Bu haber 21 Kasım 2012, Çarşamba 09:09 tarihinde eklendi. 5349 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit mi ? Gazi mi ? 2 Milyon İmza

Şehit mi ? Gazi mi ? 2 Milyon İmza
 

Vatan borcu dendiği zaman akan sular durur, işimizi, ailemizi bırakır bu borcu ödemeye gideriz. Askerliğimizi yapacağımız yeri seçme şansımız yoktur, nereye gönderirlerse gideriz, bizler için her yer vatandır.

Gittiğimiz yerde görev seçme gibi lüksümüzde yoktur, ne görev verilirse yerine getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız. Şansımıza kimimiz doğuya gider, kimisi güneye, batıya veya kuzeye, fark etmez, nerde olduğunun önemi yoktur bizler için.

 

Kimimiz görev gereği mutfaktadır, kimimiz depoda, kimimiz idari bölümlerde, kimimiz dağda, operasyonda, sonuç olarak nizamiyeden içeri girdiğimiz andan itibaren hepimiz görevdeyizdir. Operasyona katılmak görev de, NÖBET TUTMAK görev değil mi? Dağda arazi araması yapmak görev de, MUTFAKTA YEMEK YAPMAK görev değil mi? YAZICILIK YAPMAK, ARAÇ KULLANMAK görev değil mi? Operasyon esnasında, arazi aramasında hayatını kaybetmek sakat kalmak var da, nöbet tutarken, araçta giderken veya operasyon emri beklerken veya verilen görevleri yaparken hayatını kaybetmek, sakat kalmak yok mu?

 

Ya aileler, onlar için durum farklı mı? Oğlu Doğu'da askerlik yapan bir Anne, oğlu Batı'da olandan daha mı fazla özlem duyuyor oğluna, operasyonda ayağını kaybeden bir askerin babası, nöbette kolunu kaybeden bir askerin babasından daha mı fazla acı yaşıyor? Fark ne, özlem mi? farklı, acı mı? Güney'de araç kazasında hayatını kaybeden askerin ailesi, Doğu'da arazi aramasında hayatını kaybeden askerin ailesinden daha mı az üzülüyor? Kısaca Operasyon da Şehit olan, Gazi olanın ki Evlatta, kaza sonucu hayatını kaybedenin, sakat kalanın ki Evlat değil mi ? Fark ne?

 

Bizler için durum farklı mı? Operasyonda ayağını kaybeden asker, nöbette arkadaşı tarafından vurulup kolunu kaybedenden daha mı çok acı çeker? Operasyon esnasında gözlerini yitiren askerin, kendisini o operasyona bırakıp dönerken devrilen araçta ayağını kaybeden arkadaşından ne farkı vardır? Kaza sonucu uzuvlarını kaybeden, Operasyon da uzuvlarını kaybedenden daha mı çabuk tutunur hayata, operasyonda olmadığı için daha mı mutlu yaşıyor sanıyorsunuz hayatı ? Operasyonda hayatını kaybeden sakat kalan askerler, kaza sonucu hayatını kaybedip, sakat kalanlardan daha mı fazla seviyordu bu vatanı ? Aralarında ne fark var?

 

İşin özü şudur. Şu an ki mevcut kanunlara göre askerde operasyon haricindeki olaylar sebebiyle hayatını kaybedenler ŞEHİT, sakat kalanlar GAZİ sayılmıyor. Dolayısıyla birçok haktan mahrum kalıyorlar, iş bulamıyorlar, ev kuramıyorlar, kısaca mağdur oluyorlar.

 

Kendiside GAZİ olan TBMM mensupları, yukarıda yazdıklarım örneklerin arasındaki farkı yaratanlar sizsiniz. Normalde o insanların arasında hiç bir fark yok, duygular, vatan sevgisi hep aynı, ama sizler olayın oluş şekline göre bu insanları ayırıyorsunuz, hepsine eşit davranmıyorsunuz.

Bu eşitsizliği, adaletsizliği ortadan kaldırmak sizlerin görevi değil BOYNUNUZUN BORCUDUR. Hiç kimseyi mağdur etmeye hakkınız yok, kaza sonucu hayatını kaybedenlerin kalanlarının da, sakat kalanlarında

İNSANCA ONURLARIYLA YAŞAMA HAKKI VAR

 

Bu kampanyaya destek verin, asker ve Polis olanların hayatını kaybedenlerin geride kalanları ve sakat kalanlar mağduriyet yaşamasınlar.

ŞİMDİ BİZLER YENİ BİR KAMPANYA DÜZENLİYORUZ SOKAKTA HALKA SORACAĞIZ İMZA TOPLAYIP BU İMZALARI CUMHURBAŞKANIMIZA İLETECEĞİZ. VATANİ GÖÇREVİNİ YAPAR İKEN ÖLENLER ŞEHİT SAKAT KALANLAR GAZİ SAYILSIN MI?

BU YOLDA SAMİMİ OLARAK BİZLERLE BERABER HAREKET EDECEK ŞEHİT AİLELERİMİZ, GAZİLERİMİZ VE ORDU VAZİFE MALULLERİNDEN DESTEK BEKLİYORUZ BU KAMPANYAYA DESTEK VERMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZ LÜTFEN TELEFON NUMARALARI İLE BANA MAİL ATMALARINI İSTİYORUM.

Çevrenizdeki Akrabalarınız Arkadaşlarınız İş yeriniz Esnaf çevreniz ve ulaşabildiğiniz tüm yerlerden imza alın ve destek verin artık bu ayrımı bitirelim. Gerçek kişiler tarafından atılan imzalar kabul edilecektir.

Rafet KELEŞ

Murat SAN

atasel_sn@hotmail.com

Saygılarımla

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İsim Soy isim              il                telefon numarası          imza

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
ali bayraktar - 2012-12-24 19:56:02 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
bende görev şehidi babasıyım sonuna kadar sizinleyiz

7 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

gazi - 2012-11-25 00:48:25 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
murat abi sonuna kadar destekliyorum sonuna kadar beraberiz

17 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

mehmet yozcu - 2012-11-22 22:36:22 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
yürekli kardeşlerimizi imza kampanyasında görmek istiyorum kaç kişi var bizim sorunlarımıza destek olan...

21 kişi beğendi 5 kişi beğenmedi

Murat SAN - 2012-11-22 12:02:26 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Degerli arkadaşlar dün 3 saatte 180 imza topladım ben bıkmadan mucadeleye devam edeceğim sizde artık duyarlı olun saygılarımla

24 kişi beğendi 7 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım