Bu haber 01 Kasım 2012, Perşembe 14:06 tarihinde eklendi. 6413 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devletin Gazi'ye Büyük Ayıbı

Türk Milleti olarak; haksızlıkları, sıkıntıları ve vurdum duymazlıkları görmeye devam ettikçe, ülkemizin ve milletimizin geleceği için üzülmekten başka hiçbirşey yapamıyoruz.
Devletin Gazi'ye Büyük Ayıbı
 

Askerlik görevini yapar iken

1998 de Diyarbakır Kocaköy de askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan,  Kadir Kunaç İsyan etti .

 
Kadir KUNAÇ'dan gelen yazıyı sizlerin ve devlet büyüklerimizin yorumuna bırakıp, yayımlama görevimizi yerine getiriyoruz.
 
 

Merhabalar,  1998 de Diyarbakır Kocaköy de askeri aracın devrilmesi sonucu yaralandım, benimle birlikte üç arkadaşım ağır yaralandık diğer iki arkadaşım bu olaydan sonra gazi oldular içlerindeki en ağırı ben olduğum halde bana sadece tazminat verip öyle ortada bıraktılar.

 

Onlarca defa; JN. Gn. Kom. ’na ve diğer Mehmetçik vakfı MSB ye yazı yazdım beni her yazışmamda en yakın askeri hastaneye sevk yani Denizli asker hastanesine sevk ettiler, onların verdiği raporda yok komando olamaz paraşütle atlayamaz, gibi raporlar verdiler son aldığım rapor yani ilk defa kesin raporum 15 sene sonra verildi. (arızası askerlik nedeni ve tesiriyle meydana gelmiştir diye)

 

Daha sonra devlet hastanesine özürlülük raporu almak için başvurdum ilk hastane %20 kalp ve damar derin venöz yetmezlik olarak verdi, bu rapora itiraz ettim başka bir hastane %41 (daha sonra %37 ye düştü)derin venöz yetmezlik %20, bacakta kısalık diz ve kalça hareketlerinde kısıtlılık%21 toplam %41 verdiler daha sonra hakem hastane kararını verdi %28 olarak bu kadar rezillik görmedim ben verilen raporlardaki fark enteresan,

Askerden döneli 15 sene oluyor toplam çalışma günüm 1800, böylemi olacaktı, göğsümü gere gere gittiğim askere boynu bükük döndüm 15 yıldır bir embesil gibi onun bunun ihsanıyla hayatımı idame ettirmekten bıktım en son primsiz ödemeler müdürlüğüyle yazıştım, cevap valiliğe git, valiliğe gittim, İŞKUR’a git, İŞKUR’a gittim git bize %40 rapor getir yok böyle bir şey ya, avukata gidiyorum 2000 lira para getir, yazık çok yazık.

 

Sakın yanlış anlaşılma olmasın bu konunun gerçek mağdurlarından biriyim ve ayakta fazla kalamıyorum onun için yaptığım işlerde başarılı olamıyorum, bu sağlık sorunu beni hayatımdan bezdirdi o kadar söyleyeyim, üç beş sene sonrasını bile düşünmek istemiyorum.

 

Yaralandığım ilk zamanlar bana çok demişlerdi, “mahkemeye verelim”diye, ama ben o dönem şehit olan arkadaşlarım anısına saygısızlık yapmayayım ve yüce Türk devleti bizi sahipsiz bırakmaz diye kabul etmedim ama gelinen nokta belli yazık çok yazık, ne olur biraz ilgi görsek arada bir yazı gönderseler, durumunda değişiklik var mı rahatsızlığın devam ediyor mu diye, kimse arayıp sormadı bile, ha ne zaman yazışma yaptın o zaman en yakın askeri hastaneye sevk...

 

Sonuç: “arızası ve rahatsızlığı askerlik görevi nedeniyle meydana gelmiştir” diye rapor. “işte siz kendiniz söylüyorsunuz rahatsızlığımın askerlik tesiriyle meydana geldiğini nasıl oluyor da askerliğe elverişli oluyorum tezat yok mu arada,15 ay dağlarda pusu kuran mg3 nişancısı adam bundan sonra görev verilirse bulaşık mı yıkayacak (askerde bu işi yapanlardan özür dileyerek yazdım sözüm onlara değil) onumu kastediyor bu rapor?

Kime soracağım ben bu soruyu işiten yok ki sen ağla bağır.

 

 

Lütfen bana ve benim gibi olan arkadaşlara yardımcı olun yol gösterin bu yazışmaları gereken yerlere sizin gibi hiç bir menfaat gözetmeden sırf ALLAH rızası için yapan insanlara iletin ki bizlere el uzatsınlar bu mağduriyetler ortadan kalksın, canımdan çok sevdiğim aziz vatanımda  'evet bizde bu mücadelede görev yaptık, isterse canımız gitsin, biz bu mücadele için yaralandık ALLAH DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE zeval vermesin bizi yalnız bırakmadı sahip çıktı diyebilelim'

 

SON NOTUM: İzmir ATATÜRK araştırma hastanesinde (hakem hastane) fizik tedavi uzmanına dedim ki;  lütfen beni baştan aşağıya inceleyin, ben güneydoğuda yaralanıp bu hale geldim hakkım olmayanı istemiyorum sadece inceleyin ve raporumu ona göre verin. Cevap müthişti; “senin rahatsızlığın yaşlığından dolayı bizim yapabileceğimiz bir şey yok.”

 

Denizli’de sadece fizik tedavinin verdiği bana %21’di kalça ve diz hareketleri kısıtlığı ve bacak kısalığından, hiç bir işlem yapmadan dışarı çıkardı beni, eyvallah dedim bende, canın sağ olsun ne diyeyim?

İşte vatanını savunmak için canını sakınmadan görev yapan kişilerin görmesi gereken muamele bu mudur, elin Amerikalısı Vietnam’dan, ıraktan, Afganistan’dan döndüğünde krallar gibi karşılanır, psikolojik destek dâhil her türlü sağlık sorunu ile ilgilenilir bizim gibiler ise böyle aç bırakılır, issiz kalır her çaldığı kapı yüzüne kapanır ne uğruna, tabi ki vatan uğruna.

 

Psikoloji doktoru da şöyle der bana:

 

 

BEN: Doktor Bey askerde yaşadığım olaylardan ötürü 15 senedir 4 saat uykum yok her gün saat gece 04.00 dedi mi ayaktayım, daha önce beni annem yataktan suyla kaldırırdı uyanmadığım için.

 

DOKTOR: hiçbir tetkik yapmadan uykunu alıyorsun onun için 4 saat uyku sana yetiyor.

 

HELAL OLSUN TEŞHİSE.

 

DOĞRU, DÜNYADA 6 MİLYAR İNSAN UYKUSUNU ALAMIYOR, 07:00’ de 08:00’de KALKIYOR. BEN ALIYOR MUŞUM, HELAL OSUN BANA HİÇ SORMUYOR. NE YAŞADIN NELER ÇEKTİN, BU ÇEKİLENLERİ ATLATMAK İÇİN İLAÇ KULLANDIN MI?

 

SON SÖZÜM

VATAN SAĞOLSUN…

 

 

 

 

 

 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
kemal - 2012-11-07 21:38:05 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
bu kardeşimiz bir pkklı olsaydı veya pkklı kardeşi olsaydı kesin şu bir bdp belediyesinse kadrolu işçi olurdu bense malül sayılmayan gaziyim ve batmanda yaşıyorum şu an bdp belediyesinde 450 pkk lı kardeşi kadrolu olarak çalışıyor işkur a ve işe yaramayan ve iş kur yöneticileri aldıkları maaşları haram olsun eyy işkur biraz utanın

4 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

mehmet binici - 2012-11-02 18:24:36 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
ALLAH büyüktür kadir kardeş bizi görmek istemeselerde ALLAH katında gaziyiz başta şehitgazihaberden sayın ibrahim lale gazi haberden hamit yıldıza ve bizlere destek mesajları atan gazi arkadaşlarıma teşekkür ederim umarım bizim gibi malül sayılmayan gazilerin gecikmiş hakları verilir

9 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

kadir kunaç - 2012-11-02 14:19:17 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
ALLAH'IM BU HAYIRLI MUBAREK CUMA GÜNÜNDE BU MAĞDUR OLAN KARDEŞLERİMİZİN SESİNİ DEVLET BÜYÜKLERİMİZE HAZRETİ MUHAMMET SAV YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE DUYUR YARABBİ,BİZİ CÜMLE ALEME MUHTAÇ HALE GETİRENLERİDE SANA HAVALE EDİYORUM SEN BİLİRSİN YARABBİ, SEN BİLİRSİN YARABBİ, SEN BİLİRSİN YARABBİ BİLİRİM SEN MÜHLET VERİRSİN AMA GECİKTİRMESSİN ALLAHIM,SINAV SENİN SINAVIN SENDEN GELEN HERŞEY BAŞIMIZ ÜSTÜNE BİZİ BU DÜNYADA OLMASA BİLE ÖBÜR DÜNYADA GAZİLER VE ŞEHİTLER ZÜMRESİNE İLHAK EYLE YARABBİM,ONLAR BİLMESEDE SEN BİLİYORSUN BİZLERE SABIR İHSAN EYLE ADALETİNİ GECİKTİRME YARABBİM.rnAMİN.

16 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Savaş YÜCEL - 2012-11-01 21:19:42 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et


Türk Milleti olarak; haksızlıkları, sıkıntıları ve vurdum duymazlıkları görmeye devam ettikçe,ülkemizin ve milletimizin geleceği için üzülmekten başka hiçbirşey yapamıyoruz.rn rnGün geçmiyor ki, mağdur kardeşlerimizi gördükçe, devletimizin ve genelkurmayın bizleri ne kadar yalnız ve sahipsiz bıraktığı gün gibi ortaya çıkıyor.rn rnSiz siz olun; 20 yaşında hayatının baharında olan bir genci zorunlu görev olarak askere alın,güneydoğunun orta yerinde onlarca defa ölümle burun buruna getirin, en sonunda sakatlayın ve hiçbirşey olmamış gibi orta yerde bırakın. rn rnBu durum hangi insanlığa, hangi vicdana sığar. Devletimiz ve özellikle Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bu gibi sorunları çözmezrnve sağlam giden sakat dönen mehmetçiklerin sağlık ve sosyal hakları konusunda çözüm bulamazsa bir zaman sonra askere gidecek insanda bulamaz hale gelecektir.rn rnUmuyoruz tüm sıkıntılarımız çözüme kavuşur, mevcut şehit ailelerinin, vazife malullerinin ve malul gazilerimizin tüm sıkıntıları çözüme kavuşur.rn rnUmuyoruz aşağıdaki üzüntü verici örnekte olduğu gibi güneydoğudan mağdur gelen, sakat gelen mehmetçiklerimizin mağduriyetleri bir çözüme kavuşur.rn rnUmuyoruz bu yazı bir başlangıç ve örnek olur ve arkadaşımızın arkadaşlarımızın sıkıntıları giderilir. Devletimiz ve Türk silahlı kuvvetlerimiz her türlü sorunun altından kalkabilecek ve mehmetçiklerine tam rnanlamıyla sahip olacak güçtedir. ŞU DA APAÇIK BİR GERÇEKTİR Kİ; BİRİLERİ VE ŞUBELERİ YATTIĞI SÜRECE, KENDİSİNİ DE ÜS BÖLGESİNDE BİR ASKER VURDU DİYE ASKERLERDEN NEFRET ETTİĞİ SÜRECE, DAHA ÇOK KADİRLER, DAHA ÇOK MEHMETLER VB... KARDEŞLERİMİZ ORTADA KALACAKTIR. SEÇENDEN SEÇTİRENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN. BAKALIM BU VEBAL ONLARA, HER İKİ DÜNYADA NE DUALAR NE BEDDUALAR GETİRECEK...9 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Mehmet - 2012-11-01 19:44:20 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Kadir kardeş umarım Devlet büyüklerimiz bizim bu mesajlarımızı okurda, bizim gibi Vatani görevini ifa ederken yaralanan ve malül sayılmayan kahraman gazilerede bir yasa çıkararak sahip çıkarlar.

10 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

kadir kunaç - 2012-11-01 17:02:29 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
ben yazdım kardeşim,bana cevapları izmir il sağlık müdürlüğüne git seni tekrar göndersinler devlet hastanesine diye yazı geldi,iyide benim işim asker hastanesiyle,devlet hastanesiyle değilki,valla çok şaşkınım acaba bu mağduriyetleri kim giderecek merak ediyorum umut fakirin ekmeği....

10 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

erol - 2012-11-01 16:28:08 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
vay be vallaha diyecek bi şey bulamıyorum vatan için çarpış sağlam git sakat karşılığı bumu olsun aynı konular benimde başımdan geçti devlet nerede yeter artık duyun sesimizi evet gerçekten devlet neden gazisine sahip çıkmıyor bizler neyiz soruyorum devletimize sesimizi duyuralım arkadaşlar BİMER e yazı yazalım bizim gibiolan arkadaşlara bir çözüm getirilmelidir saygılarımla erol - biri019@hotmail.com

15 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

kadir kunaç - 2012-11-01 15:45:05 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
teşekkür ederim ibrahim kardeşim,eline koluna sağlık,yıllar sonra bana umut ışığı oldunuz,inşallah ben ve benim gibi arkadaşların mağduriyetleri bir an önce giderilir eyvallah...

17 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım