Bu haber 26 Mayıs 2016, Perşembe 21:09 tarihinde eklendi. 1954 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askere mermi sıktı, Savcı izniyle ailesiyle buluştu, Tepkiler çığ oldu!

Teslim olan teröristin ailesiyle bir araya gelmesine izin verilmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Özellikle şehit ailelerini oldukça üzen bu durum karşısında Erdoğan Erdoğan sessiz kalmadı, vatandaşların sesi oldu.
Askere mermi sıktı, Savcı izniyle ailesiyle buluştu, Tepkiler çığ oldu!
Geçtiğimiz günlerde Mardin Nusaybin’de bulunan günlük ve yazdığı vasiyet ile gündeme gelen terör örgüt mensubu kadın, birkaç gün önce Nusaybin’de güvenlik güçlerine teslim olan 25 terörist içinde yer aldı.

 

Vasiyetinde terör örgütü PKK’ya üye olmasıyla ilgili pişmanlıklarını dile getiren terörist kadın, kardeşlerine de örgütten uzak durmaları için çağrıda bulunmuştu. Vasiyetinin ailesine ulaştırılmasını isteyen terör örgüt mensubu kadının vasiyeti bölgedeki güvenlik güçleri tarafından da ailesine ulaştırılmış, babası kızına teslim ol çağrısında bulunmuştu. Bu teslim ol çağrısından birkaç güç geçmeden terörist kadın Nusaybin’deki güvenlik kuvvetlerine 25 terörist ile birlikte teslim oldu.

 

Sonrasında yaşananlar ise vatandaşların tepkisine neden oldu. Savcılığın izniyle ailesiyle bir araya getirilen terörist sosyal medyada vatandaşlardan tepkiler aldı. Konu ile ilgili yüzlerce şikâyetin ve tepkinin ulaştığı internet sitesi sahibi (www.sakaryasehitvegazileri.com) Erdoğan Erdoğan söz konusu durumla ilgili girişimlerde bulundu. Bimer aracılığıyla tepkileri yetkililere ulaştıran Erdoğan Erdoğan, yaptıkları başvuruların metinlerini yayınladı.

 

Zehra Kaya isimli teröristin ailesiyle buluşması

 

İşte Erdoğan Erdoğan’nın Bimer’e yaptığı başvuruların içeriği:

“Teröristin Ailesiye Buluşturulması Dün Mardin Nusaybin’de yaşanan Kamu vicdanını yaralayan görüntülerle alakalı internet sitelerimize ve sosyal medya hesaplarımıza gelen yüzlerce mesaj sonrası konunun araştırılması ve gereğinin yapılması için bu konuda rahatsız olan şehit aileleri, gaziler aileler güvenlik güçlerimiz ve aileleri adına bizlerinde rahatsız olduğu Bu konuda ayrıca aşağıdaki internet sitelerinin sahibi ve yöneticici olarak iki ayrı Bimer Başvurusunda bulunduk. Erdoğan ERDOĞAN ”

 

 

Başvurularımızın metinleri

26.05.2016 tarih ve  "602923"  sayılı BİMER Başvurusu Birinci Başvurum

Aşağıdaki Sorularımın Mardin Cumhuriyet Savcılığı ilgili savcı veya ilgili Cumhuriyet savcılığı tarafından E-Posta yolu ile cevaplanmasını arz ederim.

Dün ulusal yazılı ve görsel basında “Savcı’nın özel izni ile ailesi ile buluştu” Başlıklı haberlerde kadın teröristin ailesiyle görüştürüldüğü basın medyaya yansımıştır.

Bu yaşanan görüntüler kamu vicdanını yaralamıştır, şöyle ki bu haber ve fotoğrafların basına servis edilmesinden sonra şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz, Aileleri, Güvenlik güçlerimiz ve ailelerinden ve duyarlı vatandaşlarımızdan bu görüntüleri ve yapılan uygulamayı tasrif etmediklerini, doğru olmadığını, kınadıklarını özellikle şehit ailelerinin haklarını helal etmediklerini terorsehitleri.com diğeri sakaryasehitvegazileri.com diğeri gazifiratzorba.com ve sehityetimi.com internet sitelerimiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığı ile yüzlerce mesaj iletilmiştir. Yine şehit çocukları şunu sormaktadır. Sayın savcı bizleri de Şehit olan babalarımızla özel izinle buluşturacak mıdır? diye sormaktadırlar, yine bölgeden mesaj gönderen bir güvenlik görevlisinin gönderdiği mesajı noktasına virgülüne dokunmadan sizlere iletiyorum  “80 gün Diyarbakır sur ilçesinde görev yaptım. . 70 gündür de Mardin Nusaybin’deyim. Benim hiç izine gidemeyen arkadaşlarım aylar önce doğmuş çocuğunu göremeyen koklayamayan arkadaşlarım varken vatan haini birinin yakalanır yakalanmaz ailesi ile görüştürülmesi hainliktir. O hain kadar değer verilmiyor bize kendi iznimize dahi gidip ailemizi göremiyorken askere polise kurşun sıkan uğruna canlar verdiğimiz vatanımıza ihanet eden birine bunun layık görülmesi canimizi yakmaktadır.. Ailesini göremeden çocuğunu görüp koklayamadan şehit olan kardeşlerimizin hakkını kim nasıl ödeyecek. . Sebep olanlardan Allaha hesabını soracaktır. . Olur, da şehit olursam bunları canlı olarak teslim alınması için emir veren zihniyete de bu tabloyu yaşatanlara da hakkım helal değildir.” Demektedir tüm bunlardan anlaşılmaktadır ki yapılan bu uygulama şuana kadar Nusaybin’de şehit olan yaklaşık 75 güvenlik görevlisinin yine yaklaşık 400 yaralının olduğu ve daha önce 2013/2015 yıllarında yapılan acılım sürecinde acı tecrübe olmasına rağmen böyle bir uygulamaya gidilmesi görüşmenin boy, boy resimlerinin çekilerek basına servis edilmesi kamu vicdanını yaralamıştır ve savcılığınızın kamuyu aydınlatması ve kamu vicdanı için açıklama yapması gerekmektedir.

 

 

Sorularım

1.Bu yaşanan durum ve fotoğraflar gerçek midir, gerçek ise fotoğrafları kim çekmiş ve servis etmiştir.

2.Teslim olan teröristin daha sorgusu dahi alınmadan hangi yetki kanun ve yönetmenliğe göre ailesi ile görüşmesine izin verilmiştir.

3.Böyle bir karar almak için idari ya da siyasi bir baskı yapılmış mıdır ya da kendi şahsi görüşünüzle mi bu kararı aldınız.

4.Bundan sonra teslim olan teröristleride Aileleriyle buluşturmayı düşünüyor musunuz?

5.kamu vicdanını yaralayan bu görüntülerle alakalı kamuyu bilgilendirmek için açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?

6. Son olarak Güneydoğudaki son 1 yıldır verdiğimiz yaklaşık 500 şehit ve 2000 bin gazi ve ailelerine bu görüntülerle alakalı ne söylemek istersiniz böyle bir organizasyona izin verdiğiniz için vicdanınız rahat mıdır? Şehit aileleri bu görüntüler için özür beklemektedir.

 

İkinci Başvurum Başvuru Tarihi: 26.05.2016 Başvuru Sayısı: 603251

Aşağıdaki Sorularımın Mardin valiliği ve Mardin Cumhuriyet savcılığı tarafından araştırılarak E-Posta yolu ile cevaplanmasını arz ederim.

 

Dün iliniz sınırları içinde ulusal yazılı ve görsel basına örneğin  “Savcının özel izni ile ailesi ile buluştu” Başlıklı haberlerde kadın teröristin daha sorgusu yapılmadan ailesiyle görüştürüldüğü basın medyaya yansımıştır. Bu görüntüler kamu vicdanını ve bu konuda mücadele ederek şehit gazi olan vatan evlatlarının ailelerini ve güvenlik güçlerini derinden yaralamıştır, konu hakkında sorularımın cevaplanmasını varsa ihmali olanlar hakkında yasal, idari işlem yapılmasını arz ve ihbar ederim…

 

Sorularım

1.Bu yaşanan olay Valilik Makamınızın izni ile mi yapılmıştır.

2.Valilik izni ile yapılmamışsa burada hukuka uymayan bir uygulama var mıdır varsa bu uygulamayı yapan kişi yada kişilerle alakalı idari, adli soruşturma açılmış mıdır, açılmış ise sayı numarası nedir, açılmadı ise açılması düşünülmek temidir.

3.Bu yaşanan görüntüler en çok şehit ve gazi ailelerini derinden yaralamıştır, bu konuda ailelere bu durumu nasıl açıklarsınız.  

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım