Bu haber 22 Ekim 2012, Pazartesi 12:13 tarihinde eklendi. 3232 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAK VERİLMEZ ALINIR

Askerlik görevini yaparken,kendi iradesi dışında gelişen olaylar sonucunda hayatını kaybeden Şehit,yaralanıp sakat kalan Gazi sayılmaz. Şehit veya Gazi sayılmak için illaki operasyon esnasında terörist kurşunu yemek veya terörist mayınına basma şartı aranırdı.
HAK VERİLMEZ ALINIR
 

 Yıllardır çözülemeyen bir sorundur bu,daha doğrusu çözülmesini istemeyen kişiler,bunu bir sorun olarak değil,askerliğin doğası gereği olan kazalar olarak yorumlayıp,bu şekilde hayatını kaybedenin veya sakat kalanın herhangi bir hakka ihtiyacı olmadığını savunurlardı.

 

 

   Biz ise onların aksine,askerde her ne sebeple olursa olsun (intihar hariç)  hayatını kaybedenler ŞEHİT,yaralanıp sakat kalanlar GAZİ sayılması gerektiğini savunduk. Bundaki amacımız Vatan uğruna hayatını kaybedenlerin kalanlarının,sakat kalanlarında kendilerinin mağdur olmaması idi.

 

 

     Afyon olayından sonra nihayet bizim haklılığımız bir kere daha ortaya çıktı,çünkü bize göre onlar ŞEHİTTİ,ama diğerlerine göre değildi ve onların ŞEHİT sayılmaması gerekiyordu,çünkü operasyon esnasında olmamıştı.

 

 

   Olayın oluş şeklinden ve ŞEHİT sayısının fazlalığından dolayı,olay medyaya yansıdığı için,sonuçta medyada yayınlandı ve saçma sapan bir gerekçe uydurularak,komik bir tazminat verileceği yayınlanınca yetkililerde ortadaki haksızlığın farkına vardılar ve bunun düzeltilmesi için komisyon kurulmasına ve yanlışlığın düzeltileceğine dair açıklamalar yapıldı.

 

 

  Şimdi bizlerin yapması gereken,bugüne kadar yaşadığımız haksızlıkları,sıkıntıları yazıp bunu "E-DEVLET" üzerinden "BİMER"e,MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA,AİLE BAKANLIĞINA yollamaktır.

 

 

  Yıllardır bu olay bu kadar gündeme gelmedi,gelemedi.Şimdi önümüzde büyük bir fırsat ve bir çok imkan varken bunu doğru bir şekilde kullanma zamanıdır. Bizler sadece hakkımızı arıyoruz,bunun içinde kimseden korkmanıza gerek yok,siz istemezseniz,kimse size HAK VERMEZ,HAK VERİLMEZ ALINIR.

 

 

   Polis vazife malülleri konut kredisinden yararlanırken,Askerler neden bu kapsama giremiyor ?

   3713 sayılı kanundan yararlanan rütbeliler askerlikle ilişkileri olmamasına rağmen rütbe almaya devam ediyorlar,dolayısıyla bu maaşlarınada yansıyor.Bundan Er ve Erbaşlar neden yararlanamıyor ?

   Aynı kanundan yararlanan rütbeliler konut kredisi kullanma haklarının yanında birde yıllarca kira yardımından faydalanıyor,Er ve Erbaşların bu hakkıda yok,neden ?

  Ordu Vazife Malüllerinin konut kredisi kullanma hakkı dahi yok iken,bu tarz bir uygulama olması Anayasanın eşitlik ilkesine uyuyormu ?

  Çıkan kanunlar herkesi ilgilendirmesi gerekirken neden sadece rütbeli personel yararlanır şekilde çıkıyor,Er ve Erbaşlar neden kanun kapsamı dışında kalıyor ?

   Rütbeli olupta Ordu Vazife Malülü olanlarda bizlerle aynı sıkıntıları yaşıyorlar. Düne kadar aynı saflarda beraber vatanı için canını ortaya koyanlar,sırf olayın oluş şeklinden dolayı, silah arkadaşlarınıda dışlamaktadırlar.

  Yanlış anlaşılmasın,asla rütbelilere karşı filan değilim,sadece kendilerini hala rütbeli zanneden,Er ve Erbaşları,kendi askeri olarak gören,VATANI,kendilerinin daha çok sevdiğini iddia edenlere ve herşeyden sadece rütbelilerin yararlanması gerektiğini savunan,askeri vesayeti,ŞEHİTLİK ve GAZİLİKTE devam ettirmeye çalışan düşünce yapısına karşıyım.

 

 

  Bu  ve  benzeri soruları,yukarıda yazdığım kurumlara yazın,kesinlikle cevap gelecektir. Bir kanun yapılırken herkesi ilgilendirecek,kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Kanun çıkıyor ama mağduriyetlerin hiçbiri giderilmiyor,aksine çoğalarak devam ediyor.

 

 

  Dernek yöneticilerinin tamamı rütbeli olduğu sürece,çıkacak kanunlardan Er,Erbaş,Ordu Vazife Malül ve Şehitleri,Muharip Gaziler,Kıbrıs Gazileri yararlanamazlar,bu yüzden herkes sesini yükseltmeli,bu adaletsizliği,haksızlığı hep beraber ortadan kaldırmalıyız.

 

UNUTMAYIN,BAŞARI CESARETİN ÇOCUĞUDUR.

 

Saygılarımla

 

Rafet KELEŞ

 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
mehmet yozcu - 2012-10-22 13:55:58 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
sevgili dava kardeşim ağzına sağlık sözü yerinde söylüyorsun ancak yetkililerin ilgilenmesi...malesef onlar ilgide ağırlar...rütbeliler böbürlene dursun kefen hepimize aktır ve cepsizdir...hep beraber bağıralım diyoruz hak için adalet için...

14 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

erdoğan sevim - 2012-10-22 12:45:31 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
ben de ordu vazife malülü emekli assubayım.yıllık terfi ve kademe ilerlemesinden yararlanmak için verdiğim dilekçeğe terörle mücadele kapsamında değilsin yararlanamazsın cevabı geldi.Bahsettiğiniz gibi bizler rütbelilerde yararlanamıyoruz.inşallah bundan sonra düzelir.

14 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım