Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit" /> Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit"> Ordu Vazife Malüllerinin Sorunlarını Dile Getirdi Haberi Şehit Gazi Haberleri | Şehit Gazi Haber | Güncel Haberler
Bu haber 21 Ağustos 2012, Salı 12:18 tarihinde eklendi. 3452 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ordu Vazife Malüllerinin Sorunlarını Dile Getirdi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit

Ordu Vazife Malüllerinin Sorunlarını Dile Getirdi
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Ankara İl Başkanı Hamit Dölek ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Dernek adına konuşan başkan Dölek, vazife malüllerinin dışlandığını, maddi sıkıntılar yaşadığını, ikinci defa işe girme haklarının olmadığını belirterek, "iş hakkı, faizsiz konut kredisinden yararlanması, çocuklarının üniversite harçlarından muaf tutulması gibi fikirlerimiz var. Bizim gazilerimiz devamlı mağdur durumda. Vazife malülü arkadaşlarım adına sorunlarımızı dile getirmek istedik" diye konuştu. Destici, bu sorunlara şöyle cevap verdi: 

"Sizler vatani görevlerini yerine getirirken değişik sebeplerle bu görevi tamamlayamaz konuma gelmiş kardeşlerimizsiniz. Gazi diye tanımlanan kişiler hangi onura sahipse, siz de aynı ilgiye, değere sahipsiniz. Bu istenen talepler aslında yerine getirilemeyecek talepler değil. Toplumun bildiği farklı, sizin yaşadıklarınız çok farklı."

Destici, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Ankara İl Başkanı Hamit Dölek'in taleplerini dinledikten sonra gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Destici, Hakkari'de 3 karakola terör örgütü PKK tarafından eş zamanlı olarak düzenlenen saldırıda şehit düşen askerlere ilişkin, "Bu vesileyle tekrar şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye'nin birinci gündem maddesi terördür. Türkiye terörü çözmediği sürece hiçbir şeyi çözemez. Biz Sayın Başbakanın ne dediğine bakmıyoruz. Biz ne olduğuna bakıyoruz. Yüksek sesle konuşmak, yüksek siyaset yapmak değildir. Sayın Başbakan sadece yüksek sesle konuşuyor, yüksek siyaset yapmıyor. 10 yıldır bu ülkeyi Ak Parti hükümeti tek başına yönetiyor. Eğer bugün bu ülkede terör varsa, bunun sorumlusu Ak Parti hükümetidir" diye konuştu.

 

 

Kaynak: http://www.haberfx.net

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
erol - 2012-10-18 15:48:23 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
gazi lik hakkı verilmedi rnSAYIN BAŞBAKANIM DİYORKİ;rnElbette dünyalar da bağışlansa, şehit veren bir ailenin evladı geri gelmeyecek. Kaybedilmiş bir uzuv yerine konmayacaktır. Ancak şehitlerin yakınları, milletçe hepimiz üzerinde kutsal bir emanettir. Aynı şekilde gaziler çok büyük emanetlerdir. Şehit ve gazilerimize sahip çıkmak bizim asli vazifemizdir. Diyen devletimiz bize neden sahip çıkmadı asıl terörle mücadele eden ben ve benim gibi kişilere ben malul olmayan gazi EROL ,rn1997 yılında Şırnak çakır söğütte vatani görevini yaparken kuzey ırakta çekiç operasyonunda teröristlerle girdiğim çatışmada bacağıma isabet eden kurşun la yaralandım sonra hava değişimi ile 3 ay sevk edildim en son aldığım gata raporunda yedek askerliğe elverişlidir raporu verildi ama gazi olamadım bacağıma giren kurşun tehlike riski taşıdığı için çıkarılmadı, ve halen giren kurşun bacağımda durmaktadır.rnO günden sonra çok yorulduğunu ve yürüdüğüm zaman zorluk çekiyorum vede rahatsız ediyor. ruhsal çöküntü içindeyim ruh sağlığım BOZULMUŞ ? Hayata küsmüş benim gibi terör mağdurları var şahsım olarak aldığım raporlarda Organ kaybın yok, sen gazi değilsin' nasıl değilim ya çatışmada bacağımdan kurşun yemişim ama ruhsal olarak çökmüşüm ben tabii kimse bilmez ateş düşdüğü yeri yakar acıyı çeken bilir çeken peki Çatışmada kolum, bacağım kop saydıydı. gazi mi olacaktım ben , o zaman dünyayı verseler bana umrumdamı olacaktı vücudumdaki organların birisi olmadıktan sonra tabi uzun yıllar uğraştım nereye yazı yazdıysam olumsuz cevap geldi ne gazi kartı, ne de sosyal hak Bugüne kadar kimse beni ciddiye almadı.hiç bir haklardan yararlanmadım Ama sivil terör mağdurlarına yönelik yapılan düzenlemeyle tüm haklardan yararlanılacak deniliyor Ama neden bizlere sahip çıkılmadı ben bu kurşunu sivil hayatta yemedim küzey ırakta çatışmada oldu bu olay bütün tutanaklar elimde ve halen mağduriyetimiz devam etmektedir devlet millet neden gazisine sahip çıkmıyor inşallah bir an önce mağduriyetimizin giderilesi ümidiyle devletten isteğim bizlere sahip çıksın bizlere de gazilik unvanı verilsin, verilen tüm sosyal haklar bizleri de kapsasın devletimiz bana da sahip çıksın ; HALEN KURŞUN SOL BACAGIMDA DURMAKTADIR .saygılarımla MALUL OLMAYAN GAZİ EROL bizi de bu CIKACAK OLAN YASA KANUN NEYSE BİZLERİDE İÇERİSİNE EKLESİNLER BİZİLERDE GAZİ STADÜSÜNDE ALSINLAR saygılarımla EROL 18.10.2012 rn biri019@hotmail.comrn

1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım