Bu yazı 14 Ocak 2013, Pazartesi 22:37:32 tarihinde eklendi. 1380 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Murat NARİNÇ - Köşe Yazısı


Şehitler Öldü…..

Şehitler Öldü…..

Geçmişte yaşanan açılım sürecini ve günümüzdeki İmralı canisiyle yapılan müzakere sürecini yazılı ve görsel medyada gördükçe, ekmeğini toprakta arayan, akşamlara kadar yazıda yabanda çalışan, kışlık odununu dağda dikenleri toplayarak ve o dikenleri şelek yaparak eve getiren elleri öpülesi anacığım aklıma gelir.

 

 

 

O anacığım tarlalarda yevmiyeci olarak buğday derdi, dağda odun için diken topladı, bizlere helal ekmek yedirdi, o kazandıklarıyla faturasını ödedi, vergisini ödedi, isyan etmedi şükretti, vatan bölünmez dedi, bayrağımız dinimiz bir dedi.

 

 

 

Bir gün aç bir gün tok yattık, ama o anam sayesinde isyankar olmamayı, şükretmeyi öğrendik, daha da önemlisi bu vatan için ölmeyi yine o elleri öpülesi analarımız öğretti bize, evet biz diyorum çünkü biz çok büyük bir aileyiz, biz diyorum çünkü bizde milyonlar var, biz diyorum çünkü bizden birileri gidince yerini milyonlar dolduruyor.

 

 

 

Bizleri öldürmek, bizlerin birer uzvunu hatta birkaç uzvunu almak bizleri öldürmedi öldürmezde. Ne zaman bir şehit cenazesi olsa televizyonu seyretmek istemem, ama içim acıya acıya da olsa seyrederim, arkasında bağıran binlerce gencin “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganını her duyduğumda tüylerim diken diken eder. Beni en çok etkileyen slogan ise o gençlerin Şehit Anasına “Ağlama Ana oğlun burada” diye bağırması olur, bu slogan aslında bizlerin ne kadar büyük bir aile olduğumuzu hatırlatır herkese, bu büyüklüğümüz korkuttu o zavallıları, korkutmalı da?

 

 

 

Bizler korkmadık, bedel ödedik, bu bedeli öderken hiç bir şey beklemedik, tek vatan, tek bayrak dedik, üç kuruşluk çapulculara boyun eğmeyeceğiz dedik, gerekirse bu bedelin fazlasını ödemeye hazırız dedik.

 

 

 

-Sizler bu dediklerimize kulak tıkayıp, bizleri yok saydınız.  

 

-Şehit cenazelerinde bağırmamıza kızdınız.

 

-Şehitler geldiğinde bir araya gelmemize müsaade etmediniz.

 

-Bu da yetmedi, görsel ve yazılı medyada yayınlanmasına dahi izin vermediniz.

 

-Yayınlansa bile, yazılı ve görsel medya yayın süresini aldıkları talimat doğrultusunda kısa tuttu.

 

-Biz bedel ödeyenleri öteleyip terörü ve destekçilerini muhatap aldınız.

 

-İşin acısı bunu yaparken şehit gazi kelimesini dilinizden düşürmeden bizleri kullanarak, toplumun önünde “Şehitlik mertebesi öyle yüce mertebedir ki herkese nasip olmaz” deyip yaptınız ve göz boyadınız.

 

 

 

Peki ne değişti, o elleri öpülesi biçare analarımız ve bizler bu bedeli sanırım boşuna ödedik, sizler için “Şehit Nurlanır, Gazi Onurlanır” söylemi insanların maneviyatını ve duygularını kullanmaktan başka hiçbir şey ifade etmiyor.

 

 

 

-Sizler için en yüksek mertebe dağdaki bir avuç çapulcu

 

-Sizler için en yüksek mertebe meclisteki yanı başınızda oturan dağdaki bir avuç çapulcunun uzantıları

 

-Sizler için en büyük ve en yüksek mertebeyi hak eden ise İmralı canisi

 

 

 

-Malesef yenildik

 

-Malesef sizler için Gaziler onurlanmadı.

 

-Ve malesef sizler için Şehitler nurlanmadı öldüüüüüüüüüüüüüüüüüüü....

Yazdır Paylaş
Diğer Murat NARİNÇ Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım