Bu haber 07 Şubat 2016, Pazar 20:36 tarihinde eklendi. 7623 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazilere Müjde Gibi Açıklama; Terör Gazilerinin Hiçbir Sorunu Yok

Latif Şimşek’in moderatörlüğünü yaptığı Beyaz TV’de yayımlanan Dinamit Programında “Şehitlik” ve “Gazilik” kavramları ile Şehit aileleri ve Gazilerin sorunları masaya yatırıldı.
Gazilere Müjde Gibi Açıklama; Terör Gazilerinin Hiçbir Sorunu Yok
Programa bizleri temsilen (!) telefon bağlantısı ile katılan Gaziler Vakfı Başkanı Gazi Lokman AYLAR neler söyledi ve neler ifade etti sizlerle paylaşmak istedim;

 

Şehitlik ve Gazilik kavramlarının yasalarda tam olarak açıklığa kavuşturulmaması sorusuna;

 

Gazi olmak için karşıda savaştığınız bir devlet olmalı dedi.

 

Bunu diyen kim biliyor musunuz?

 

GAZİLER Vakfı Başkanı…

 

Başkanım,

 

Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığının da adı değişmeli değil mi o zaman?

 

2847 sayılı yasadaki Malul Gazi tanımını da kaldıralım mı Başkanım ne dersiniz? Arzu ederseniz o da kaldırılsın. Siz yeter ki isteyin…

 

Ve ardından neden tartışıyorsunuz der gibi, tamamen tezat bir şekilde tanıtım kartımızda zaten Gazi yazıyor da dedi.

 

Saygıdeğer Başkanın ifadesine göre Devlet zaten Terörle Mücadelede yaralanan Şehit ve Gazileri “Devlet Övünç Madalyası” vererek vazife malullerinden ayırıyormuş.

 

Ve konuşmasında VIP’den geçebilmenin ayrıcalığının kendisini oldukça mutlu ettiğin dile getirmeden edemiyor.

 

Er Gazilerin ordu evlerinde kalabileceklerini de ilk kez Sn. Aylar’ın açıklaması sayesinde hep birlikte öğrenmiş olduk.

 

Başkan’ın bir diğer müjdesi de “Terörle Mücadele Gazilerinin hiçbir sıkıntısı yok” şeklindeydi. Bu iddialı, kulağa hoş gelen cümlesinden dolayı tebrik ediyoruz kendisini.

 

Herhangi bir ücret sınırlaması olmaksızın bütün Gazilerin istediği ortez ya da protezi alabileceğinin de müjdesini Başkanım o konuşmasında verdi. Müjde diyorum, çünkü benim bildiğim Sağlık Uygulama Tebliği kısıtlamaları nedeni ile halen birçok sorun olduğu yönündeydi. Madem sorun yok, size de müjdesini vereyim istedim.

 

Ve ardından o programda henüz siyasete değinilmemiş, var olan bir sorunu dile getiren bir ortamda bizi siyasi polemiğe çekmesinler de dedi. O konuşmaların siyasetle ne alakası var onu da anlayabilmiş değilim.

 

Gazilerin temsilcisi, yılmaz savunusu, medarı iftiharımız Gaziler Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar Gazilerin ortez ve protezler ile sandalye alımlarındaki sorunlarının dile getirilmesi üzerine, cevaben sandalye alan ve sonrasında satan Gazilerin olduğunu ya da Gazilerin protezciyle anlaşıp ikincisini doktora yazdırabildiklerini ima ederek, böyle olursa Devlet ödemez de dedi.

 

*    *    *

 

Ey medarı iftiharımız, yılmaz temsilcimiz Gazi Lokman Aylar!

 

Sen “GAZİLER” Vakfı Genel Başkanısın…

 

Her yerde gururla ve onurla ben gaziyim diyorsun değil mi? Elbette diyeceksin, hem de sonuna kadar.

 

Ancak sonra da çıkmış Gazi olmak için Devletle savaşmak gerekli diyorsun. Kendinle çelişiyorsun, temsil ettiğin bu güzide insanları rencide ediyorsun, farkında mısın?

 

Bunun yanında yalnızca Terörle Mücadele kapsamındaki Şehit aileleri ve Gazilere değinirken diğer bütün Şehit aileleri ile Görev Gazilerini üzdüğünün ve senin temsil ettiğin Vakıfta en büyük çoğunluğu onların oluşturduğunun farkında mısın?

 

Bugün TSK Rehabilitasyon hastanesinde dahi Gazilerimizin 20 günden fazla kalamadıkları bir ortamda er Gazilerin orduevlerinde kalıp kalamadıkları sorusuna olumlu yanıt vererek neyi amaçlıyorsun. Şimdi bu bilgi ile orduevi kapılarından dönecek Şehit aileleri ve Gazileri üzeceğinin farkında değil misin?

*    *    *

Bu ilk miydi? Tabi ki hayır…

 

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığın açıklamada, 6495 sayılı yasa ile bundan sonra Gazilerin 2. Emekli olmak istediklerinde engellilik durumları dikkate alınacak, bu konuda Gazilerimizin hiçbir sorunu yok demiştin. Yarın senin bu açıklamandan hareketle emekliye ayrılan ve sonrasında mağdur olan insanların sana dava açabilecekleri hiç aklına geldi mi?

 

Geçtiğimiz yıllarda Gazi Yılmaz YİĞİT’in bir belediye otobüsü şoförü ile tartışmasında da Gazimizi savunmak yerine soluğu Ankara Büyükşehir Belediyesinde alarak, Gazilerimiz ile ilgili yaptığın açıklamaları da hatırlatmaya gerek yok sanırım.

 

Senin amacın Gazileri savunmak mı yoksa Gaziliğin onurunu ayaklar altına almak mı bir söyler misin lütfen?

 

Gaziler Vakfı Başkanı yalnızca terörle mücadele kanunu kapsamındaki Gazilerin sorunları ile mi ilgilidir. Bunun yanında hiçbir sorunumuz yok derken ciddi miydiniz?

 

*    *    *

 

Bak Başkanım…

 

İyi oku bu yazımı.

 

Siyasetin yapılmadığı yerden, buradan, her zamanki köşemden sesleniyorum sana.

 

Sorunu dile getirmek, çözüm aramak hükümet karşıtlığı değildir.

 

Beyaz TV moderatörü Latif Şimşek bile varsa sorun dile getirelim, bunda çekinecek bir şey yok derken, sen neyin derdindesin? Endişen neden? Kanunda Şehitlik ve Gazilik kavramları açıklığa kavuşturulmalı, bu konuda yasa çalışması yapılmalı desen ne olur? Bu zamana kadar hükümetin çıkardığı çok önemli yasa çalışmaları ile birçok yeni hak verildi, problemler giderildi, emeği geçenlerden Allah razı olsun. Birkaç problemimiz daha var onların da kısa sürede çözülmesini ümit ediyoruz desen, sana kim ne diyecek Allah aşkına?

 

Gaziler Vakfı Genel Başkanı olarak Gazileri hakkı ile temsil edebileceksen, sorunlarını ve hassasiyetlerini dile getirebileceksen o makamda oturmalısın.

 

Yoksa bu işin vebali çok büyük Başkan…

 

Ve emin ol, o konuşmalarınla kime ya da kimlere iyi görünmek istediğini bilemiyorum ama o programda gördüğüm tabloda kimseye iyi görüneceğini de hiç zannetmiyorum.

 

*    *    *

 

Bir kere şu bir gerçek ki, Şehit ve Gazi kavramları bu hükümetten önce de açıklığa kavuşturulmuş değildi. Yani bunu siyasi linç kampanyasına dönüştürmek yanlış olduğu gibi, Şehit ve Gazilik kavramlarının açıklığa kavuşturulmamış olmasını, yasada yer almamış olmasını haklı göstermeye çalışmak da o denli isabetsiz bir tavır olacaktır. Bir Şehit Ailesi ve Gazi yasasının çıkarılmasını istemekten de daha doğal hiçbir şey olamaz ve olmamalıdır. Bunun yanında mevzu kavramlarsa eğer Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığının ilk kez bu hükümet zamanında kurulduğunu da hatırlatmak gerekmektedir. Ayrıca adı vazife malulü ya da vazife maluliyeti kapsamında vefat olsa bile, Devletimizin iş hakkından, faizsiz konut kredisine kadar Şehit aileleri ve Gaziler için bir çok önemli hakkı verdiğini ve kimseye muhtaç olmamaları için birçok haktan yararlandığımız da aşikardır. Bu noktada Şehit aileleri ve Gazilerin hiçbir sorunu yok demek ne kadar yanlışsa, kavramlar üzerinden hareketle sanki hiçbir haktan yararlanamıyormış gibi bir algı oluşturmaya çalışmak da o derece yanlıştır.

 

*    *    *

 

Buradan tüm 5434/45, 5434/56, 5510/47, 5434/65, 2330, 3713 ve 1005 sayılı yasa kapsamındaki tüm Şehit ailesi ve Gazi kardeşlerime, ağabeylerime, ablalarıma sesleniyorum ve diyorum ki, sorunlarınızı bir sonraki Dinamit programında dile getirilmek üzere lütfen latif.simsek@beyaztv.com.tr adresinden iletiniz.

 

 İletiniz ki bizleri temsil etmekle mükellef olanlar dile getirmiyorsa eğer, artık iş başa düşmüştür ve temsil edilenler dile getirmelidir.

 

BUYRUN İZLEYİN, SİZİN DE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM;

 

Kaynak: http://www.gazihaber.com/kose-yazisi/931/gazilere-mujde-gibi-aciklama-teror-gazilerinin-hicbir-sorunu-yok.html

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım