Bu haber 02 Eylül 2012, Pazar 01:55 tarihinde eklendi. 2902 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sosyal Devlet

Olmadı bu son çıkan yasa yakışmadı senin büyüklüğüne garibanın evladını yine boynu bükük bıraktın. Sözde bütün sorunları bitirdin Ortez protez dedin bedava yalan cıktı. Bakıma muhtaç olma şartı koymuşsun. Bakıma muhtaç olan insan ne yapsın senin ortezini , protezini nasılsa sana her şey bedava al askere garibanın evladını sakat kalırsa bağla bir maaş at başından gitsin.
Sosyal Devlet
 

Senin oğlunda çeksin karakolu iştimaya garibanın oğlu topal gezsin kolsuz gezsin senin umurunda, mı nasılsa vatan sevgisi dolu milyonlarca evlat yetişiyor geriden ‘kullanır kullanır ‘atarsın başından.

 

Birde bu olan biteni seyredenler sizler neyi beklemektesiniz anlamak zor birçok Dernek yöneticisi daha illerine gelen vekillere sorunların ne olduğunu anlatamamakta ve bilgileri olmadıkları da ortadadır. Birçok ilden talep gelmekte bizlere yazı gönder diye buda son derece üzüntü vericidir.

 

Ne bir girişim yapılmakta nede çalışmalar var; gözüküyor’ ki bu iş artık ezilen kesimin üstüne kalmıştır. Bir de aralarında devlet büyüklerinin de olduğu birçok kişi bu ayrımı istiyor.

 

SOSYAL DEVLET ZAAFA UĞRAMIŞTIR ayrımcılık yapmıştır özürlü istihdamından bile iş hakkını özürlüler karşı çıkıyor diye Ordu Vazife Malullerini bu iş istihdamından yararlandıramadınız.

 

Bu kadar sahipsiz bıraktınız bu evlatları hepiniz sahte duygular beslemektesiniz bundan sonra askere alacağınız bu vatan için can vermeye hazır olan evlatlara sorun.

 

Bacağın, kolunuz kopar ise hangi maddelerden nasıl kopmasını istersin diye.

1= 3713 nolu yasadan kopar ise sizlere şu hakları veririz.

2= 2330 nolu yasadan kopar ise sizlere şu hakları veririz.

3=5434/45 nolu yasadan kopar ise sizlere bir tek maaş veririz.

Bu seçenekleri her askere alınan evlatlara okutun onlarda seçimini yapsın ve ona göre önlemini alsın.

 

 

Bedellinin gelirinden ordu vazife malulleri için konut kredisi gibi bir proje düşünülüyormuş bu bedellinin gelirini Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sürekli kaynak getirecek projeler üretilmeli veya onların sıkıntıları giderilmelidir.

 

Ordu vazife malullerinin konut kredisi için Büyük devletimiz ve Dünya Ekonomisinde üst sıraları zorlayan ve İMF ye 5 milyar dolar borç vere biliyor ise bu konut kredisini de elbette bütçeden karşılayabilir.

 

(Hiçbir imkana sahip olmayan insanlara bakın neler yapıyor)

=  Aşkın Polat Bakan hanımın yardımcısı Sayın Aşkın Asan hanıma dosya iletiyor.

=  Rafet keleş kendi açıklamasa da Sayın Kılıçdaroğluna bir yazı hazırlayıp bizzat kendine ulaştırıyor.

=  Bir kesim çıkıyor yarım sorunlar için dilekçe kampanyası hazırlıyor.

=  Bir kesim çıkıyor bedelli paraları için dilekçe kampanyası düzenliyor.

ARTIK BU SESİ DUYUN EVET YİNE TEKRARLIYORUM YAPACAĞINIZ KÜÇÜK BİR İŞLEM BÜTÜN BU OLUMSUZLUKLARIN ÖNÜNE GEÇECEKTİR. TÜM DERNEKLER ORTAK HAREKET EDEREK TÜM ÜYELERİNDEN ALACAKLARI DİLEKÇELERİ TOPLAYIP İLGİLİ BAKANLIĞA ULAŞTIRMALARI HALİNDE GEREKEN YAPILMIŞ OLACAKTIR. Bazı Şubelerimizin bireysel çalışmaları olsa da bu pek etkili olmamakta ve sonuç vermemektedir.

 

Saygılarımla

Gönüllü komando

Murat san

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
mehmet yozcu - 2012-09-03 21:51:09 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
yeter artık bu ayrımcılık nereye kadar.sabırlar son deminde.kim ayrım yapıyor ve kim bütçe yok diyor utanın diyen varsa.5434/45 maddeden olan vazife malulü olanlara ne verdiniz devlet baba.böyle devlet babalık olurmu.5434/45 sayılı yasadan olanlar kimin evladı.ortez prtotez işitme cihazı alamıyor özel ve vakıf hastanelerinde hatta devlet üniversite hastanelerinde herşeyden fark isteniyor.gata bile muayene farkı alıyor.biz insan değilmiyiz.konut kredisi iş hakkı yok.çok şeyden mahrum bırakıldık.ücretsiz seyahat kartımızda bir gazi yazılmasını bile çok görüyorsunuz.sakatlığımızdan dolayı bir teşekkür plaketini bile çok gördünüz.bir kuru maaşı verip gidin başımızdan olur mu.adalet istiyorum bizim gibi olanlar için.yarını yok genelgeyse genelge kanunsa kanun haklarımızı verin bizi dilenci durumuna düşürerek daha fazla rencide edip düşman sevindirmeyin.üvey evlat muamelesi görmekten biz bıktık ama kapınızı çalmaktan bıkmayacağız...

2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gönüllü komando - 2012-09-02 23:14:00 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Sayın Savaş YÜCEL bizde temenni ediyoruz başbakan hakkında ama şu da bir gerçek insan inanırsa her zorluğun üstesinden gelir bizlerde inanıyoruz başaracağımıza; söylediklerine katılmamak elde değil. artık merkezin harekete geçmesi de gerekli .

2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Savaş YÜCEL - 2012-09-02 17:28:32 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Murat kardeşim İnşaallah başbakanı kandırıyorlardır da haklarımızdan haberi yoktur. Yoksa Şehide "KELLE", Apo ya "SAYIN" dedikten sonra başbakan Allah bir dese inanasım gelmiyor. Ve biliyorum ki bu camia da inanmıyor kendisine, Kanarya sevenler derneği başkanı ve yönetimi dışında. Ama en büyük talihsizliğimiz de o kanarya sevenler derneği başkanıdır ki; o başbakan ve bakanları onu muhatap alıyor. Umarım Allah tez zamanda bu camiayı kraltürk e ekibinden kurtarır..

2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gönüllü komando - 2012-09-02 03:34:47 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
elbet bir gün oda olacak Rafet arkadaşım BAŞBAKANI HEP KANDIRIYORLAR ŞUNU VERDİK BUNU VERDİK DİYE AMA ODA BİR BAKSA OKUSA HERHALDE gerçeği görecektir. ALLAH HEPİMİZİN yardımcısı olsun Hasan kardeşim iyi düşüncelerin için teşekkürler

3 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

hasan - 2012-09-02 01:49:36 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
murat kardeşim içinde bulunduğumuz.. menfaatlerin ardı ardına sıralandığı bu garip ortamda.. hislerimize tercüman olup bu güzel ve anlamlı yazıyı kaleme aldığın için şahsım adına teşekkür ederim.

1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Rafet Keleş - 2012-09-02 01:33:00 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et


gözleri var gçrmezler,kulakları var duymazlar,Sayın Başbakan bir sabah kahvaltısına bizleri çağırsada sorunları yalakalarından değilde,bizzat sorunları yaşayanlardan dinlese keşke2 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım