Bu haber 23 Ekim 2012, Salı 09:56 tarihinde eklendi. 4685 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yahu Niye Ölmediniz ?

Son gelişmelere ve yaşanan olaylara bakılırsa gerçek kaybın ne olduğunu bilen ve onlar için maddiyatın hiçbir değeri kalmamış Şehit Ailelerinin ve Yakınlarının önünde saygı ile eğilirim.
Yahu Niye Ölmediniz ?
 

Maalesef burada sorun sağ kalanlarda ölmeyi başaramayan insanlarda bir subay ast subayın gelecekten beklentisi nedir. Binlerce er erbaşı eğitip Ülkenin bu gününü ve yarınını savunulması için insanları yetiştirmek ve hizmet etmek vatanına.

 

Pekala görevli olmalarına rağmen sakat kalmaları bu insanların haklardan mahrum edilmeleri ne kadar doğrudur sizce bu ayrımı isteyen birde kendi silah arkadaşları kader arkadaşları ise işte en derin ve iç yaralayan noktası bu olsa gerek arkalarına baktıklarında yapamadıklarını görmeleri birde sürekli her haktan mahrum edilmeleri sizce ne kadar doğru burada kopan parçalardan bahsetmeyeceğim.

 

YAHU NİYE ÖLEMEDİNİZ?

 

Ya er olarak vatani görevlerini yapanlar nerde görev yapak istiyorsun diye soruluyor mu? Hayır! Onlar için fark etmez nerde olusun olsun görevlerini yapmak zorundalar çünkü onlar bu görevleri içlerinde taşıdığı vatan sevgisiyle yapıyorlar. Uzak ta değil İSTANBUL’DA gidin bir kışlaya tüm subay ast subay er erbaşa içtimada sorun savaş çıktı gitmek istemeyen var mı diye bir tek kişi çıkacağını sanmıyorum. Ben gitmek istemiyorum diyen bizim Ülkemizin evlatları için önce VATAN gerisi yalan.

 

YAHU NİYE ÖLEMEDİNİZ?

 

Vatani görevlerini yapar iken sakat kalan insanların hiçbir değeri yok mu? Bu insanların Aileleri yok mu? Bu insanların çocukları yok mu? Bu insanlar için bir şey istemek bu kadar zor mu? Engel nedir? Artık hepimizin düşünmesi lazım bizleri ölmediğimize pişman etmeyin bizleri neden, niçin, nasıl diye sorgulamaya itmeyin.

 

Aslında burada gözden kaçan bir sorun var bu sorun sakat kalan insanların kendilerinin onurlandırılmaları bence bu verilecek haklardan daha önemli bu insanlar yıllardır kendilerini bir kalıbın içine oturtamamış ve kafasının içindeki sorulara cevap bulamamıştır.

 

YAHU NİYE ÖLEMEDİNİZ?

 

Gelin burada bu soruna hep beraber bir çözüm bulalım ve samimi bir şekilde bu olumsuzlukların önüne geçelim.

 

En azından kaçakçılık yapar iken ölen insanlardan daha şerefli daha onurlu bir hizmetin içindeydiler.

 

Murat SAN  

 

         

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
erol - 2012-10-24 22:21:20 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyoruz. Aynı zamanda Sayın Başbakanımızın Açıklaması; rnElbette dünyalar da bağışlansa, şehit veren bir ailenin evladı geri gelmeyecek. Kaybedilmiş bir uzuv yerine konmayacaktır. Ancak şehitlerin yakınları, milletçe hepimiz üzerinde kutsal bir emanettir. Aynı şekilde gaziler çok büyük emanetlerdir. Şehit ve gazilerimize sahip çıkmak bizim asli vazifemizdir. Diyen devletimiz gazisine neden sahip çıkmıyor asıl terörle mücadele eden ben ve benim gibi kişilere sahip çıkılmıyor ben malul olmayan gazi EROL ,rn1997 yılında Şırnak çakır söğütte vatani görevini yaparken kuzey ırakta çekiç operasyonunda teröristlerle girdiğim çatışmada bacağıma isabet eden kurşun la yaralandım Devlet hastenesinden % 40 sakatlık raporu almama rağmen GATA, dan böyle bir rapor alamıyorum Bu güne kadar neden benim durumum da olan insanların gazilik ünvanı verilmediğini anlamıyorum sol bacağımdaki kurşunun çıkarıldığı zaman bacağımı kaybedeceğimi söylediler en çokta zoruma giden bacağımdaki kahpe kurşunla hayatımı geçirmeye devam etmek. rnBacağıma giren kurşun tehlike riski taşıdığı için çıkarılmadı, ve halen giren kurşun bacağımda durmaktadır.rnO günden sonra çok yorulduğunu ve yürüdüğüm zaman zorluk çekiyorum vede rahatsız ediyor. ruhsal çöküntü içindeyim ruh sağlığım BOZULMUŞ ? Hayata küsmüş benim gibi terör mağdurları var şahsım olarak aldığım raporlarda Organ kaybın yok, sen gazi değilsin' nasıl değilim ya çatışmada bacağımdan kurşun yemişim ama ruhsal olarak çökmüşüm tabii kimse bilmez acıyı çeken bilir çeken ateş düştüğü yeri yakar uzun yıllar uğraştım nereye yazı yazdıysam olumsuz cevap geldi ne gazi kartı, ne de sosyal hak Bugüne kadar kimse beni ciddiye almadı.hiç bir haklardan yararlanmadım. Ama neden bizlere sahip çıkılmadı ben bu kurşunu sivil hayatta yemedim kuzey ırakta çatışmada oldu en çokta zoruma giden bacağımdaki kahpe kurşunla hayatımı geçirmeye devam etmek bacağında vatanı için kurşun taşıyan 15 yıldır yaşadığı olayları unutmayan biri gazi değil midir? Acaba devletin gözünde ben neyim ;rn DEVLETİMİZ neden gazisine sahip çıkmıyor inşallah bir an önce mağduriyetimizin giderilesi ümidiyle devletten isteğim bizlere sahip çıksın bizlere de gazilik unvanı verilsin, verilen tüm sosyal haklar bizleri de kapsasın devletimiz bana da sahip çıksın ; HALEN KURŞUN SOL BACAGIMDA DURMAKTADIR .saygılarımla EROL 24.10.2012 biri019@hotmail.comrnrnrnrnrn

2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

osman ünsal - 2012-10-24 00:30:50 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
malesef bu ülkede durum bu markette tırnagı kırılan birisi şehitten daha fazla degerli ve maddi olarak daha buyuk paylar alıyor bu ülkeddee en deger siz olanlar askerler 5 para etmiyor hatta tuttugunu içeri atıyorlar bir işe yaramaz diye. ki yaralısını gazisini düşünsün ben en çok bu hükümet devrinde şehitler ve gazilkeri rencideedildiğini görüyorum laf ile her sey var iş uygulamada her yerden kovuluyorsun tartaklanıyorsun neler neler insan olarak yüzümüze bile bakılmıyor sanki biz düşmanmışız gibi ama lafa gelince tonla kanun çıkartmışlar hayır tek kanun bile çıkarmadılar şu an olan her şey bu hükümet olmadan öncede vardı ve bu kadar sorun yaşamıyorduk şimdi ise nerde görseler biziş nefretle bakıyorlar sebebi nedir bilemiyorum..

6 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım