Bu haber 16 Eylül 2012, Pazar 23:58 tarihinde eklendi. 3247 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ARADA NE FARK VAR ?

KOLTUĞUNUZU SAĞLAMA ALMAK İSTİYORSANIZ İL İL GEZMENİZE GEREK YOK.
ARADA NE FARK VAR ?

 

Koltuğunuzu sağlama almak istiyorsanız il il gezmenize gerek yok  

        

         Vatan borcu dendiği zaman akan sular durur,işimizi,ailemizi bırakır bu borcu ödemeye gideriz.Askerliğimizi yapacağımız yeri seçme şansımız yoktur,nereye gönderirlerse gideriz,bizler için her yer vatandır.Gittiğimiz yerde görev seçme gibi lüksümüzde yoktur,ne görev verilirse yerine getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız.Şansımıza kimimiz doğuya gider,kimisi güneye,batıya veya kuzeye,fark etmez,nerde olduğunun önemi yoktur bizler için.
 
         Kimimiz görev gereği mutfaktadır,kimimiz depoda,kimimiz idari bölümlerde,kimimiz dağda,operasyonda,sonuç olarak nizamiyeden içeri girdiğimiz andan itibaren hepimiz görevdeyizdir.Operasyona katılmak görev de,NÖBET TUTMAK görev değilmi,dağda arazi araması yapmak görev de,MUTFAKTA YEMEK YAPMAK görev değil mi,YAZICILIK YAPMAK,ARAÇ KULLANMAK görev değil mi ? Operasyon esnasında,arazi aramasında hayatını kaybetmek sakat kalmak var da,nöbet tutarken,araçta giderken veya operasyon emri beklerken veya verilen görevleri yaparken hayatını kaybetmek,sakat kalmak yok mu ? 
 
        Ya aileler,onlar için durum farklı mı ? Oğlu Doğu'da askerlik yapan bir Anne,oğlu Batı'da olandan daha mı fazla özlem duyuyor oğluna,operasyonda ayağını kaybeden bir askerin babası,nöbette kolunu kaybeden bir askerin babasından  daha mı fazla acı yaşıyor ? Fark ne,özlem mi farklı,acı mı ? Güney'de araç kazasında hayatını kaybeden askerin ailesi,Doğu'da arazi aramasında hayatını kaybeden askerin ailesinden daha mı az üzülüyor ? Kısaca Operasyon da Şehit olan,Gazi olanın ki Evlatta,kaza sonucu hayatını kaybedenin,sakat kalanın ki Evlat değil mi ? Fark ne ? 
 
         Bizler için durum farklı mı ? Operasyonda ayağını kaybeden asker,nöbette arkadaşı tarafından vurulup kolunu kaybedenden daha mı çok acı çeker ? Operasyon esnasında gözlerini yitiren askerin,kendisini o operasyona bırakıp dönerken devrilen araçta ayağını kaybeden arkadaşından ne farkı vardır ? Kaza sonucu uzuvlarını kaybeden,Operasyon da uzuvlarını kaybedenden daha mı çabuk tutunur hayata,operasyonda olmadığı için daha mı mutlu yaşıyor sanıyorsunuz hayatı ? Operasyonda hayatını kaybeden sakat kalan askerler,kaza sonucu hayatını kaybedip,sakat kalanlardan daha mı fazla seviyordu bu vatanı ? Aralarında ne fark var ? 
 
      Kendiside GAZİ olan TBMM mensupları,yukarıda yazdıklarım örneklerin arasındaki farkı yaratanlar sizsiniz.Normalde o insanların arasında hiç bir fark yok,duygular,vatan sevgisi hep aynı,ama sizler olayın oluş şekline göre bu insanları ayırıyorsunuz,hepsine eşit davranmıyorsunuz.Bu eşitsizliği,adaletsizliği ortadan kaldırmak sizlerin görevi değil BOYNUNUZUN BORCUDUR.Hiç kimseyi mağdur etmeye hakkınız yok,kaza sonucu hayatını kaybedenlerin kalanlarınında,sakat kalanlarında İNSANCA YAŞAMA HAKKI VAR.
   
    Son sözümde MALÜL GAZİ ve ORDU VAZİFE MALÜLLERİNE,bugüne kadar çektiğimiz sıkıntıların,mağduriyetlerin giderilmesi için taleplerimiz oldu,ama bizleri temsil eden insanlar maalesef ki bu talepleri ve sıkıntıları gerekli yerlere ulaştırmadı.
 
       Neden  sorusunu cevaplayacak olanlarda hala dernek yönetiminde olmaya devam eden kişilerdir.
Sadece ( o da belli sitelere)  Şehitler için taziye mesajı yayınlamayla yöneticilik olmuyor.İnternet sitelerindeki yorumları takip edip cevap yetiştirmeklede yöneticilik olmaz. Bu camia,(kanun çalışması dahil) çok zor bir dönemden geçti ve geçmeyede devam ediyor. Sizlere en çok ihtiyaç duyulan bu zor dönemde yoktunuz,neredeydiniz,neler yapıyordunuz ? 
 
    Bu günlerde il il,dernek dernek gezdiğinizi duyuyoruz,anlaşılan koltuğunuzu sağlama almak için yeni planlar yapıyorsunuz. Benim sizlere bir tavsiyem var,Camiada ayırım yapmadan herkesi kucaklayan,herkesin sorunlarına çare bulacak projeler üretirseniz il il gezmenize gerek kalmaz,hem derneğin parası kasada kalır,hemde zaman kaybetmezsiniz. Enerjinizi ve derneğin paralarını,kendiniz için değil,Camianın sorunları için harcamalısınız. İcraat yaptığınız sürece koltuğunuzu kaybetmezsiniz,bunları yaparsanız,bu camia sizi dernek başkanı değil BAKAN bile yapar.
 
 
Saygılarımla
 
Rafet Keleş
 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Rafet Keleş - 2012-09-18 14:25:58 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
yorumları beğenmeyen arkadaşlar,neden beğenmediğinizi yazacak cesaretiniz varmı ? Madem beğenmiyorsunuz neden bu siteyi takip edip yazıları okuyorsunuz,beğenmemek içinmi ?

8 kişi beğendi 4 kişi beğenmedi

Rafet Keleş - 2012-09-18 08:27:42 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Zeynep hanım yeni bir şey verilmediğini biliyoruz. Derneklerin yan gelip yatma yeri olarak değil,sehit aileleri ve gazilerin daha iyi şartlarda yasaması için proje üretim yeri olması için çalışıyoruz. Bu yazının yazılma sebebi ise sudur ; Askerde operasyon haricinde olusan kaza veya kisinin kendi iradesi dısında gelişen olaylardan dolayı hayatını kaybeden veya sakat kalan askerlerimizde var. Ama kanun gereği bu askerler ne Şehit sayılıyor ne de Gazi. Dolayısıyla terör olayına maruz kalanlara aynı haklara sahip olamıyorlar. Daha dogrusu maaş dısında hiç hakları yok. Devletin yaptıgı bu ayrımın son bulmasını,askerde kaza sonucu hayatını kaybedenlerin sehit,sakat kalanlarında gazi sayılması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Mesela Afyon'daki patlamada ölenler kanun gereği sehit kapsamına alınmayacak,sakat kalanlarda gazi sayılmayacak,bundan rahatsızlık duyan duyarlı ınsanlarında desteklerini bekliyoruz. Sizde destek olmak isterseniz imza kampanyamıza katılmanız bu düşünceyi savunan insanları mutlu eder. Saygılarımla Rafet Keleş

11 kişi beğendi 5 kişi beğenmedi

zeynep - 2012-09-17 21:34:44 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
bu yazıyı neden yazma gereği hissettiniz anlamış değilim bu zamana kadar şehit aileleri gaziler için ne yapıldıki var olanlar aynıları tepsiyle önümze kondu ayrımcılık yapıldı evli şehit bekar şehit ankaradaki dernek başkanları şehit ailelerinin hiçbir hakklarımızı savunamayan kişiler taner bey ,hamit köse ,abbas bey ... ne yapmışlar bizler için acizlik içine düşmüşler masalarında kalkmaya gücü yetemeyenleri almışlar başkan yapmışlarr tarihi fırsatı geri çevirdiniz biz şehit çocukları şehit eşleri şehit kardeşleri mecliste kapı kapı dolaştık aile bakanlığı kapılarında süründükk belki birşeyler alabiliriz diye tüm vekillerle konuştuk görüştükk teklifler verdirtik dilekçe komisyonlarına müracat ettik ama taner bey yönetiminde olan genel merkez hala daha sus pus olmuş duruyorlarrr insaff gidin şu şehit yetimlerinin 2 iş hakkı sıkıntısını mağduriyetlerini çözünn ayıpp yetiştirme yurtlarından mezun olan yetim çocuklara sahip çıkan devlet şehitlerin yetimelerine iş hakkı vermiyor yada sınırlıyor yazık günahh

10 kişi beğendi 4 kişi beğenmedi

hasan - 2012-09-17 20:15:07 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Savaş kardeşim yıllardır değişmeyen bir zihniyetin karşısında muhalefet olmanın ne kadar zor olduğunu en iyi bilenlerden birisin..ahkam kesmek lafı bana göre biraz ağır olmuş...))

13 kişi beğendi 6 kişi beğenmedi

Savaş YÜCEL - 2012-09-17 10:06:20 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Boşuna nefes tüketiyorsun Rafet Kardeş. O arkadaş bugüne kadar ne yaptı ki bu camia için, bundan sonra ne yapacak. (Yukarda Allah var Hakkını yemeyelim, EMSAL, KİRA YARDIMI ve YEŞİL PASAPORT çıkardı, yalan söylersek çarpılırız)İstediği kadar istediği ili gezsin, Arkasından konuşan iller ve delegeler, gezdikleri yerlerde yüzüne gülüp, hürmet ve yalakalık peşinde koşuyorsa, esas ortada o zaman bir sorun var demektir. Yoksa gezmek sorun değil sadece turistik bir olgu, tatilin devamı. Asıl olan, bu tatil daha ne kadar sürecek, NE ZAMAN İSTİFA EDECEK ya da ARKASINDAN AHKAM KESENLER NE ZAMAN HAREKET EDİP OLAĞAN GENEL KURUL KARARI aldıracak. Ben delege değilim, üye değilim. En doğal şekilde ve saygı çerçevesinde eleştirir yazarım, sıfatımdan dolayı istifaya davet ederim, bu benim demokratik hakkım. Peki bir derneğin delegeleri, oy verenleri susarsa ne olur, bir onu düşünmek lazım. ASLINDA NE Mİ OLUR? ÇOK FAZLA DÜŞÜNMEMEK GEREK. SALTANAT DEVAM EDER. Merak ettiğim konu hala sayısal ve iddia dolandırıcılığı yapan yönetimdeki şahıs neden istifa etmedi. Ya da arkadaş o zatı neden hala bünyesinde tutuyor. YOKSA, YOKSA...

11 kişi beğendi 4 kişi beğenmedi

redparadox - 2012-09-17 01:11:12 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Aslında konuşacak çok şey var ama herhalde uzun uzun yüzyüze ama konuşacak adam lazım dinleyecek adam lazım düşünecek adam lazım birde inançları uğrunda uğraşacak adam lazım bütün bunlar olmuyor nedense nerde eksik var düşünelim düşünün düşünsünlerde bakalım kim bulur bende merak ediyorum atalarım ne demiş önce çuvaldızı kendine sonra iğneyi başkasına devir değişti şimdi çuvaldızı başkasına onunki acıdı biz batırmayalım bizimki acır iyide hep siz batırıyonuz nedense iğneyle gıdıklayın kendinizide böylece garip bir zevk alırsinzki hep gıdıklatmak isteyebilirsiniz bazen yazı ve yorum yaparken nerden geldim nereye gidiyorum diye düşünüyorum inanın nereye gidersem gideyim yine buraya geliyorum anladım kaçış yok o yüzden kaçamayı düşünmüyorsanız lütfen acımıza ortak olup bir çuvaldızda siz batırın batırdığınız her çuvaldız size bizi hatırlatır

9 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

GÖNÜLLÜ KOMANDO - 2012-09-17 00:35:14 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Sayın Dernek yöneticileri Genel Merkez Seçimleri Öncesi sizlere verilen vaatleri unutmayın neler yapacaklarını anlatmışlardı hangileri gerçekleşti şimdi sizler iyi düşünün 8 yılda ne yapıldı ne yapılmadı bunları biliyorsunuz zaten sizde her şeyin farkındasınız lütfen artık üyelerinize her zaman kinden daha fazla sahip çıkın saygılarımla

13 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım