını evinden kovması için yeterli olmadı, fakat dönemin hükümeti Suriye sınırına orduyu yöneltip kararlı adımı atınca Suriye yönetimi savaş riskini göze alamayarak ve korkarak bölücü başını ülkeden kovdu.

 

 

Bölücü başının Suriye’den çıkarılması için gerekli iradeyi ve kararlılığı gösteren dönemin hükümeti, paketlenerek ülkemize altın tepside sunulan bölücü başının yargılanması ve idam cezası almasına rağmen aynı kararlılık ve iradeyi gösteremedi ve cezayı sümen altı ederek bölücü başının idam edilmesine engel oldu.

 

 

-Peki şimdi ne değişti?

 

-Bölücü başını muhatap alarak insanların gözünde daha da büyüttük.

-O gün Suriye sınırına yönlendirdiğimiz ordudan korkan Suriye için bugün kendi içindeki muhalifleri tarafından bile köşeye sıkıştırılan ordusundan biz korktuk ve patriot füze bataryası talebinde bulunduk.

-Patriot füze bataryası yüzünden komşumuz İranı’da karşımıza aldık ve bütün komşularımızla sorun yaşar hale geldik.

-Müttefikmiş gibi görünen ve bu durumdan faydalanmak isteyen ülkelerin ekmeğine yağ sürdük.

-Barzani’ye kardeşim dedik ve o Barzani’nin yıllarca kandilde yuvalanan bölücülere hem silah hem de lojistik destek sağladığını unuttuk.

-Terörden zarar görenlerin hassasiyetlerini göz ardı ettik.

 

Yazdır Paylaş
Diğer Murat NARİNÇ Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım