Şehit aileleri ve gazilerimiz genellikle fakir orta halli ailelerden oluşur içlerinde pek nadirdir va" /> Şehit aileleri ve gazilerimiz genellikle fakir orta halli ailelerden oluşur içlerinde pek nadirdir va"> Hükümetden Sesimizi Duyan Varmı ? Haberi Şehit Gazi Haberleri | Şehit Gazi Haber | Güncel Haberler
Bu haber 21 Ağustos 2012, Salı 12:18 tarihinde eklendi. 3119 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hükümetden Sesimizi Duyan Varmı ?

Şehit aileleri ve gazilerimiz genellikle fakir orta halli ailelerden oluşur içlerinde pek nadirdir va

Hükümetden Sesimizi Duyan Varmı ?

Şehit aileleri ve gazilerimiz genellikle fakir orta halli ailelerden oluşur içlerinde pek nadirdir varlıklı aile olarak paşa, siyasetçi, iş adamı, bürokrat çocuğu hiç arama zaten bu ailelerin içinde tek oğlu tek çocuğu olanlarda var çok kalabalık olan ailelerde var hükümet yetkilisi bazı bakanlar ve hatta hatta Sayın BAŞBAKAN tarafından çeşitli yerlerde değişik zamanlarda şehit ailesi ve gazilerimize sözler verildi ümit verici açıklamalar yapıldı. Onları kısaca hatırlayalım ..

Yıl 2009

Sayın Başbakan yardımcımız Cemil Çiçek şehit yakınlarıyla ilgili çalışmalarının olduğunu, şehit yakınlarına kamuda ikinci iş hakkı verileceğini söyledi. Sonuç yok.

Yıl 2010

Ak Parti Adana Milletvekili Sayın Fatoş GÜRKAN hanımefendi Şehit yakınlarına kamuda iş imkânı sağlanmasıyla ilgili meclise önerge sundu.

Yıl 2011

19.01.2011 tarihinde Ak parti Yozgat Milletvekili Sayın Mehmet ÇİÇEK Yozgat Şehit Aileleri Derneğini ziyaret ettiğinde “Eskiden Şehit ailelerinden 1 kişiye kamuda iş imkânı sunuluyordu. Şimdi Bütçe görüşmeleri sonrasında şehitlerimizin ailelerinin tamamını işe almayı planlıyoruz” diye açıklama yaptı. Sonuç yok

21.01.2011 tarihinde Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç Manisa’nın Turgutlu İlçesinde bir şehit yakının evini ziyaret ediyor ve ziyaretinde torba yasasına eklenen bir hükümle şehit yakınlarına ikinci iş hakkı verileceğini söylüyor… Torba yasa görüşüldü, meclisten geçti ve yasalaştı. Şehit yakınlarını ilgilendiren bir kanun mecliste görüşülmedi.

Yıl 2012 Mart ayı

AKP grup toplantısında Sayın Başbakan en kısa zamanda meclise gelecek yasanın maddelerini sayarak sözler vermiştir. Biz şehit aileleri ve gaziler inanıyoruz ki Sayın Başbakan ve hükümetin bakanları iktidar ve muhalefetin tüm ( BDP hariç onlardan gelecek hayır hiç gelmesin istemiyoruz ) milletvekilleri bu şehit ailesi ve gazilerimizle ilgili yasayı bir an önce yasalaştırıp çıkaracaklardır bu yasanın çıkması önemli değil içeriğinde ne olduğu önemlidir bu içeriğinin şehit ailesi ve gazilerimizi mutlu edecek maddelerle doldurulmasını arzu etmekteyiz. Sayın Maliye bakanımızın şehit ailesi ve gazilerimiz için çıkarılacak yasa için temennimiz zorluk çıkarmamasıdır şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz için hükümetin en iyi şeyler yapacağına inanıyoruz inanmak istiyoruz bizler biliyoruz ki her milletvekilimiz bu ülkede rahat huzurlu mutlu yaşanıyorsa birileri bir yerlerde bir bedel ödediğini bilmektedirler. Onlarda şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizdir bu sayıları 20.000 civarında olan kahramanlarımızı  fedakarlar insanlarımızı  hükümetimiz mağdur etmeyecektir ..

Sebahattin Aslan

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım