Bu haber 22 Ağustos 2012, Çarşamba 14:59 tarihinde eklendi. 1794 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi Polislerimizin Mağduriyeti

Emniyet Teşkilatının 3713 Sayılı Yasaya İstinaden Vazife Mallulü (Gazi) Amir Sınıfındaki 8 personel, Emsal Rütbeye yükseltilerek mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyorlar.
Gazi Polislerimizin Mağduriyeti
Askerlik Kanununda yapılan değişiklikle Rütbeli asker gazilerimiz emsal rütbelerinin özlük haklarına sahip olmuş ve aynı rütbeye yükseltilmişlerdi. Aynı Düzenlemenin Emniyet teşkilatında da yapılmasını bekleyen ve Türkiye Genelinde sadece 8 kişi olan gazi polis amirleri yapılacak bir düzenleme ile mağduriyetlerinin giderileceği ve özlük haklarına kavuşacakları günü bekliyorlar. Bu konuda hazırladıkları yasa taslağını yetkililerin dikkatine sunuyor ve Gazihaber.com olarak gazilerimizin sorunlarının biran önce çözülmesini ümit ediyoruz. DÜZENLENMESİ ÖNERİLEN YASA MADDESİ: 3201 sayılı Emniyet teşkilatı kanuna aşağıdaki ek madde eklenmiştir. EK MADDE MADDE 32: 3 Kasım 2011 tarih ve 661 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 3713 sayılı yasaya istinaden vazife malulü olarak memuriyete yeniden atanan Emniyet Teşkilatı Amir sınıfındaki personelin unvan ve rütbeleri, Emniyet Teşkilatında göreve devam eden emsallerinin rütbe ve unvanlarına şartsız yükseltilir. Haklarında yapılacak her türlü işlemde yükseltilen unvan ve rütbeleri esas alınır. GEREKÇE: Anayasamızın 10. Maddesinde ‘’malul ve gaziler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılmaz.’’ denilmekte olup buna benzer bir yasa düzenlemesi 22.05.2012 tarih ve 6318 sayılı kanunun 56. Maddesi ile aynı durumda olan Türk silahlı kuvvetleri personeli içinde yapıldığından 3713 sayılı yasaya istinaden vazife malulü Emniyet Teşkilatı amir sınıfındaki personellerinde mağduriyetinin giderilmesi amaçlanmıştır.

Kaynak:http://www.gazihaber.com

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : Polis Gazi Yasa
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım