Bu yazı 18 Ağustos 2012, Cumartesi 04:58:19 tarihinde eklendi. 10216 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim LALE - Köşe Yazısı


Mehmetçik Vakfı 5. Ve 6. Derece Gazileri Ne Zaman Duyacak?

Gazilerimizin malûllükleri derece derece olup,1.dereceden 6.dereceye kadar maaş almaktadırlar.
Mehmetçik Vakfı 5. Ve 6. Derece Gazileri Ne Zaman Duyacak?

 

Mehmetçik Vakfı tarafından verilen maaşlarda dengesiz bir dağılım olduğunu dile getirmek istiyorum.5. ve 6. derece gazilerimizin yarısı 3 ayda bir 1.900 TL almakta iken diğerleri ise 6 ayda bir 550 TL olmak üzere senede 1.100TL ellerine geçmektedir. Arada uçurum diyebileceğimiz kadar fark vardır. Yani gazilerimizin bir kısmı yıllık 7.600 TL alırken diğer kısmı ise 1.100 TL almaktadır.

Yapılan bu haksız uygulamanın vebali kimlerin omzundadır, bilemiyorum. Biz de bu vatan için uzvumuzu feda ettik. Kimi arkadaşımız şehit kimi arkadaşımız gazi oldu. Gaziler arasında yapılan bu ayrım neden? Acaba gazilerimiz arasında gelir adaletsizliği yaratılarak 

Yazdır Paylaş
KASIM AÇIK - 2014-01-05 02:01:12
1994 yılında tunceli pülümür mutu karakolunda vatani görevimi yaparken kronik şizofreni hastalığına yakalandım. askere gitmeden evvel hiç bir şekilde rahatsızlığım yoktu.hatta acemi birliğinden pekiyi dereceli çavuş diplomasıyla usta birliğine sevk edildim.bütün bu olanlar askerlikte geldi başıma ve yılda 2 defa verilen mehmetçik vakfıyardımlmım 01-01-2014 tarihi itibari ile kesilmiş bulunmaktadır . neden ve niçin kesildi bir bilgi verilmedi bana . cuma günü bankaya parayı almak için gittim ve paranın hesaspta olmadığını söyledler. bende mehmetçik vakfına telefon ettim ve benim yardımımın kseldiğiğni söyledilerve şok oldum . hala mantığım almadı neden kesildi .ben bu hastalıkla hala mücadele içindeyim neler çektiğimi bir ben birde Allah bilir.bütün hayatım askerlikten sonra kabus oldu yaşamak istemiyorum ama 3 tane çocuğum için yaşamak zorundayım annemöin babmın bana bu hastalıktan dolayı yaptığığ fedakarlıkları unutamam. babam bütün mal varlığın harcadı benim için anne felç oldu bana üzüldüğünden ve ikiside bana dayanamayıp vefat etti şimdi soruyorum sizlere ben yapayım nasıl bu hayatla mücadele edeceğim . yani bu yapılan sadaka değerindeki yardımımız neden ve niye kesildi.çok gördüler yoksa . bu konu hakkında bana bilgi verirmisiniz lütfen 05332327369. YORUM SİZİN ARKADAŞLAR BAŞINA GELMEYEN BİLMEZ BU HASTALIĞI.
Diğer İbrahim LALE Yazıları
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım