Bu haber 02 Eylül 2012, Pazar 02:19 tarihinde eklendi. 2488 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sabırlar Taşma Noktasında

Bizler herşeyin farkındayız,artık sizde bizlerin farkına varın
Sabırlar Taşma Noktasında
 

 Hakkari’de teröristler tarafından eş zamanlı düzenlenen, 6 asker ile 2 köy korucusunun Şehit olduğu saldırıda yaralanan İnegöllü Jandarma Komando Onbaşı Erhan Yakut evine otobüsle döndü. 

   Hakkari Dağlıca'da 1998'de PKK'lı teröristlerin düşürdüğü ve 17 askerin şehit olduğu helikopterden sağ kurtulan tek asker Engin Yaşar, orman işçisi olmak için platinli ayağıyla sınava girdi ve koşu yarışmasına katılmak zorunda kaldı.

........................................

   Ömür Gezdiren, Hakkâri’de 1998’de vatani görevini yaparken mayın patlaması sonucu gözlerini kaybetti, yürüyemez hale geldi. 1 yıl sonra da Parkinson hastası oldu. 7 ay önce annesiyle yeni kiraladığı evin elektrik bağlantısı için AYEDAŞ’a gitti. Görevliyle eksik evrak yüzünden tartışırken, bankonun üzerindeki elektronik sayaç yere düşüp kırıldı. Olaydan 7 ay sonra mahkemeden celp geldi. Anne ve oğlu, kamu malına zarar vermek suçundan 3 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

..................................

    Van Doğubeyazıt’ta 31 Ekim’de meydana gelen olayda, devriye görevi yapan Çavuş Ali Akbaş, mayına bastı. Van Askeri Hastanesi’ne kaldırılan Akbaş’ın sol ayağı bileğinin 4 parmak üzerinden kesildi. Tedavisi tamamlananAkbaş taburcu edilince, babası işsiz Ali Akbaş tarafından perşembe günü uçakla Ankara’ya, oradan GATA’nın sağladığı ambulansla otogara götürüldü. Gazi, yarası henüz iyileşmemiş olmasına rağmen buradan da otobüsle Niğde’ye getirildi.

...........................

    Türk Silahlı Kuvetleri Mehmetçik Vakfı'nın, bakım ve öğrenim yardımı sağladığı şehit ve gazi çocukları için düzenlediği kültür gezisi çerçevesinde 99 çocuktan 43'ü kimlikleri yanlarında olmadığı için Efes Antik Kenti'ne ücretsiz alınmadı.

..............................

  Türkiye Cumhuriyeti’ni borçlu olduğumuz İstiklal Savaşı gazilerimizin sonuncusu, önceki gece 110 yaşında hayata gözlerini yumdu. Tarihimizin en şanlı zaferinin kahramanlarından olan Yakup Satar’ın cenazesi dün apar topar basit bir devlet töreniyle Eskişehir’de toprağa verildi. Ve biz son gazimiz Yakup Satar’a borcumuzu ödeyemedik. Tek bir bakanın katıldığı basit bir törenle toprağa verdik.

....................

   İzmir Foça'da 26 gün önce askeri araca yönelik bombalı saldırıda şehit düşen er Özkan Ateşli'nin baba ocağı, geçtiğimiz günlerde icra müdürlüğünden gelen evrakla sarsıldı.Ateşli'nin ailesinin evine elektrik borcunu ödemediği gerekçesiyle BEDAŞ tarafından haciz gönderildiği ortaya çıktı.

....................

   Murat San,Ordu Vazife Malülü,17 sene önce sakat kaldı,17 sene sonunda emekli ikraimiyesi çıktı dediler,almaya gitti,aldığı emekli ikramiyesi 8,50 lira (sekiz lira,elli kuruş).

..........................

   Emekli Astsubay Hamit Dölek 1985'de Hakkâri'de teröristlerce defalarca çatışmaya girdi. 19 Ağustos gecesi bilgi toplamak için gittikleri Irak sınırının sıfır noktasında kaza kurşunu ile yaralandı ve sağ bacağını kalçadan kaybetti. Askeri İdare Mahkemesi Emekli Sandığı lehinde karar verince, 8 bin YTL'lik banka kredisi ile protez bacak aldı.

..............................

   Bu ülkede askerliğini şoför olarak yaparken trafik kazası geçirip hayatını kaybeden askerin ailesinden aracın masrafı istendiğide oldu. Yıllar sonra aileye bağlanan şehit maaşının,sırf kaza sonucu olduğu için faiziyle geri istendiğinede şahit olduk. Sırf kaza sonucu oldu diye hiç bir hak verilmeyen ailelerin çocuklarının ölümü yanına kar sayıldığıda oldu. Operasyon haricinde oldu diye hiç bir hak verilmeden hayatını özürlü olarak devam ettirenler de var.

   Ve hala daha operasyon haricinde,kaza sonucu oldu diye hayatını kaybeden ama ŞEHİT SAYILMAYAN askerlerimiz var,hala daha operasyon haricinde,kaza sonucu oldu diye GAZİ SAYILMAYAN askerlerimiz var.

  Bu örnekleri çoğaltacak yüzlerce,binlerce örnek var. Bunlar bizim ülkemizde yaşanıyor hala ve bu haksızlığa uğrayanlar seslerini duyurmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

     Ama hükümetimiz ne yapıyor ? Yeni kanun çıkardık,yeni haklar verdik diyorlar. Koskoca bir yalan ve göz boyama,sorunu yaşayanlara sorun bakalım,bu yeni çıkan kanundan kaç kişi yararlanıyor ? 2 ay oldu,sözde yeni kanun var,ama hala bir yönetmelik yok. Gerçekten iyi niyetli olunsaydı Anayasanın 61. maddesi uygulanırdı ve yeni bir kanunada gerek kalmazdı.

    Yukarıda yazdığım örnekler asla bitmeyecek,çünkü bu ülkede Şehitlere ve Gazilere gereken önem,değer verilmiyor. Sözde yukarıdaki olumsuzlukların yaşanmasını önleyecek dernekler var,başta genel merkez olmak üzere hiç biri bu gibi sorunların çözümü için çaba göstermiyor.( Derneklerde içtenlikle çalışan bir kaç kişiyi tenzih ediyorum).

   Sabırlar taşma noktasında,başta dernekler olmak üzere herkes üzerine düşen görevi acilen yerine getirmeli. Şehit ailelerini,Gazileri,Ordu Vazife Malüllerini gereksiz,saçma sapan şeylerle avutmayın,oyalamayın. Bu insanlar çocuklarını vermişler,canlarını vermişler,uzuvlarını vermişler. İstedikleri tek şey ONURLU ve KİMSEYE MUHTAÇ OLMAYACAKLARI BİR HAYAT. Çok şeymi istiyorlar,yoksa dünyanın sayılı ekonomilerinden biri dediğimiz TÜRKİYEMİN bu imkanları sağlayacak gücümü yok ?

Sayın yetkililer,bizler herşeyin farkındayız,artık sizde bizlerin farkına varın lütfen.

Saygılarımla

Rafet Keleş

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Savaş YÜCEL - 2012-09-02 17:00:28 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Evet kardeşim, sabırlar taşma noktasında değil, sabırlar taşma noktasını aştı bile. Şurada 19 eylüle ne kaldı, gerçek bir organizasyon ve eylem yapılıp gür sesimizi önce Türkiye ye, sonta tüm dünyaya duyurmalıyız bence. Ama bu sesi duyurmaya çalışırken; hiçbir siyasi oluşuma, kuruma - derneğe, özeliklle kanarya sevenler derneği ve senelerdir tatilde olan yöneticilerine prim vermeden yapılmalı. Provokasyon yapmadan, devleti ve onurumuzu küçültmeden yapmalıyız bu etkinliği, sadece en sağır sultana bile duyurmalıyız sesimizi ve kim olduğumuzu... rn

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Hüseyin Hüsnü ÇINAR - 2012-09-02 14:40:35 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Son dönemde yeni haklar veriyoruz aldatmacası ile terörden zarar gören sivillerle ilgili düzenleme yaparak onlara yeni haklar verdiler. Bizler için yaptıkları ise eskiden verilmiş hakların tekrarından başka bir şey değil. Özlellikle Vazife Malulü Erbaş ve Erlerin özlük hakları acilen düzeltilmelidir. Bu insanlar para karşılğı yani profeyonel askerlik yapmıyorlar. Bazlarının sudan sebeplerle çürük raporu alarak, bazılarının bedel ödeyerek kurtulduğu "mükellef usulü" yani zorunlu, yani karşılıksız Vatan Borçlarını yerine getirirken kaza sonucu yaralanarak Vazife Malulü olanlar, ne Vazife Malulü olmayı ne de asker olmayı kendileri seçmediler. Bu nedenle gerek hükumet ve gerekse muhalefet, acilen bu ayrımcılığa son vermelidirler.

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gönüllü komando - 2012-09-02 13:26:27 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et


10 Yıldan bu yana kulakları duyman bir ordu vazife malulü arkadaşımız sgk karşılamadığı ve 7 bin lirası olmadığı için işitme cihazı alamamakta ORDA KİMSE VAR MI?0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Rafet Keleş - 2012-09-02 11:58:57 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Gürcan Göçer diye bir arkadaşım vardı Ankara Gata'da tanıştığım.izindeyken 2.kattan düşmüş ve omuriliği kırılmıştı,ömür boyu yatağa bağımlıydı ve zaman içinde 2 ayağınıda kalçadan kestiler.Ama ne sosyal güvencesi vardı nede maaş bağlandı.Şu anda istanbul Darülacezede kimsesizler yurdunda,tek başına.bu adama yazık değilmi ? 20 yaşında hayatı bitti ve hiç kimsede sahip çıkmadı,ne ugruna sakat kaldı bu arkadaş ? Kimse masal anlatmasın artık,gerçeklerle cesurca yüzleşme zamanı geldi de geçiyor.rn

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım