Bu haber 29 Mart 2016, Salı 09:11 tarihinde eklendi. 3380 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gamze Ayrım'a Şimdiden Teşekkürler

Gazi çocuğu Sn. Gülşah GÖZAÇAN'ın sitemize iletmiş olduğu yazıyı sizler için yayımlıyoruz.
Gamze Ayrım'a Şimdiden Teşekkürler
Bilindiği üzere; Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi Yakınları ile ilgilenen Bakanlığın görev ve sorumlulukları 2014 yılında İçişleri Bakanlığından alınarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına aktarılmıştır ve Terörle Mücadele Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına istihdam hakkındaki yönetmelik değiştirilmiştir. 2014 sonrasında, bu kanun kapsamında “-Ortaöğretim ve yükseköğretim mezunu olan hak sahipleri memur unvanlı kadrolara” yerleştirilecektir ibaresi eklenmiştir. Yine 3713 sayılı kanunun EK-1 maddesinde değişikliğe gidilerek “Bu madde kapsamında atama teklifi yapılarak göreve başlayanlar, niteliklerini taşıdıkları veya eğitim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanlara ilişkin kadro ve pozisyonlara, görev yaptıkları kamu kurum ve kuruluşlarınca atanabilir.” cümlesi eklenmiştir. Eklenmiş olan bu cümlelerden ötürü, üniversite mezunu (unvan sahibi) hak sahipleri memur olarak atanmış ve atanmaya devam etmektedir. Atama maddesinde olan keyfiyetten dolayı kimi mühendis, tekniker, öğretmen vb. kendi unvanlarına geçirilmiş, birçoğu ise mağdur kalmıştır.
 

Bu mağduriyeti yaşayan Türkiye’nin dört bir yanından ve farklı meslek gruplarından bir araya gelen Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi Yakınları unvanlarını almak için büyük bir ekip kurmuştur. Bir seneden fazla süredir birlikte hareket eden ekip, konuyla ilgili her ortamda sıkıntılarını dile getirmeye çalışmış, birlikte dilekçeler yazıp ilgililere göndermiştir. Ortak acıyı yaşamış Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi Yakınları, şimdi ortak mağduriyeti yaşadıklarından daha güçlü kenetlenmiştir. Onlara unvanlarını alma yolunda attıkları adımlarda en kısa zamanda refaha ulaşmalarını temenni ediyoruz.

Unvanlarına kavuşmak için Türkiye’nin dört bir yanından ekibi temsilen 6 Şehit ve Gazi yakını arkadaş ve bir şehit annemiz Ankara’da bir araya gelerek ilgili Bakanlıklara ve Meclise giderek sıkıntıları paylaşmıştır. 17 Mart 2016 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Ersoy mağdurları makamında ağırlamış, görüşmede Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanı Gamze Ayrım Şehit ve Gazi ailelerini yalnız bırakmayarak,  görüşmeye iştirak etmiştir. Sayın Ersoy Şehit ve Gazi Ailelerinin sorunlarıyla ilgilenen Bakanlık olarak, unvan mağduriyetinin giderilmesi adına gerekli her adımın atılacağını, konunun takibinde olacaklarını ve bu sorunu çözeceklerini belirttiler. Sayın Ayrım, daha önce de Ankara’da ekibi ağırlamış ve Devlet Personel Başkanlığı ile birlikte bir çalışma içerisinde olduklarını belirtmişti. Haklı mücadelemizde yanımızda olduğunu ve unvanlarımızı almamız için bizlere destek verdiğini söylemişti. 17 Mart’taki görüşmeye katılan Başkanımız tüm içtenliğiyle mağdurların içinden geçenleri Sayın Bakanımıza aktarmıştır.

Ankara’daki görüşmeden umutla ayrılan ekibe ve onların temsil ettiği unvanlarına geçmek için birlikte emek veren tüm Şehit ve Gazi Yakınlarına ve Gazilere uğraşları için teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanımız ve Daire Başkanımızdan en kısa sürede memur olarak atanmış ve atanacak tüm unvan sahiplerinin yüzünü güldürecek çalışmanın hayata geçiş müjdesini almayı bekliyoruz. İlgileri ve destekleri için başta Sayın Mehmet Ersoy ve Sayın Gamze Ayrım’a, ve tüm Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

 

Gülşah GÖZAÇAN

Gazi Çocuğu

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım