Bu yazı 26 Ocak 2013, Cumartesi 23:22:09 tarihinde eklendi. 1233 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Murat NARİNÇ - Köşe Yazısı


Umudunu Kaybetme….

Her zaman yaşama tutunmaya ve yaşamdan kopmamaya gayret ederim, yaşadıklarım her ne kadar beni bir boşluğa itip yaşamdan koparmaya zorlasa da, bu yaşadıklarımın ve bizlere yaşatılanların bir anlamının olduğuna ve bir mükafatı olduğuna inanır umudumu korumaya çalışırım.
Umudunu Kaybetme….

 

Şehit ailelerimiz ile gazilerimizin durumlarını ve yaşadıklarını artık kimsenin anlayabildiğini sanmıyorum. Öyle bir ortam ve zemin oluşturuldu ki insanlar artık verilen bunca şehidin ve sakat kalan onca gazinin hata payı varmış gibi davranıyor ve bu durum zaten az olan umutlarımı maalesef daha da azaltıyor.

 

Açılım süreci ve son dönemde yaşanan İmralı canisiyle görüşmeler ise bende Şehit ailelerin yaşadığı acıların ve bizlerin kaybettiği uzuvlarının boş yere ödenmiş bir bedelmiş hissi uyandırıyor. Zaten varlığımızdan bi haber olan devlet büyüklerimiz sadece işlerine geldiğinde “sizler için ne yapsak azdır” mesajı veriyor, yaşanan bu süreçte şehit aileleri ve gazilerin hassasiyetlerini dikkate alacak küçük bir adım dahi atma gereği duymuyor.

 

Otobüse bindiğimizde otobüs şoförü “ne gazisin sen kardeşim Kore gazisi misin” diyerek dalga geçebiliyor, öbürü “ne kardeşim savaş mı var herkese veriyorlar artık bu gazi kartını” diyerek toplumun içinde azarlayabiliyor ve utandırabiliyor.

 

Birinin acısı diğerinden az veya fazlaymış gibi, ordu vazife malulü, vazife şehidi, terör malulü, terör şehidi gibi sınıflandırma yapılarak zaten ocağına ateş düşmüş şehidimin ve gazimin evine daha fazla ateş düşürüyor.

 

Bu toplumun şehidimin ve gazimin ödediği bedelin ne kadar büyük olduğundan bi haber olması ve duyarsızlaşması umudumu azaltmakla birlikte korkutuyor da beni, nereye gidiyoruz böyle ne oldu bize diye sormaktan kendimi alamıyorum.

 

En acısıda toplumda yayılarak artan bu duyarsızlığa vesile olanların, durumu düzeltme adına en küçük bir çaba göstermemesi, şehidine ve gazisine sahip çıkmayan toplumların yok olmaya mahkum olduklarından bi haber olmaları ve o şehitler ve gaziler sayesinde o makam ve mevkilerde olduklarını tamamen unutmaları.

 

Umudumu kaybetmeyeceğim küçük de olsaaaaaa.

Yazdır Paylaş
Diğer Murat NARİNÇ Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım