Bu haber 08 Ekim 2012, Pazartesi 18:58 tarihinde eklendi. 5384 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurban Bayramı tatili 6 gün

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Arefe günü de tatil edildi. 29 Ekim'le birlikte tatil 6 gün oldu" dedi. Arınç, emekli, dul ve yetim aylıkları ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde yapılacağını bildirdi.
Kurban Bayramı tatili 6 gün
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Bayram öncesi, arife günü yarım günden tam güne tatil çıkarılmış oluyor. 24 Ekim Çarşamba günü için. Otoyol ve boğaz köprüleriyle belediyelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin ücretsiz veya indirimli olması da, otoyol ve boğaz köprüleri için 24 Ekim akşamından başlayarak diğerleri için de 25 Ekim'den başlayarak istifade edilmiş olacak" dedi.Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç,emekli, dul ve yetim aylıkları ödemelerinin Kurban Bayramı öncesinde yapılacağını bildirdi.Bülent Arınç, "Tezkereyi aldık bundan sonrası savaştır diye kimsenin aklına gelmesin. Biz barışçı bir ülkeyiz savaşı düşünmeyiz aklımıza da getirmeyiz. Ama bağımsızlığımıza da, egemenliğimize de belki hiç şüphesiz pek çok ülkeden daha fazla hasasiyet gösteririz" dedi.

 

Kurban Bayramı'nın birinci günü olan 25 Ekim öncesindeki arefe gününün de resmi tatil ilan edildiğini bildiren Arınç, "24 Ekim Çarşamba günü de kamu kesimi için tam gün tatile dönüştürüldü. Çarşamba günü yarım gün mesai yapılmayacak" ifadesini kullandı.

 

Kaynak:http://www.cnnturk.com/2012/turkiye/10/08/kurban.bayrami.tatili.uzadi/679779.0/index.html

Yazdır Paylaş
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım