Bu haber 21 Ağustos 2012, Salı 12:18 tarihinde eklendi. 1821 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Afyonkarahisar daki Alkol Yasağı

Alkol yasağı en çok anıtları ve tarihi yerleri ziyaret edenleri memnun etti. Afyonkarahisar Valiliği’nin aldığı alkol ya

Afyonkarahisar daki Alkol Yasağı
Alkol yasağı en çok anıtları ve tarihi yerleri ziyaret edenleri memnun etti. Afyonkarahisar Valiliği’nin aldığı alkol yasağı yürürlüğü girdikten sonra açıktan alkol alanlara Kabahatler Kanunu’nda yer alan ‘emre aykırı davranış’tan 169 TL para cezası uygulanmaya başladı.

Valiliğin aldığı alkol yasağı, en çok ise anıtları ve tarihi yerleri ziyaret edenleri memnun etti. Anıt mezarlar ve şehitliklerin alkol alanlar tarafından mesken haline gelmesi ile buralara çok fazla ziyaretçinin gelmediğini söyleyen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, yasayı düzenleyenlere teşekkür etti. Artık buralara daha çok ziyaretçi beklediklerini kaydeden Kumartaşlı, “Yasaktan önce burası daha kötü durumdaydı. Daha gayri resmi işlerin de yapıldığı bir yer konumundaydı ama yasak biraz daha alkol içme oranını azalttı. Yalnız yeterli olarak görmüyoruz, hala içki şişelerinin kırıkları var. Buralarda daha çok kontrollerin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Bu kararın kendilerini memnun ettiğini dile getiren Kumartaşlı, Valiliğin aldığı karara Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği olarak destek verdiklerini belirtti.

İsmail Kumartaşlı, “Görüyoruz ki hala parklarda ve ören yerlerinde içki içmenin yasak olduğu kanunlarımızca sabitken, insanlarımız kenarlarda gördükleri fazla girilip çıkılmayan şehitliklerde ve anıtmezarlarda içkilerini içmektedirler. Bu da bizi üzüyor” diye konuştu.
Kumartaşlı, yasağın şehitlikleri daha çok ziyaret edilen yerler haline getireceğine inandığını söyleyerek, Valiliğin buralarla ilgili düzenleme yapmasını istedi. Kumartaşlı, Regaip Kandili olması nedeniyle her bir mezara ‘Anneciğim, babacığım kandiliniz mübarek olsun’ yazılı karanfiller bıraktı.

Haber: Afyonkarahisar'daki Alkol Yasağı

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım