Bu haber 07 Aralık 2015, Pazartesi 11:13 tarihinde eklendi. 2085 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Manisa'lı Gazilerden Vali Bektaş’a Ziyaret

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş geçtiğimiz Eylül ayında faaliyete başlayan Türkiye Gaziler Vakfı Manisa Şube Başkanı Adnan Kaya, yönetim kurulu üyeleri Aydın Kurşun, Mehmet Konteş, Selami Pazar ve Muharrem Avcı’yı makamında ağırladı.
Manisa'lı Gazilerden Vali Bektaş’a Ziyaret
Ziyarette Vali Bektaş’a bilgiler veren Başkan Adnan Kaya, şubelerinin yaklaşık 3 ay önce faaliyete başladığını belirterek Soma ve Turgutlu Temsilciliklerinin bulunduğunu Akhisar’da temsilcilik açmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Manisa Şubesi ile Soma ve Turgutlu Temsilciliklerinde toplam 185 üyeleri bulunduğunu ifade eden Kaya, faaliyetlerini sürdürürken maddi sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Başkan Kaya şunları söyledi: “Türkiye Gaziler Vakfı, Ülke savunması, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği için mücadele eden, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı mensupları olmak üzere çeşitli kurumlarda görev yapan ve bu kutsal görevleri esnasında yaralanma veya uzvunu kaybetme sonucunda, yasayla kendilerine Gazilik unvanı verilen kahramanlarımız ile vazife malulleri ve şehitlerimizin milletimize emanet ettiği ailelerine ekonomik ve sosyal destek olabilmek amacıyla 9 Ekim 1994 tarihinde kurulmuştur. 17.11.1999 tarih ve 99-13698 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Kamu Yararına Çalışan Vakıf Statüsüne alınmıştır. Vakfımıza yapılan bağışlar vergi muafiyetine tabidir. Vakfımız “Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla, ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran harp malullerimizin, gazilerimizin, bu uğurda can veren dul ve yetimlerinin hatıralarını yüceltmeyi, sorunlarını hafifletmeyi, Gazilik kavramlarının saygınlığını ve kutsallığını canlı tutmayı ve bu kavramları yeni nesillere aşılamayı hedeflemektedir. Türkiye Gaziler Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet teşkilatını birleştiren tek vakıftır”

Vali Erdoğan Bektaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Gaziler ve aziz şehitlerimizin yakınları bizim başımızın tacıdır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim bu ülkede huzur içinde yaşamamız için hayatlarını ortaya koymuşlardır. Gazilerimizin ve şehit yakınlarımızın her türlü sorunlarında yanındayız. Dernek olarak üyelerinize yararlı hizmetler sunacağına inanıyoruz. Görevinizde başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: http://www.habertadi.com/gazilerden-vali-bektasa-ziyaret-368604.html

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım