Bu haber 14 Aralık 2015, Pazartesi 23:42 tarihinde eklendi. 2339 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Reşit Can'dan Basın Açıklaması

Diyarbakır Şube Başkanı Reşit CAN'ın sitemize ilettiği basın açıklaması aşağıda sunulmuştur.
Reşit Can'dan Basın Açıklaması
Diyarbakır Şube Başkanı Reşit CAN'ın sitemize ilettiği basın açıklaması aşağıda sunulmuştur.
 

         Son günlerde ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylar ve gelişmeler hakkında düşüncemizi milletimizle paylaşmak istiyorum.

 

             Ülkemiz yine baş döndüren bir gündeme sahip olmaya devam ediyor. Ülkemiz yıllardır bölücü terör tehdidi ile mücadele etmeye ve terörün yarattığı acı sonuçları yaşamaya devam etmektedir. Devamlı suretle belirttiğimiz gibi, örgütle yürütülen çözüm süreci sonuç vermekten uzak olduğu gibi,  örgüte yeni alanlar açmakta ve güç katmaktadır. Suriye’de yaşanan gelişmeler bu süreci örgütün lehine desteklemekte ve karşımıza uluslararası bir güç olan yapıyı çıkarmaktadır. Suriye’nin içinde bulunduğu iç savaş ortamından kendilerine yeni fırsatlar doğduğunu gören bölücü örgüt, Suriyede’ki hakimiyet mücadelesinde karşısında olan IŞİD gibi yapılarla verdiği mücadeleyi Türkiye’ye taşımaktan ve ülkemizi savaş alanına çevirmekten kaçınmamaktadır. Türkiye dış politikasının Suriye’de yaptığı yanlışların bedeli maalesef masum halkımıza ve güvenlik güçlerimize terör olarak dönmektedir. Emperyalist güçlerin Ortadoğu’da yürüttükleri kirli planların ülkemizi zora sokacağı ve bataklığa çekeceği yönündeki tüm uyarılarımıza rağmen; dış politikada ülkemiz çıkarları doğrultusunda beklediğimiz değişiklik maalesef gerçekleşmemiştir.

 

         Sonuç olarak; yeni kurulacak hükümetin dış politikasını ülke çıkarlarını koruyan, bağımsız ve milli karakteri olan bir yapıda oluşturmasının çözümün temel şartı olduğunu inancıyla, terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diler yakınlarına ve ulusumuza başsağlığı dilerim.  

 

 

                                                                                                                          Reşit CAN

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım