CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Çalışma ve Sosyal Güvenli" /> CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Çalışma ve Sosyal Güvenli"> Dibek S.G.K nın yantlaması istemiyle soru önergesi verdi Haberi Şehit Gazi Haberleri | Şehit Gazi Haber | Güncel Haberler
Bu haber 21 Ağustos 2012, Salı 12:18 tarihinde eklendi. 2555 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dibek S.G.K nın yantlaması istemiyle soru önergesi verdi

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Çalışma ve Sosyal Güvenli

Dibek S.G.K nın yantlaması istemiyle soru önergesi verdi

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e, "Şeref aylığı alan şehit aileleri ve gazilerin tedavilerinde kullanılan ilaçlardan neden fark ücreti alınmaktadır?" diye sordu.

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, TBMM Başkanlığı'na, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. 
Anayasanın 61'inci maddesinde "Devlet, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleriyle, malul ve gazileri korur ve toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesi sağlar" hükmü ile şehit aileleri ve gazilerin koruma altına alındığını ifade eden Dibek, "Buna rağmen Şeref aylığı alanlar olarak şehit ailelerimizden ve gazilerimizden ilaçlara fark ücreti alınmaktadır" dedi.
"Şeref aylığı alan şehit aileleri ve gaziler için ilaç fark ücretini kaldırmayı düşünmekte misiniz?" diyen Dibek, şu soruları yöneltti:
"Tansiyon hastası bir şehit ailesi ferdinden veya gaziden 29,04 TL bedeli olan bir ilaç için 9,78 TL fiyat farkı talep edilmektedir. Kalıtım payı 2,90 olduğu halde bir şehit ailesi ferdi veya gaziden neden bu kadar yüksek bir bedel alınmaktadır?


Alınan ilaç farkı Anayasamızın 61'inci maddesine aykırı değil midir?"

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
erol - 2012-10-18 15:49:58 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
rnacaba ben gazimiyim rnrnSAYIN BAŞBAKANIM DİYORKİ;rnrnElbette dünyalar da bağışlansa, şehit veren bir ailenin evladı geri gelmeyecek. Kaybedilmiş bir uzuv yerine konmayacaktır. Ancak şehitlerin yakınları, milletçe hepimiz üzerinde kutsal bir emanettir. Aynı şekilde gaziler çok büyük emanetlerdir. Şehit ve gazilerimize sahip çıkmak bizim asli vazifemizdir. Diyen devletimiz bize neden sahip çıkmadı asıl terörle mücadele eden ben ve benim gibi kişilere ben malul olmayan gazi EROL ,rn1997 yılında Şırnak çakır söğütte vatani görevini yaparken kuzey ırakta çekiç operasyonunda teröristlerle girdiğim çatışmada bacağıma isabet eden kurşun la yaralandım sonra hava değişimi ile 3 ay sevk edildim en son aldığım gata raporunda yedek askerliğe elverişlidir raporu verildi ama gazi olamadım bacağıma giren kurşun tehlike riski taşıdığı için çıkarılmadı, ve halen giren kurşun bacağımda durmaktadır.rnO günden sonra çok yorulduğunu ve yürüdüğüm zaman zorluk çekiyorum vede rahatsız ediyor. ruhsal çöküntü içindeyim ruh sağlığım BOZULMUŞ ? Hayata küsmüş benim gibi terör mağdurları var şahsım olarak aldığım raporlarda Organ kaybın yok, sen gazi değilsin' nasıl değilim ya çatışmada bacağımdan kurşun yemişim ama ruhsal olarak çökmüşüm ben tabii kimse bilmez ateş düşdüğü yeri yakar acıyı çeken bilir çeken peki Çatışmada kolum, bacağım kop saydıydı. gazi mi olacaktım ben , o zaman dünyayı verseler bana umrumdamı olacaktı vücudumdaki organların birisi olmadıktan sonra tabi uzun yıllar uğraştım nereye yazı yazdıysam olumsuz cevap geldi ne gazi kartı, ne de sosyal hak Bugüne kadar kimse beni ciddiye almadı.hiç bir haklardan yararlanmadım Ama sivil terör mağdurlarına yönelik yapılan düzenlemeyle tüm haklardan yararlanılacak deniliyor Ama neden bizlere sahip çıkılmadı ben bu kurşunu sivil hayatta yemedim küzey ırakta çatışmada oldu bu olay bütün tutanaklar elimde ve halen mağduriyetimiz devam etmektedir devlet millet neden gazisine sahip çıkmıyor inşallah bir an önce mağduriyetimizin giderilesi ümidiyle devletten isteğim bizlere sahip çıksın bizlere de gazilik unvanı verilsin, verilen tüm sosyal haklar bizleri de kapsasın devletimiz bana da sahip çıksın ; HALEN KURŞUN SOL BACAGIMDA DURMAKTADIR .saygılarımla MALUL OLMAYAN GAZİ EROL bizi de bu CIKACAK OLAN YASA KANUN NEYSE BİZLERİDE İÇERİSİNE EKLESİNLER BİZİLERDE GAZİ STADÜSÜNDE ALSINLAR saygılarımla EROL 18.10.2012 rn biri019@hotmail.comrn

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım